User
Pass
2FA
 
 

Simona HALEP s-a calificat în sferturi la Australian Open

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports
Author Message411
DirtyS

[Baws Mode]



Status: Offline
(since 03-06-2015 23:41)
Joined: 20 Apr 2011
Posts: 786, Topics: 121
Location: Fangtasia

Reputation: 652.4
Votes: 79

   
Post Posted: 25-01-2015, 13:46:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Simona HALEP s-a calificat în sferturi la Australian Open, dupã 6-4, 6-2, cu Yanina Wickmaier. Halep: Cred cã acum mi-am luat revanºa



Jucãtoarea Simona Halep, locul 3 WTA, s-a calificat, duminicã, în sferturile de finalã ale turneului Australian Open, primul Grand Slam al anului, dupã ce a trecut, cu 6-4, 6-2, de belgianca Yanina Wickmaier, locul 80 WTA.




Partida disputatã duminicã a durat aproape o orã ºi 20 minute.

Calificarea în sferturi este recompensatã la Australian Open cu 430 de puncte WTA ºi un cec în valoare de 340.000 de dolari australieni (240.000 de euro).

În faza urmãtoare, Halep o va întâlni pe Ekaterina Makarova, locul 11 WTA ºi cap de serie numãrul 10, care a trecut, tot duminicã, de germana Julia Goerges, locul 73 WTA, scor 6-3, 6-2.

Simona Halep a câºtigat singura întâlnire disputatã cu Makarova, cu scorul de 6-1, 7-6 (6), în sferturile de finalã ale turneului de la New Haven, ediþia 2013, câºtigatã de sportiva românã.

În cealaltã partidã din sferturile de finalã de pe jumãtatea inferioarã a tabloului feminin de simplu se vor întâlni rusoaica Maria ªarapova, locul 2 WTA, ºi canadianca Eugenie Bouchard, locul 7 WTA.

În 2014, Simona Halep a atins aceeaºi fazã a competiþiei de la Melbourne Park, fiind învinsã apoi de Dominika Cibulkova din Slovacia, cu scorul de 6-3, 6-0.

Halep: Sunt mulþumitã de nivelul meu de joc, cred cã acum mi-am luat revanºa

Jucãtoarea de tenis Simona Halep, locul 3 WTA, a declarat cã este mulþumitã de nivelul de joc ºi considerã cã ºi-a luat revanºa în faþa sportivei belgiene.

"Sunt mulþumitã de nivelul de joc, m-a învins de câteva ori înainte, dar acum cred mi-am luat revanºa. Sunt fericitã cã am jucat cel mai bun tenis al meu. Cred cã mi-am îmbunãtãþit mult jocul, am servit mai bine, am fost agresivã, am deschis bine terenul, m-am descurcat foarte bine. Nu sunt aºa de calmã pe teren, dar încerc sã rãmân concentratã, nu e uºor sã pierzi puncte pe care crezi ar fi trebuit sã le câºtigi, dar încerc sã-mi menþin concentrarea ºi sã fac cel mai bun tenis", a de
clarat Halep la Eurosport.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Copcin

[Black Thorn]



Status: Offline
(since 13-03-2021 16:32)
Joined: 10 Mar 2011
Posts: 5966, Topics: 45
Location: Navodari

Reputation: 1618.7
Votes: 117

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-01-2015, 14:20:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca pica cu Sharapova in semifinale, in caz ca ajunge pana acolo.. Iar pierde -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports  


The time now is 02-07-2024, 19:31:27
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x