User
Pass
2FA
 
 

[Rezolvat] Final de drum !
Go to page 1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message5037
EDUTz

[HardcoreAmxxScripter]



Status: Offline
(since 15-08-2021 16:34)
Joined: 27 Dec 2010
Posts: 4306, Topics: 244
Location: Jud. Miserupia, sat Bagadanc

Reputation: 4085
Votes: 179

         
Post Posted: 01-03-2015, 03:36:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut.
Am dorit sa fac acest post sa intelegeti prin ce am trecut, trec si voi trece, sacrificiile pe care le-am facut si timpul pierdut cu aceste server.

Daca nu aveti chef sa cititi pana la final, o sa scriu aici de la bun inceput, incepand de azi eu nu mai tin serverele de zm, a venit timpul sa imi iau ramas bun de la ele, nu mai am timp, chef, tragere de inima, etc.

Pentru cei care au chef de mai multe informatii o sa las aici mai multe impresii, idei si opinii personale. Nici nu stiu de unde sa incep si unde sa termin. Ca idee, in zilele de azi sa ai un server de cs si sa fie profitabil, e un basm. Eu nu am avut asa ceva. Toti banii din GM ii bagam in servere, in plata hostului, mai bagam chiar de la mine luna de luna, ca niciodata nu a fost deajuns. Nu m-am plans, nu are rost sa zic ca nu am bani sa trec strada dar eu platesc servere de cs sa se joace altii pe ele, sa incerc sa le fac cat mai misto samd. Am tras cat mai tare si am incercat sa ofer un serviciu cat mai bun, zic eu ca am si reusit in pare marte, pana de curand cand am patit ceva "frumos" de la hostul unde tineam dedicatul, si anume s-a decis ca serviciul pe care mi-l oferea era mai prost decat ce putea el, asa ca a tirmis un mail (a se nota ca mailul de logare la host nu prea il vizitez, tocmai de aia e secured) prin care ma anunta ca schimba din vps pe xen ca e virtualizarea mai buna si am mai multe avantaje etc, si am termen de X zile sa mut totul dincolo. Intamplarea s-a facut ca nu am fost acasa, ma mutasem in Constanta de cateva zile si NU AVEAM NET, nu aveam cum verifica mailuri, si chiar daca le verificam nu aveam efectiv cum sa mut zeci de giga(prin tel) dintr-un dedicat pe altul. In fine, pana am descoperit eu, ei deja au inchis definitiv serviciul meu, au deschis altul pe varianta "mai buna" iar pe cea vechea nu numai ca au inchis-o dau a luat format complet, in sensul ca nu mi-am putut recupera datele de acolo sub nici o forma, si aici ma refer in principal la baza de data, ca restul se recontruia relativ usor.
Privind si dintr-un alt context pe care trebuie sa vi-l prezint, la mine nu mai e nici timp necesar sa refac totul de la zero(spre exemplu). Ca sa refac numai(NUMAI) zm2-ul, mi-a luat cateva zile, zm3-ul are mult mai multe pluginuri, e mai complicat, e alta mancare de peste, alte nebunii, alte horcaieli. Apoi mai vin si serverele de csgo pe care le tineam, nu ca as fi facut mare lucru cu ele, singurul motiv pt care le-am pus a fost pt ca nu am vrut sa fie freakz singura comunitate fara csgo. A mers o perioada, chiar intr-o vreme mergeau binisor (18-20 insi seara). Si cand zic timp, aici ma refer la timpul meu personal, pe care trebuie sa mi-l aloc nu numai instalarii serverelor, personalizarii etc ci si debugului, rezolvarea problemelor, atentie admini, forum, goldmemberi, samd.
Ca sa fie clar contextul in care ma aflu acum, o sa o spun clar si raspicat: " NU AM TIMP ". Momentan m-am mutat in Constanta sa fac niste cursuri, cursuri care sunt time-consuming si mai si costa bani MULTI pe deasupra (in jur de 100 de milioane). Chiar de as fi gasit timp sa jonglez intre ele sa refac serverele, v-as fi facut o nedreptate voua pentru ca oricum in curand urma sa inchid definitiv serverele. Si aici sa explic de ce. Imediat ce termin aceste cursuri (in mai) voi pleca pe mare, pe o perioada lunga, timp in care oricum nu are cine sa managerieze si sa intretina serverele asa cum vreau eu. Chiar de as gasi pe cineva, ar fi un stres in plus pentru mine, lucru pe care nu mi-l permit acum, nu am atentie distributiva si ma focusez pe cariera mea cat se poate de mult. In cazul in care cineva de aici nu stia detalii despre mine, merg pe 29 de ani si am planuri de viitor care nu implica (CLAR) servere de cs sau alte chestii de genul. Mai exact sunt ofiter punte maritim, prin natura ei, slujba mea presupune profesionalism, serioziate si multe cunostinte, la cea din urma neavand cum sa fiu prezent avand in vedere distragerile legate de serverele de cs. Drept urmare ma vad nevoit sa renunt la servere, cu parere de rau, evident. Ma rog, asta nu inseamna ca voi disparea din peisaj, voi mai fi activ pe aici cat voi mai putea dar in privinta serverelor de cs, clar nu mai am timp sau puterea necesara sa o mai fac. Sper si voi sa fiti intelegatori cu mine, in special ca pt mine este momentul cand imi decid cariera si nu am cum sa neglijez acest aspect implicand o distragere de atentie asa mare cum sunt serverele de cs.

PS: ca ultim cuvant, doresc sa spun ca nu doresc inchiderea zm2-ului sau zm3-ului, din contra, ii incurajez pe cei care au un plan de viitor sa isi deschida un server cu acest dns, promit ca imi voi face timp sa recreez conditiile de joc, celor care vor sa tina un server de zm calumea, suportul meu fiind 100%, in limita timpului, evident. In principiu va astept prin PM pe cei intersati sa preia dns-ul cu plan real de atac sa va indrum pe carea cea buna.

Multumesc ca ati citit atat, va multumesc ca ati jucat atat timp pe serevrele mele, va multumesc ca mi-ati fost prieteni atata timp, si nu in ultimul rand sper sa ramanem in contact pe viitor ca prieteni.

Evident pareri/opinii aici.




Pentru pluginuri complicate le fac cu $$ pe paypal/psc. PM

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
cristi1233

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-12-2015 17:42)
Joined: 07 Sep 2014
Posts: 278, Topics: 37
Location: Harghita

Reputation: 143.9
Votes: 4

   
Post Posted: 01-03-2015, 09:44:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu am loat GM mai am o luna mil poti da pe zm.freakz.ro


zm3.freakz.ro
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
IngerDr00gat

[ Brelinydd]



Status: Offline
(since 07-07-2021 10:28)
Joined: 31 Dec 2012
Posts: 9849, Topics: 835
Location: Romania

Reputation: 568.7
Votes: 492

Post Posted: 01-03-2015, 10:24:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De acum ma ocup eu.

Ce pot sa zic, mult succes de aici incolo edutz, m-ai invatat multe si te respect foarte mult. Multumim pentru tot ce ai facut cu serverele si pentru ca ti-ai dedicat timp pentru noi. Dar dupa cum am spus si mai sus, zm2 will never die, poate vor fi probleme, dar nu renuntam, pentru ca suntem un colectiv unit.


Connect Mc.Freakz.Ro


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cosmin....

[THE EXORCIST]



Status: Offline
(since 06-02-2016 13:23)
Joined: 31 Oct 2014
Posts: 355, Topics: 26
Location: Romania

Reputation: -173
Votes: 13

   
Post Posted: 01-03-2015, 14:38:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bafta edutz, sper sa fii bine, dar nu cred ca se va descurca cineva mai bine decat tine...Ma rog, cine se va ocupa?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
dazzak

[d3l1ci0us;X]



Status: Offline
(since 12-11-2015 10:22)
Joined: 02 Mar 2014
Posts: 436, Topics: 47
Location: Focsani

Reputation: 48.5
Votes: 8

   
Post Posted: 01-03-2015, 14:56:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Succes edutz , iti urez sanatate si o cariera de vis in ceaa ce faci. Multumim pentru supportul oferit serverelor /comunitatii.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Narcisss

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-12-2018 11:03)
Joined: 18 Jul 2013
Posts: 480, Topics: 54
Location: Romania

Reputation: 626
Votes: 18

 
Post Posted: 01-03-2015, 15:07:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Succes Edi , succes in toate sa ai -
O meriti din plin , esti un om bun .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alleecs.
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-09-2015 13:26)
Joined: 26 Jun 2014
Posts: 981, Topics: 50
Location: Bucuresti

Reputation: 109.9
Votes: 70

       
Post Posted: 01-03-2015, 15:26:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multa bafta edi si mult respect pentru munca depusa.. !!
Sper sa te mai vedem pe zm2-zm3. Sa mai ne vizitezi ocazional.. -
Iti urez sanatate toate cele bune si succes !!



A dispãrut de mult se pare
Orice bun simþ, gest sau bunã purtare
Orice vis e ºterº din clasele primare
Sistemul dã o mare eroare


Owner - ZM2.FREAKZ.RO

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
vyrus|2009

[Șeful ]



Status: Offline
(since 17-04-2019 23:03)
Joined: 18 Mar 2010
Posts: 3486, Topics: 292
Location: Cartierul de valorosi $$$

Reputation: 53.5
Votes: 261

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-03-2015, 15:27:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Succes edi multumim ca ne-ai ajutat !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
EDUTz

[HardcoreAmxxScripter]



Status: Offline
(since 15-08-2021 16:34)
Joined: 27 Dec 2010
Posts: 4306, Topics: 244
Location: Jud. Miserupia, sat Bagadanc

Reputation: 4085
Votes: 179

         
Post Posted: 01-03-2015, 15:32:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ms pt intelege. Am spus totusi ca nu dispar din peisaj, raman aici, dar nu ca owner, cu toate astea o ajut la refacerea serverului. Sper eu azi-maine sa fie UP



Pentru pluginuri complicate le fac cu $$ pe paypal/psc. PM

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
sHoTeR

[þig]



Status: Offline
(since 30-04-2018 22:10)
Joined: 22 Feb 2011
Posts: 1320, Topics: 104
Location: local

Reputation: 318.1
Votes: 28

Post Posted: 01-03-2015, 15:41:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu am vãzut om care sã se dedice atât de mult în ceva ºi mai ales în ceva neprofitabil , chiar dacã nu am mai jucat pe acest server si nu am mai frecventat forum-ul când intram ºi te vedeam , mã întrebam mai poate? La câtã seriozitate ai nu are rost sã îþi urez o carierã aºa cum îþi doreºti tu , cãci sigur o vei avea . Multã sãnãtate , iubire ºi noroc , succes .


"Usually, when you are the absolute best.
You get hated the most"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
God | floc3@

[Casuta vocalã Floc3a]



Status: Offline
(since 12-08-2019 23:19)
Joined: 20 Apr 2012
Posts: 4777, Topics: 63
Location: Braila

Reputation: 18.6
Votes: 102

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  centerimghttp://i.imgur.com/wrUluJR.gif/img/center 
Post Posted: 01-03-2015, 15:54:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bafta EDUTz mi-ai facut o mare placere sa fiu pe srv facute de tine imi pare rau ca nu mai activezi tu zm2-3 de cs,go acum citeva zile am vazut ca ai facut si nu mergea cand am vrut sa intru . 4-5 ani de cind joc cu teine daca nu ma insel https://youtube.com/watch?v=ZoK75MT0N0g:


Iti urez multa bafta la tot ce vrei sa faci in viata in special ca esti din (Braila) sper sa ne intilnim la o bere cinva ori in Costanta ori in Braila .






Last edited by God | floc3@ on 01-03-2015, 15:59:19; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
scorpion12

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 01-05-2023 02:35)
Joined: 03 Aug 2014
Posts: 859, Topics: 31
Location: N/A

Reputation: 126.1
Votes: 18

        DarkCrit 
Post Posted: 01-03-2015, 15:59:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multumim pentru suportul oferit serverelor si comunitatii ,dar si pentru ca ai fost un prieten bun! Sper ca in viata , tot ce-ti doresti sa ti se-n plineasca! Bafta !!! -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
R35p3cT_L!v3

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-12-2017 18:51)
Joined: 28 Jan 2015
Posts: 243, Topics: 13
Location: Valenii de Munte

Reputation: 104.5
Votes: 11

   
Post Posted: 01-03-2015, 16:20:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asta e EDUTz ai facut ce ai putut pentru noi . BAFTA!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
GoguSM

[.: ZMGO.FREAKZ.RO :.]



Status: Offline
(since 16-03-2022 00:38)
Joined: 24 Aug 2013
Posts: 1516, Topics: 71
Location: Brasov

Reputation: 1144
Votes: 95

Post Posted: 01-03-2015, 16:30:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mult succes edutz -. Vei fi mereu Number 1.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkcrit

[Ãla cu ºahu']



Status: Offline
(since 23-07-2020 16:33)
Joined: 22 Oct 2012
Posts: 1643, Topics: 58
Location: Romania

Reputation: 588.6
Votes: 27

Post Posted: 01-03-2015, 16:57:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Edutz, mult succes cu tot ce vrei sa faci mai departe, sigur vei reusi! Avand in vedere cu ce munca ai reusit sa intretii serverele, nu iti sta nimic in drum! Abia asteptam sa ne vizitezi. Speram ca vom putea sa o ducem mai departe cu zm2 & zm3.

Cãsuța vocalã: DarkCrit
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by God | floc3@, 08 March 2015 16:50



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2, 3  Next    


The time now is 28-04-2024, 22:07:25
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x