User
Pass
2FA
 
 

Problema PC

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message707
2Moare

[Creep]



Status: Offline
(since 02-03-2018 09:17)
Joined: 14 Mar 2014
Posts: 643, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 127
Votes: 7

Post Posted: 13-10-2014, 16:42:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salutare!

De ceva zile , am ceva probleme cu calculatorul si abia i-am instalat win7 pe el! Calculatorul are abia 1 an , e copil ...

Probleme :

1. Imi apare cateodata ecranul albastru cand ma uit la filme .

2. Cs-ul mi se misca sacadat , trage aiurea , se misca oribil , parca as avea exterminate si e bulit tot folderul cstrike!

3. Viteza mica la download de pe torrente ( si folosesc unul sigur , kat.ph , e bun )

4. Mi se deschide greu Google Chrome , se opreste Flash Player-ul , cade browserul , erori, tot tacamul! De exemplu , deschid un site si in 3 secunde , cade !!!

http://postimg.org/image/mq5mnwln7/

5. Se incarca greu filmele de pe Youtube!

Chestii ciudate :

Odata nu s-a restartat sau sa ii apara ecranul albastru cand ma joc Fifa15 , un joc pretentios... Niciodata nu a mers sacadat , sa se blocheze , sa dea erori!

Netul se misca perfect , deci nu e de la el!


Daca i s-a intamplat cuiva , il rog sa dea un raspuns aici!


Abia l-am sters de praf , deci sa se incalzeasca prea mult si sa se opreasca ca sa nu se strice placa nu se pune!!!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Twixxxx

[Dl. Twixuleanu]



Status: Offline
(since 20-09-2018 07:51)
Joined: 02 May 2013
Posts: 1907, Topics: 37
Location: Baia Mare

Reputation: 509.3
Votes: 51

     
Post Posted: 13-10-2014, 17:42:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Poti incerca sa-ti cureti registrii, utilizand un program precum CCleaner.
2. Probabil ai luat ceva malware, iar solutia ce-a mai buna pentru a scapa de el e sa formAtezi partitia C, si sa iti reinstalezi windows-ul.


Death... is only the beginning


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nenead
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-12-2014 23:06)
Joined: 25 Nov 2010
Posts: 1957, Topics: 148
Location: Bucuresti

Reputation: -179.1
Votes: 43

   
Post Posted: 13-10-2014, 17:45:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Parararam, ce HDD ai? Seagate cumva? Daca e Seagate pe SATA si mai e si Barracuda, e de la HDD, are baduri, astea vin stricate din fabrica, si eu am avut la fel. Western Digital e cea mai buna firma de HDD dupa parerea mea.
Ia un hard de la cineva si vezi daca face la fel.

EL: Presupun ca ai instalat toate driverele (Driver Genius e un program bun pentru asta)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
siLenT^sH0t

[The Silent^ killer]



Status: Offline
(since 03-12-2020 21:28)
Joined: 13 Aug 2013
Posts: 1670, Topics: 28
Location: Piatra-Neamt

Reputation: 252.5
Votes: 9

     
Post Posted: 13-10-2014, 18:16:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am si eu probleme de genul...

Youtube imi merge greu din cauza netului...Cei de la net imi tot spun ca ei nu stiu ce sa imi faca, ca netul e ok. Dar mie imi spune destul de des " Conexiune internet instabila" (asta doar pe WiFi, Laptop si telefon)

Si eu aveam incontinuu crash-uri pe Chorme, de aceea acum folosesc Opera si sunt foarte multumit. Se misca bine, nu sacadeaza -

Fifa 15 ma joc pe telefon. E mai usor -

Nu stiu cat te-am ajutat...dar totusi, incearca Opera.

Numai bine !



Vreau timp pentru mine, dau cu ura inainte
Timp pentru mine sa pun ura in cuvinte !!!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
2Moare

[Creep]



Status: Offline
(since 02-03-2018 09:17)
Joined: 14 Mar 2014
Posts: 643, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 127
Votes: 7

Post Posted: 13-10-2014, 20:29:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiu ce HDD am sincer , o sa incerc sa ma uit!!!


EDIT >

http://postimg.org/image/nuuem5iuj/


Asta am , e de 500 de GB!!!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nenead
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-12-2014 23:06)
Joined: 25 Nov 2010
Posts: 1957, Topics: 148
Location: Bucuresti

Reputation: -179.1
Votes: 43

   
Post Posted: 13-10-2014, 20:42:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

WD = Western Digital .
Windowsul l-ai reinstalat full sau doar C? Si in D ai system files ascunse. Driverele vad ca sunt instalate ok. Mai ramane sa schimbi browserul. Ia-ti opera sau Safari (preferabil Opera, mi se pare cel mai stabil). Ai adobe flash reader instalat?
Partea cu sacadatul e posibil sa fie de la driverul video, vad ca e instalat dar e posibil sa nu fie instalat bine sau cine stie, eu l-am instalat de 3 ori pana sa fie totul ok.
http://www.techspot.com/downloads/drivers/essentials/amd-catalyst/
Ia asta daca ai placa video de la ATI (daca nu e nVidia, e ATI), revino cu un reply dupa sa-mi zici daca merge



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by El_Nino, 28 October 2014 10:14



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 29-09-2024, 18:35:24
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x