User
Pass
2FA
 
 

[PLUGIN] Server Protection 2.2

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> CS 2006-2019 (Archived) -> Resources
Author Message3405
Beowulf

[Organ de stat]



Status: Offline
(since 27-03-2020 11:23)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 3232, Topics: 219
Location: Pantelimon, Ilfov

Reputation: 478.7
Votes: 125

         
Post Posted: 30-10-2014, 21:30:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Descriere*: - Pack-ul contine 2 pluginuri de baza : gamemodders.amxx (care protejeaza impotriva exploiturilor gen RUSSIAN) si serverprotection.amxx (care protejeaza impotriva flood-ului de orice tip).
- Fisierelor aflate in folder-ul configs le-au fost rezolvate bugurile de care se foloseau ceic are spargeau RCON, puteau sa isi dea singuri admin s.a.m.d.); nu este necesar sa le mai copiati daca bagati plugin-urile, le copiati doar daca la momentul respectiv server-ul v-a fost hackuit.
-Celelalte foldere (gen metamod si restul) nu le copiati absolut deloc, sunt acolo in caz de nevoie si sunt de mod clasic).

Descarcare*: Download
Info*: Acest plugin nu are nici o legatura cu cel care circula pe internet, cel de pe internet nu opreste ceea ce opreste acest plugin (intre timp noile exploit-uri sunt mai puternice dar o sa va ajute mult si acest plugin, pana la versiunea 2.3, pe care o voi publica imediat ce o primesc). Se prefera sa nu se cunoasca sursa si cel care a creat pluginul, cel mai important este ca le pot lua de la el si vom fi ocoliti de ceea ce poate face el si echipa lui.
Instalare*: Se adauga fisierele .amxx in folder-ul plugins si apoi se merge in folder-ul configs, se deschide fisierul plugins.ini si se adauga la sfarsit gamemodders.amxx si serverprotection.amxx. Apoi se da un restart la server.
Module: cstrike si fakemeta
Cvar: Nu necesita cvar.
Comenzi: Nu are comenzi/
Poze: -
Altele*: gamemodders.amxx sa fie activat in permanenta. serverprotection.amxx poate fi activat doar cand este nevoie deoarece daca sta activat in permanenta si pe server sun 32 de playeri, la schimbarea hartii acestia vor face flood la conectare (neintentionat) si cel care da cel mai mare flood primeste ban, aceeasi problema fiind si daca ai ceva probleme la net si te conectezi mai greu (de aici rezulta ca este foarte sensibil; eu il tin activat in permanenta pe serverele unde sunt Owner si este vorba de 7 la numar, nu am probleme multe).

Pentru orice fel de ajutor, alte explicatii despre plugin imi puteti da PM, ma cautati pe Steam sau pe Y!M. De asemenea pentru orice problema ce are legatura cu CS-ul, nu ezitati sa ma cautati si am sa va ajut cu tot ce detin si pot scripta.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Maria Drag0miroiu

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 29-11-2019 09:47)
Joined: 25 Jul 2012
Posts: 1911, Topics: 61
Location: Germany

Reputation: 1255.9
Votes: 74

   
Post Posted: 30-10-2014, 22:50:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sper sa nu par idiot asta trebe sa o facem noi ca playeri ?spre de exemplu Gheorghe care nu are cont si juca aici pe sv .....il pierdem nu?nu se poate face chestia asta de catre owneri?multumesc


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Beowulf

[Organ de stat]



Status: Offline
(since 27-03-2020 11:23)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 3232, Topics: 219
Location: Pantelimon, Ilfov

Reputation: 478.7
Votes: 125

         
Post Posted: 30-10-2014, 23:55:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Plugin-ul se baga pe server de catre cel care are acces FTP, daca la asta te referi.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ion

[prin vacante]



Status: Offline
(since 10-12-2018 10:49)
Joined: 30 Jan 2008
Posts: 7503, Topics: 333
Location: Romania

Reputation: 1770.2
Votes: 191

 
Post Posted: 31-10-2014, 10:51:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si sursele?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
TwisTer

[GOOGLE SEARCHER]



Status: Offline
(since 17-05-2023 01:23)
Joined: 04 May 2007
Posts: 6962, Topics: 147
Location: Romania

Reputation: 2724.4
Votes: 231

 
Post Posted: 31-10-2014, 12:32:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamemodders.amxx ->nu exista sursa ,poate sa fie absolut orice plugin.

serverprotection.amxx(2.2)+sma -exista si inainte @google it.

Intrebarea mea este clara nu ? Care e noutatea? => gamemodders.amxx un plugin care nu are sursa.
I mean wtf? Do i look stupid or what?
Intentii generoase gratuite? NO! nu exista notiunea asta pe internetul pe care eu il cunosc...
Imi cer scuze ca reactionez astfel dar este o reactie normala...cel putin asa vad eu lucrurile..



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Beowulf

[Organ de stat]



Status: Offline
(since 27-03-2020 11:23)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 3232, Topics: 219
Location: Pantelimon, Ilfov

Reputation: 478.7
Votes: 125

         
Post Posted: 31-10-2014, 22:21:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Se poate verifica pe berceni.freakz.ro si pe respawn.freakz.ro de pe freakz, plus servere de pe alte comunitati.

Sursa la gamemodders nu o voi pune.

Twister, te rog sa iei de pe net pluginul care spui de el si iti voi dovedii ca trec si de Krond si ca nimic in afara de acest plugin nu bate RUSSIAN-ul. ACEST PLUGIN NU EXISTA PE NET DECAT DACA A FOST PUS DE CATRE CEL CARE L-A FACUT. Va puteti convinge usor, nu am dat nimanui in cap si nu am obligat pe nimeni sa il foloseasca. Merci pentru intelegere.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ThunderJB

[Freakz * Thunder]



Status: Offline
(since 12-10-2022 06:25)
Joined: 06 Sep 2013
Posts: 4652, Topics: 262
Location: Back in the business.

Reputation: 878.8
Votes: 266

 
Post Posted: 31-10-2014, 22:36:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

exagerat spus ca trece de protectia Krond Function 1.6.2, nici de hlds lui SkillhartzHD .Nu zic ca nu o fi bun, dar nici chiar asa.Zici ca acest plugin nu are sma?

Black magic
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TwisTer

[GOOGLE SEARCHER]



Status: Offline
(since 17-05-2023 01:23)
Joined: 04 May 2007
Posts: 6962, Topics: 147
Location: Romania

Reputation: 2724.4
Votes: 231

 
Post Posted: 31-10-2014, 22:38:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scuze, intentia mea nu a fost sa te acuz de ceva,din contra chiar as aprecia daca ai face asa ceva pur si simplu pentru ca suntem intr-o comunitate.
La ce am scris mai sus,m-am referit strict la o chestie generala,cred ca e normal sa nu cred intr-o sursa care nu este publica.Asta am vrut sa zic,cu mai multe cuvinte decat ion.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Beowulf

[Organ de stat]



Status: Offline
(since 27-03-2020 11:23)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 3232, Topics: 219
Location: Pantelimon, Ilfov

Reputation: 478.7
Votes: 125

         
Post Posted: 31-10-2014, 23:06:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Np, eu il folosesc, il puteti lua cu incredere. Thunder.... 1.6.2 are un bug mai mare decat crezi, ii poti intreba pe cei de la Krond (cel mai probabil nu vor recunoaste, sunt buni oamenii, o sa hostez ceva servere la ei...dar au si ei defecte, ca toti oamenii) . Cel mai nou exploit imi place sa-l numesc "Injectie" varianta romaneasca a vechiului "Inject", ce poate....nu se stie clar, dar e ca un vierme daca pot spune asa, da-i drumul , se v-a inmulti si in cel mai rau caz poate chiar arde un VPS daca patrunde in el. Nu o sa fie folosit, de oarece este considerat forma de hack si se pedepseste conform legii. Absolut orice host si orice site din lume are propriile lui erori.


O sa fac cadou ceva pentru freakz peste mai putin de o luna, ceva ce o sa ajute toate serverele, voi pune si sursa.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
T3yZ

[Tatal tau natural !]



Status: Offline
(since 18-04-2016 20:38)
Joined: 28 Mar 2013
Posts: 82, Topics: 18
Location: Romania

Reputation: -67.5
Votes: 19

Post Posted: 01-11-2014, 10:10:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hlds lui skillartzhd e vulnerabil la cateva buguri.
Krond 1.6.2 > Este cel mai sigur ! ( recomand )
Iar acesta postat de tine e asemanator cu cel a lui skillartzHD doar ca diferenta dintre ele este ca nu trebuie sa te mai rogi de el sa iti bage ip ca sa ruleze pe server.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by -P!C@-, 27 January 2015 10:01



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> CS 2006-2019 (Archived) -> Resources  


The time now is 27-04-2024, 14:25:00
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x