User
Pass
2FA
 
 

ban luat aiurea...
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message2365
emillian

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-04-2016 14:58)
Joined: 28 Aug 2009
Posts: 13, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 100.9
Votes: 4

Post Posted: 28-08-2009, 10:06:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@CoCaCoLa si atunci care este scopul admin-ului pe un server??? doar sa se joace? Nu a zis nimeni sa nu se joace, dar cand apar acuze... poate cateva runde acolo sa ia aleator pe care unul si sa vada cum joaca (daca este admin inseamna ca are o oarecare experienta si isi da seama mai repede care ar putea fi banuit ca are coduri). In plus cati admini crezi ca-si stiu obligatiile pe care le au pe un server de CS?

si apropo ADMIN-ul pe un server de CS nu este un drept ... ci o obligatie si raspundere.

E mai simplu sa te joci si sa dai ban si slay aiurea, decat sa verifici si sa vezi daca merita sau nu sa-si ia ban.
Stiu ca am gresit cand am zis ca sunt incompetenti, dar contest ban-ul pentru ca mi se pare prea mult pt ceea ce am zis (un kick era suficient). In al doilea rand ce crezi ca a facut admin-ul dupa ce mi-a dat ban... din punctul meu de vedere si-a vazut de joc si nu a incercat nici macar un minut sa isi arunce privirea la ceilalti sa vada care sunt si care nu codati.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SphinCS

[Creep]



Status: Offline
(since 21-03-2012 13:51)
Joined: 13 Feb 2008
Posts: 794, Topics: 15
Location: Portugal

Reputation: 223.7
Votes: 6

Post Posted: 28-08-2009, 10:16:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

deci din ce zici tu emiliane reiese ca adminul ar trebui sa urmareasca non stop 32 de playeri deodata. sa stii ca nu este posibil, in caz ca nu ti-ai dat seama deja.

spui ca nu trebuie sa zici tu cine are wall. deci inteleg ca iti convine sa joci alaturi de codati, sa te enervezi, dar sa nu cumva sa spui adminului care e, pentru ca tu nu esti admin..... deci intrun fel nu vrei sa-ti faci viata mai usoara jucand pe un server fara codati pentru ca tie iti place sa joci dea ghicitea cu uite codatu, prinde codatu.

si spui ca ai citit regulamentul, dar ai omis niste reguli esentiale, poate intentionat.
un om care ar fi citit regulamentul ar fi stiut de admin_page.
un om care ar fi citit regulamentul ar fi stiut ca daca freaca adminii la ridiche si ii face incompetenti va primi ban
un om care ar fi citit regulamentul ar fi stiut ca daca face niste acuze de genul acesta (incompetenta, neinteres sau spamare de manele si cine stie ce o mai fi) ar trebui sa aduca o dovada.....



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
felixcat

[baka neko]



Status: Offline
(since 15-07-2014 15:00)
Joined: 05 Jan 2009
Posts: 2485, Topics: 31
Location: Romania

Reputation: 270.3
Votes: 50

Post Posted: 28-08-2009, 10:35:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. cine mai face off-topic are report, nu ma intereseaza cine este.
2. vreau dovezi, aici ma refer la emillian:
"Ba am raspuns cand ai cerut. Am zis ca adminii sa priveasca asupra jocului si sa fie mai atenti"
"adminii stateau si dadeau mesaje spam intr-una (versuri de manele)." nu ca ma deranjeaza spam'ul dar sunt curios, asta e optional.
"dar cel care avea wall aseara ce s-a intamplat cu el? Inca poate juca nu? "
"voi mi-ati dat slay fara nici un fel de motiv in mijlocul jocului. "

slow: "l-am si intrebat pe emilian de vreo 2 ori sa numeasca "asa zisi codati " dar nu zicea nimik , dupa care ne-a facut incompetenti , eu unu nu ii dadeam ban"

cola:"si in p[rimu rand am 17 ani" eu credeam ca ai 13, pune mana si scrie mai corect si mai coerent.

revox: "inainte sa iei champion erai cel mai mielusel acum esti champ esti cel mai tare. putin imi pasa ca-mi spui tu ca nu am dreptate! eu stiu f bine ce se intampla pe sv cu toate ca nu stau 19/24h pe sv. " - id de mess si va scoate'ti ochii in privat.

cat despre treaba cu slay, eu de exemplu dau slay celor afk chiar si din prima runda si celor care stau in baza, daca eu (care sunt un jucator mediocru spre incompetent) reusesc sa ies din baza oricine poate [punct]
tin de asemnea sa reamintesc ca EU consider afirmatile de genul "da'te jucatorule; esti jucatorul vietii; but; nap" si alte variatiuni ca fiind jignitoare si iau masuri in privinta lor.
In concluzie, astept dovezi sau vreau "sau aud liniste" ms -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
emillian

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-04-2016 14:58)
Joined: 28 Aug 2009
Posts: 13, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 100.9
Votes: 4

Post Posted: 28-08-2009, 10:37:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

SphinCS wrote:
deci din ce zici tu emiliane reiese ca adminul ar trebui sa urmareasca non stop 32 de playeri deodata. sa stii ca nu este posibil, in caz ca nu ti-ai dat seama deja.


am raspuns mai sus:
"Nu a zis nimeni sa nu se joace, dar cand apar acuze... poate cateva runde acolo sa ia aleator pe care unul si sa vada cum joaca (daca este admin inseamna ca are o oarecare experienta si isi da seama mai repede care ar putea fi banuit ca are coduri)"



SphinCS wrote:

spui ca nu trebuie sa zici tu cine are wall. deci inteleg ca iti convine sa joci alaturi de codati, sa te enervezi, dar sa nu cumva sa spui adminului care e, pentru ca tu nu esti admin..... deci intrun fel nu vrei sa-ti faci viata mai usoara jucand pe un server fara codati pentru ca tie iti place sa joci dea ghicitea cu uite codatu, prinde codatu.

Nu-mi convine, insa aseara m-au enervat dezinteresul si mandria adminilor. Ce rost avea sa fac o acuza eu (puteam sa ma insel), doar am cerut sa se verifice si niciunul nu a facut nimic(au sarit pe mine sa spun cine - probabil sa le usurez munca... sau sa iau ban - depinde pe cine acuzam - cum si-au luat 2 ban inaintea mea doar ca au spus ca x si y au wall).
Daca doresc doar sa joace CS se pot conecta ca simplu user (in felul acesta scapa de indatoririle care le au de a fi ADMIN), mie asa mi se pare corect.

SphinCS wrote:

si spui ca ai citit regulamentul, dar ai omis niste reguli esentiale, poate intentionat.
un om care ar fi citit regulamentul ar fi stiut de admin_page.
un om care ar fi citit regulamentul ar fi stiut ca daca freaca adminii la ridiche si ii face incompetenti va primi ban
un om care ar fi citit regulamentul ar fi stiut ca daca face niste acuze de genul acesta (incompetenta, neinteres sau spamare de manele si cine stie ce o mai fi) ar trebui sa aduca o dovada.....


Dovada? Ce dovada puteam sa am? Poate doar sa inregistrez screen-ul in minutele cat am stat in CS si sa fac filmulet.
Nu am frecat nici un admin la cap, doar am facut afirmatia respectiva (si asta a venit si dupa ce am luat slay de 2 ori fara motiv - cand am intrebat de ce nimeni nu s-a sinchisit sa-mi raspunda)
Si apropo spune-mi o chestie te rog... care este menirea mesajelor trimise de pe admin intr-un server de CS (banuiesc ca nicidecum de a trimite spam cu versuri de manele pe server)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SphinCS

[Creep]



Status: Offline
(since 21-03-2012 13:51)
Joined: 13 Feb 2008
Posts: 794, Topics: 15
Location: Portugal

Reputation: 223.7
Votes: 6

Post Posted: 28-08-2009, 10:41:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

evident. dovada concludenta putea fi de exemplu consola ta....
copiai tot ce era acolo si bagai aici in forum



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
emillian

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-04-2016 14:58)
Joined: 28 Aug 2009
Posts: 13, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 100.9
Votes: 4

Post Posted: 28-08-2009, 10:42:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@felixcat
Ce fel de dovezi doresti???
Cand am luat primul slay eram iesit din baza, iar al doilea slay a fost runda urmatoare... nici nu a inceput bine runda ca eu deja eram mort.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
felixcat

[baka neko]



Status: Offline
(since 15-07-2014 15:00)
Joined: 05 Jan 2009
Posts: 2485, Topics: 31
Location: Romania

Reputation: 270.3
Votes: 50

Post Posted: 28-08-2009, 10:43:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

SphinCS wrote:
evident. dovada concludenta putea fi de exemplu consola ta....
copiai tot ce era acolo si bagai aici in forum

dar nu baga tot doar ce este semnificativ.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
emillian

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-04-2016 14:58)
Joined: 28 Aug 2009
Posts: 13, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 100.9
Votes: 4

Post Posted: 28-08-2009, 10:44:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@SphinCS
L-a asta nu m-am gandit. Cred ca mai am CS-ul deschis... dar nu sunt sigur (o sa vad diseara)

@FelixCat
ok ...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
revox

[Psychotic]



Status: Offline
(since 13-03-2023 07:43)
Joined: 11 Mar 2008
Posts: 9596, Topics: 492
Location: Romania

Reputation: 2911.8
Votes: 328

Post Posted: 28-08-2009, 10:49:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

CoCaCoLa wrote:
emilian nici adminu nu este obligat sa stea non-stop sa se uite dupa playeri..nu este platit pt ca are admin..deci nu este obligat sa stea sa se uite numai la joc se mai si joaca;)..si daca ti se pare ca unu e codat si nuti convine dai foarte frumos pe admin_page numele codatului ca admini sa se uite pe el..nu este obligat adminu cat timp sta pe server sa stea numai spectator sa se uite dupa codati;)

bai amice nu inteleg de ce ai mai cerut admin daca nu vrei sa te uiti pe playeri. daca nu vrei sa stai pe playeri renunta la amin si lasa-ne.
eu mi-am spus parerea si atat.
eu nu am spus neaparat espre cazul asta. eu vorbesc in general de toate reclamatiile.
last post here

L.E. se vede ce gandire ai. cand ma vei gasi tu pe mine sa nu-mi fac treaba de admin imi faci reclamatie. pana atunci tineti gura.
nu a zis nimeni ca esti obligat. dar ai responsabilitatea e a mentine ordine pe server.



Last edited by revox on 28-08-2009, 11:00:59; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
CoCaCoLa

[Legalize <Marijuana>]



Status: Offline
(since 12-04-2012 08:39)
Joined: 01 Mar 2009
Posts: 834, Topics: 30
Location: Undeva in subteran

Reputation: 244.4
Votes: 8

 
Post Posted: 28-08-2009, 10:56:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

revox te lasai in pace nush dc tot vrei sa te certi cu mn...sau faci un fel de lista sa strangi cat mai multi cu care sa te certi;)..uitate mai bn ce a spus si sphinx..ok;)...dar ca de obicei tot tu tr sa ai dreptate;)..unde scrie ca adminu tr sa stea 24/24 pe server sa se uite dupa codati;)..uiti ca de multe ori intrai si te durea in basca daca cineva zicea ceva si statea 2 ore pe server si nici un min spectator da sti saia cuzi pe alti;)....cand ti se pune pata....aratami si mie unde scrie ca adminu este obligat cat timp sta pe server sa stea doar sa priveasca si sa se uite dupa codati;0...iti faci tr ca adin dar si te joci..acum iar vb aiurea...scz de offtopic da deja nul mai suport...cum face si cu liq si cu alti um ii vede ca zic ceva cauta motiv de ceartaX-(....daca ai ceva sami spui mio spui pe mess...mai alsama in durerea mea...veziti de tr ta si eu imi vad de a mea..nu ma mai face sa fac off topic aiurea ca nu iti vezi tu de tr ta;)..ok?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
slow_panarama

[Creep]



Status: Offline
(since 09-04-2015 20:50)
Joined: 06 Aug 2007
Posts: 692, Topics: 70
Location: Diham

Reputation: 459.6
Votes: 8

Post Posted: 28-08-2009, 13:14:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

emilian de vreo 2 ani jok aici , si dintre cei 30 de playeri care erau aseara cand tu sustineai ca sunt codatii , ii stiam pe mai mult de jumatate dintre ei , si ma refer ca ii stiu adik le-am facut poze, demo etc , si stiu cum joak , poate tie ti se pareau suspecti si din cauza experientei ,iar in al doilea rand , nu mi-a atras nici unu atentia , deobicei ma uit pe playeri care nu-i cunosc , stiu ca nu e neaparat bine , ca e bine sa mai verifici si din jucatori vechi , pentru ca nu sti niciodata cand se dau pe partea cealalta , dar nu cred ca era cazu , si repet dintre playeri pe care nu-i cunosteam nu imi atragea nici unu atentia , pur si simplu jucau normal , uite daca vrei , iti dau si tie adminu meu 3-4 zile , si sa stau si eu sa te bat la cap , "uite domne codatii" "luati masuri" , admin_emilian "care sunt codati , numestei sa fie mai usor si pentru mine si pentru tine " , slow_player "nu stiu frate uita-te si tu ca asta e de datoria ta " slow_player "ai 30 de insi exclusi sloturile si admini , raman vreo 20 daca nu si mai multi , cauta si tu ce ma intrebi pe mine nu e de datoria ta ? ce naiba , adminu e o responsabilitate nu un drept " hai frate ca esti prea de tot sincer , mai am o intrebare "ai admin pe vreun server de 30 de insi?" , adik de ce ceilalti jucatori au auzit de admin_page si mereu , dau mesaje de genul "admin_page uitati-va si pe xulecsu suspect wall +aim " si tu nu poti nu ai doua maini nu ai doi ochii doua picioare sau cum ca nu inteleg ? , mai exact specifica unde am gresit poate gasim o rezolvare , desi nu cred ca eu am fost cel care a gresit

Pe umarul stang am un drac iar pe umarul drept nici un inger -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
emillian

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-04-2016 14:58)
Joined: 28 Aug 2009
Posts: 13, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 100.9
Votes: 4

Post Posted: 28-08-2009, 13:43:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu nu v-am contestat experienta la CS. Am mai spus mai devreme ca nu am o asa mare experienta la CS. Joc de putin timp pe serverul acesta (am dat din greseala peste el). Sincer de fiecare data cand am intrat a existat cel putin o persoana care sa acuze de wall pe x sau pe y. Mi s-a parut ciudat si prea de tot ca am luat ban doar pt atat (atata timp cat eu trebuia sa suport spam-ul pe care-l faceau - fara sa pot face nimic).
De altfel nu am spus ca este usor sa fi admin, numai ca unii din ei iau chestia asta in joaca.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dudette

[sinner ]



Status: Offline
(since 12-08-2018 21:55)
Joined: 09 Apr 2007
Posts: 3317, Topics: 32
Location: Romania

Reputation: 674.8
Votes: 69

Post Posted: 31-08-2009, 10:16:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

concluzia : nu mai faceti acuze daca sunteti in necunostinta de cauza.
cat despre revox si coca cola: daca va mai certati mult pe forum,am eu grija sa va calmez. aveti mess,msn, ce vreti voi.FOLOSITI-LE ! deja exagerati.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 28-04-2024, 18:21:01
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x