User
Pass
2FA
 
 

[Rezolvat] Reclamatie admin "end" si "A-TOM"

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message1005
sssss

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-04-2015 20:06)
Joined: 03 Feb 2015
Posts: 8, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 33.3
Votes: 1

Post Posted: 18-02-2015, 22:17:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Va salut ! Sunt "ssss"

Revin pe acest forum cu dorinta de a face o reclamatie impotriva adminilor "end" si "A-TOM" deoarece consider ca au abuzat de admin, am fost discriminat si au o atitudine de superioritate.

- Un titlu adecvat : Reclamatie admin "end" si "A-TOM"
- Numele tau : ssss
- Numele adminului reclamat : "end" si "A-TOM"
- Harta, ora si data faptei reclamate : 18.02.2015 in jurul orei 21:00, pe harta de_dust2 si tuscan_32
- Motivul / Regula incalcata : Abuzare de admin, discriminare, atitudine superioara
- Dovada, un screenshot sau un fragment din consola :


Astazi in data de 18.02.2015 am intrat pe serverul war3.freakz.ro in jurul orei 21:00. In timp ce ma jucam pe harta de_dust2, am observat un jucator cu numele "1 dau si 10 te cara" ca are aim(EU ERAM DEAD ! NU JUCAM LA MOMENTUL RESPECTIV SI NU PE MINE M-A OMORAT ACEST JUCATOR CU AIM). Dupa ce am sesizat acest lucru, am scris pe say "ce aim":

(*** 1 dau si 10 te cara killed (1)PRO-Player-FL with a headshot from galil ***
** War3 ** Da-ne un like pe Facebook! http://www.facebook.com/war3freakzro
ALEXY killed Tibi with awp
*** 1 dau si 10 te cara killed marijuana with a headshot from galil ***
1 dau si 10 te cara killed Katherine with galil
*DEAD* ssss : mama

*SPEC* end : acum

*DEAD* ssss : ce aim

war3.freakz.ro | Powered by Shocker, ion.mzk, Mastermind, xGen, Reyes, Deadshot
ADMIN end: gag ssss (5 minutes)
*** Retry in timpul gagului -> Ban temporar
*DEAD* Katherine : ce wall ...

)
si am primit gag de la adminul "end" 5 minute.(stiu ca reclamatia se face pe AMX_PAGE, dar eu nu am reclamat pe nimeni ! nu am dat niciun nume ! am facut doar o observatie, si doar m-am mirat. O reclamatie este atunci cand acuzi o persoana anume de un anumit lucru sau faci o plangere cum fac si eu acum impotriva unei anumite persoane.) Consider ca adminul "end" mi-a dat gag fara un motiv intemeiat. Am trecut peste asta pt ca nu este mare lucru, dar ulterior jucatorul "Lena <3" a facut o afirmatie asemanatoare cu a mea :

*DEAD* Lena <3 : ce speed...

*DEAD* Lena <3 : ?

*DEAD* Lena <3 : lol:D

si nu a primit niciun gag. Consider ca acest lucru este o discriminare iar unele persoane nu merita sa aiba o functie de admin pt ca abuzeaza de ea in nestiinta OWNERILOR.
Dupa ce mi s-a terminat "gag-ul" am vrut ca adminul "end" sa-mi ofere o motivatie la abuzul sau asa ca l-am intrebat:

ssss : end dc mi-ai dat gag? te-ai enervat in urma conversatiei noastre pe messenger? esti si tu sef in mediul virt

*** Edy24 killed Don' Semaka with a headshot from ak47 ***
SkyGuy killed ovy with ak47
*** SkyGuy killed PRO-Player-FL with a headshot from ak47 ***
ssss : virtual

FeNaLlY dropped
FeNaLlY has left the game
ADMIN ViorelLis: vote custom
JZ`iNN. killed poc with awp
amx_pika dropped
*SPEC* end : calmeaza-te pritene
*SPEC* end : ti-am dat pe buna dreptate

ssss : ia zi de ce mi-ai dat

wall-e connected
It's time to choose the nextmap...
** War3 ** Alatura-te grupului nostru de pe Facebook! http://www.facebook.com/groups/war3.freakz.ro
sS # EmAnu3L^cL connected
wall-e is joining the Counter-Terrorist force
"amx_nextmap" changed to "de_westwood"
*DEAD* Don' Semaka : OK
*SPEC* end : nu ti-am dat aiurea
*DEAD* tzg : hai cu inferno
*SPEC* end : ceva tot ai zis

Ulterior harta s-a schimbat si a urmat de_tuscan_32. Cand a inceput jocul, in continuare am vrut ca adminul "end" sa-mi ofere o motivatie la abuzul sau de pe harta precedenta de_dust2, pt ca dupa cum observati nici el nu stie sigur dc mi-a dat ("*SPEC* end : ceva tot ai zis" ) asa ca l-am intrebat :

say hai ca te ajuta eu dak nu iti mai amintesti.. daca zici "ceva tot ai zis" bun admin
JZ`iNN. dropped
JZ`iNN. has left the game
*** killed PORTOCALA with usp
ssss : am zis "ce aim"
say si ti se pare ca am reclamat pe cineva pe say ??
*DEAD* end : da
ssss : asa... si ?
*DEAD* end : codatii pe oage
] say am zis eu nume si am reclamat???
*DEAD* noper : d-aia ai avut gag
ssss : si ti se pare ca am reclamat pe cineva pe say ??
** Razvy91 killed dragoseN- with a headshot from usp ***
*** dropped
*** NpW killed Tibi with a headshot from usp ***
] say am zis eu nume si am reclamat???
Razvy91 killed poc with usp
*DEAD* end : ba
*DEAD* end : termina
*DEAD* end : mai plangi mult ca ti-am dat gag?
ssss : dc te enervezi si imi dai ban?

*DEAD* end : da
*DEAD* A-TOM : -
Drago dropped
chuck is joining the Terrorist force
IacaEuIsMoldovean is joining the Terrorist force
Lena <3 dropped
NpW killed PRO-Player-FL with usp
ssss : ia da-mi ban sa vad cum dai tu ban fara motiv

*DEAD* wall-e : ce admin.....
(1)PRO-Player-FL killed ssss with usp
** War3 ** Pastrati limbajul decent, in caz contrar veti primi gag/ban!
ADMIN A-TOM: gag ssss (100 minutes)
Requesting tempdecal.wad from server
Drago connected
Delux dropped
*** Retry in timpul gagului -> Ban temporar
"sv_restart" changed to "2"
"sv_restart" changed to "0"
The game will restart in 2 SECONDS
*** You Are Gagged
*DEAD* Tibi : -)))
*DEAD* A-TOM : ca sa te calmezi


Pana si jucatorul "wall-e" observa ca adminul nu se comporta cum trebuie (*DEAD* wall-e : ce admin.....)

Va rog sa tineti cont si de aceasta reclamatie, astept un raspuns si sper sa nu primesc ban in urma faptului ca m-am deconectat in timpul gag-ului. Nu am dat retry ! am dat disconnect !

Imi cer scuze ca a fost o reclamatie asa lunga si poate greu de citit , dar am vrut sa se inteleaga bine.

Multumesc !



Last edited by sssss on 19-02-2015, 12:03:22; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dev1

[Creep]



Status: Offline
(since 02-03-2016 22:07)
Joined: 28 May 2011
Posts: 552, Topics: 41
Location: Romania

Reputation: 280
Votes: 13

   
Post Posted: 18-02-2015, 23:19:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu am cuvinte....
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SharK90

[SharK]



Status: Offline
(since 02-03-2019 16:40)
Joined: 05 Aug 2009
Posts: 1156, Topics: 28
Location: Bucuresti

Reputation: 652.7
Votes: 25

     
Post Posted: 19-02-2015, 07:20:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

reclamatie inutila.. de ce?

1- gag-ul a fost pe buna dreptate.. daca respectivul codat a facut kill pe tine si tu ai zis "ce aim" el isi da seama ca este vorba despre el si probabil va da disconect sau va scoate codul...

2- NU trebuie sa stai sa te certi cu adminul pe server si sa ceri explicatii pentru comenzile pe care le aplica asupra ta.. pentru asta exista forum!

3- "*DEAD* Lena <3 : ce speed... " poate nu era atent si nu a vazut.. este greu sa urmaresti tot chat ul cand incep 30 de playeri sa tasteze incontinuu ...

4- prea multa zarva pentru un gag de 5 minute... ti-a luat mai mult sa faci reclamatia...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Dire

[Gratis rankul]



Status: Offline
(since 16-05-2020 10:36)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 15040, Topics: 414
Location: Targu - Mures

Reputation: -8618.2
Votes: 1763

   
Post Posted: 19-02-2015, 07:28:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Gag total aiurea sustinut de colegul admin care da un gag si mai aiurea.


Eu cred ca voi care sunteti admini relativi noi nu raspundeti la un mesaj creativ sau informativ, voi raspundeti doar la forta, trebuie sa luati warnuri sau sa vi se scoata accesele pentru a incepe sa va comportati cum trebuie pe server.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BucovinA

[cristake-]



Status: Offline
(since 29-01-2019 19:20)
Joined: 11 Oct 2010
Posts: 704, Topics: 28
Location: Bucuresti

Reputation: 176.1
Votes: 15

 
Post Posted: 19-02-2015, 09:51:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O reclamatie trebuie sa contina:
- Un titlu adecvat
- Numele tau
- Numele adminului reclamat
- Harta, ora si data faptei reclamate
- Motivul / Regula incalcata
- Dovada, un screenshot sau un fragment din consola

In caz contrar, ea nu se va lua in considerare si va fi inchisa. Regulamentul serverului il gasesti aici.


Dai edit.

Oricum, nu mi se pare ca a exagerat sau altceva. Pur si simplu l-a atentionat. Pana nu dai un gag nu se potoleste nimeni.
Toti playerii s-au cam obisnuit sa faca reclamatii din simple motive ca se simt deranjati, discriminati etc. si sa va spun de ce, pentru ca in loc sa fim uniti stam sa ne criticam unul pe altul ca suferim care mai de care.





Last edited by BucovinA on 19-02-2015, 11:07:33; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dev1

[Creep]



Status: Offline
(since 02-03-2016 22:07)
Joined: 28 May 2011
Posts: 552, Topics: 41
Location: Romania

Reputation: 280
Votes: 13

   
Post Posted: 19-02-2015, 10:14:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am raspund cu forta? Cred ca glumesti, fiind un codat pe server 2 jucatori au scris pe chat "ce wall" respectiv ce"aim" amandoi au luat gag, cat despre al treilea care este Lena nu am vazut, pentru ca verificam consola.Deci sss, poti sa te calmezi ca nu ai fost discriminat.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adi014

[Holy Sfant]



Status: Offline
(since 06-12-2019 20:00)
Joined: 10 Nov 2011
Posts: 1215, Topics: 50
Location: Focsani

Reputation: 193.3
Votes: 25

 
Post Posted: 19-02-2015, 10:15:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dire wrote:
Gag total aiurea sustinut de colegul admin care da un gag si mai aiurea.


Eu cred ca voi care sunteti admini relativi noi nu raspundeti la un mesaj creativ sau informativ, voi raspundeti doar la forta, trebuie sa luati warnuri sau sa vi se scoata accesele pentru a incepe sa va comportati cum trebuie pe server.



Vine si momentul de pro/contra stai linistit.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
y0y

[Freakz * xGen]



Status: Offline
(since 29-08-2021 22:26)
Joined: 22 Nov 2006
Posts: 1050, Topics: 64
Location: System32

Reputation: 812.6
Votes: 16

   
Post Posted: 19-02-2015, 12:16:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. prea multa zarva pentru un gag de 5 min,
2. @ssss : data viitoare foloseste amx_page,
3. @end : atentionati inainte, sa se foloseseasca amx_page pt codati, nu dati direct gag pt vorbe de genu "ce aim".
4. @ A-TOM : nu inteleg de ce te-ai bagat si u cu gag 100 min(care l-ai dat degeaba fara motiv) avand in vedere ca end este admin mai mare in grad ca tine. tine cont ca esti trial. data viioare esti sanctionat pt abuz.

@ all : va rog sa urmati regulamentul(tonul si comenzile executate) si sa nu va mai impungeti unul pe celalalt. valabil atat pt jucatori cat si pt admini.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 19-02-2015, 13:28:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Gagurile primite au fost meritate. Deja știți cã trebuiesc reclamați pe page codații.
2. Când spuneți în chat cã cineva are cod (dând nume sau nu) ei vor juca normal, iar adminii nu îi vor mai putea prinde. Vã faceți vouã o defavoare, nu nouã.
3. Încercați sã respectați regulamentul. Și noi am prefera sã nu trebuiascã sã vã pedepsim. Nu avem nici un avantaj pentru faptul cã vã dãm gag sau ban. Pur și simplu vrem sã facem jocul cât mai plãcut pentru voi.
4. Nimeni nu este discriminat. Se întâmpla sã nu vezi când cineva înjurã sau știu eu ce face.
5. A-TOM nu consider cã a încãlcat regulamentul. Din moment ce ți s-a spus pentru ce ai primit gag nu înțeleg de ce ai continuat cu protestele. Cã nu ești tu de acord cu asta, adminul nu este vinovat.

Code:
7. Respectati decizia unui admin fara a protesta pe server. Puteti face o reclamatie direct pe forum daca nu sunteti de acord.
Riscati: Ban 50 de minute.


P.S. Nu iau deloc apãrarea adminilor. În momentul în care comenzile sunt aplicate nejustificat pe un jucãtor sunt printre primii care cer sancționarea lor.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mastermind

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 12-09-2020 16:56)
Joined: 26 Jun 2009
Posts: 2612, Topics: 116
Location: Bucuresti

Reputation: 962.1
Votes: 47

Post Posted: 19-02-2015, 23:02:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cariga wrote:
1. Gagurile primite au fost meritate. Deja știți cã trebuiesc reclamați pe page codații.
2. Când spuneți în chat cã cineva are cod (dând nume sau nu) ei vor juca normal, iar adminii nu îi vor mai putea prinde. Vã faceți vouã o defavoare, nu nouã.
3. Încercați sã respectați regulamentul. Și noi am prefera sã nu trebuiascã sã vã pedepsim. Nu avem nici un avantaj pentru faptul cã vã dãm gag sau ban. Pur și simplu vrem sã facem jocul cât mai plãcut pentru voi.
4. Nimeni nu este discriminat. Se întâmpla sã nu vezi când cineva înjurã sau știu eu ce face.
5. A-TOM nu consider cã a încãlcat regulamentul. Din moment ce ți s-a spus pentru ce ai primit gag nu înțeleg de ce ai continuat cu protestele. Cã nu ești tu de acord cu asta, adminul nu este vinovat.

Code:
7. Respectati decizia unui admin fara a protesta pe server. Puteti face o reclamatie direct pe forum daca nu sunteti de acord.
Riscati: Ban 50 de minute.


P.S. Nu iau deloc apãrarea adminilor. În momentul în care comenzile sunt aplicate nejustificat pe un jucãtor sunt printre primii care cer sancționarea lor.


Cam asta e un raspuns adecvat reclamatiei..
Intr-adevar nu gasesti nicaieri in regulament ca daca scrii "ce aim" in chatul public vei lua gag. Nu putem scrie absolut totul in regulament.
Logica este urmatoarea: se da gag preventiv pentru ca nu o singura data un jucator spune "ce aim", iar pe urma scrie ceva in genul "nu vedeti ca x are aim?"

Eu de exemplu dau gag imediat cum vad "wall", "aim" etc in chat, pentru ca asta il da de gol si ori se dezactiveaza, ori iese direct..

Nu e nimic personal, invatati din greseli (sau nu neaparat greseli cat nestiinta fata de cum functioneaza acest server). -



Looking back..
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Cariga, 19 February 2015 11:36



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  


The time now is 30-04-2024, 12:11:33
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x