User
Pass
2FA
 
 

Arbitrul Pedro Proenca ºi-a anunþat retragerea din activitate

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports
Author Message408
DirtyS

[Baws Mode]



Status: Offline
(since 03-06-2015 23:41)
Joined: 20 Apr 2011
Posts: 786, Topics: 121
Location: Fangtasia

Reputation: 652.4
Votes: 79

   
Post Posted: 22-01-2015, 22:36:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Arbitrul Pedro Proenca, în vârstã de 44 de ani, care a condus la centru finala Euro-2012 ºi pe cea a Ligii Campionilor tot în 2012, a anunþat, joi, la Lisabona, cã se retrage din activitate.


"Vã anunþ cã mi-am încheiat activitatea. Oboseala provocatã de o activitate atât de solicitantã fizic ºi psihic, precum ºi faptul cã mi-am atins obiectivele, au contat în luarea acestei decizii", a declarat Proenca într-o conferinþã de presã susþinutã la sediul Federaþiei Portugheze de Fotbal.

Pedro Proenca a precizat cã s-a hotãrât de ºase luni sã se retragã din activitatea de arbitru.

Prezent la Cupa Mondialã din 2014, Proenca se afla printre favoriþii pentru a arbitra finala turneului, însã în cele din urmã la meciul dintre Germania ºi Argentina a fost delegat italianul Nicola Rizzoli.

Nãscut la Lisabona la 3 noiembrie 1970, Pedro Proenca, arbitru FIFA din 2003, a condus la centru aproximativ 100 de meciuri internaþionale. Printre partidele arbitrate de el se numãrã ºi Grecia - România, disputat la 15 noiembrie 2013, scor 1-3, în turul barajului de calificare la CM-2014, ºi Legia Varºovia - Steaua, disputat la 27 august 2013, scor 2-2 în manºa secundã a play-off-ului Ligii Campionilor.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports  


The time now is 02-07-2024, 18:56:25
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x