User
Pass
2FA
 
 

[FIXED] [Shaman][All Specs][Heal] Healing Rains Exploit @ stuffs

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs
Author Message2175
Calarasu

[Roaga'te la toteme]



Status: Offline
(since 23-06-2016 16:49)
Joined: 13 Jun 2012
Posts: 226, Topics: 26
Location: Colosseum

Reputation: 82.3
Votes: 30

   
Post Posted: 05-03-2015, 19:49:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

WoW Freakz spell link: https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=73921
Bug description: E cam dificil de explicat mecanica , dar am sa incerc , ca sa nu intelegeti gresit nu spelul in sine este stricat, el este afectat de altele. Vezi poza 1

1) https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=108282 (wowhead link) il am pe resto spec , in timpul portarilor de diferite tipuri , mage portal , town portal , teleport , etc , intreg sistemul de talente se da peste cap , se modifica cast timerul de pe elemental cu cel de pe resto (Ex: LBolt cast pe resto are 2 sec si ceva, iar pe elem 1.7 sec , daca am spec de Elemental Up si intru prin portal am acces la plusuri si minusuri de pe specul de resto , respectiv CD de 3 sec la Chain Lightning, "Hibrid".
2) Exista o rotatie anume pentru a urca Rains buff la minutele alea , aici va las pe voi , ca aveti acces la mai multe chestii.
3) Exploitul asta se combina foarte frumos cu Equip , chance on hit trinkets , vezi poza 2 , lista trinketelor este foarte mare , iar voi aveti acces la toate , verificatile.
4) Cantitatea de SP de care beneficiezi este cu mult mai mare decat cea initiala vezi poza 2
5) Nu exista internal CD la trinkets (cel putin la asta) atat timp cat tin Healing Rain sus !!!
6) Lista continua


Proof: Poza 1 )
Poza 2 )



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
emilian3192

[Learn from the Best]



Status: Offline
(since 26-06-2020 09:27)
Joined: 21 Aug 2013
Posts: 263, Topics: 144
Location: Romania

Reputation: 153.9
Votes: 43

Post Posted: 06-03-2015, 11:08:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am facut si eu post cu conductivity si i-am zis ca e baguit..am luat reject..omu e pro si nu mai are rost sa fac niic un alt topic daca nu e luat in seama.Abia astept live..shaman nr 1 heal o sa fie
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Katherine

[Wishmaster]



Status: Offline
(since 26-02-2017 12:12)
Joined: 03 Jun 2013
Posts: 300, Topics: 45
Location: Madrid

Reputation: 216.6
Votes: 34

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 06-03-2015, 19:37:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

emilian3192 wrote:
Am facut si eu post cu conductivity si i-am zis ca e baguit..am luat reject..omu e pro si nu mai are rost sa fac niic un alt topic daca nu e luat in seama.Abia astept live..shaman nr 1 heal o sa fie


Spre deosebire de tine omul asta a facut un topic din care sa intelegi ceva,renunta la suferinta de pripasa de 13 ani..daca nu esti capabil sa iti asumi un reject ,nu mai face posturi.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
emilian3192

[Learn from the Best]



Status: Offline
(since 26-06-2020 09:27)
Joined: 21 Aug 2013
Posts: 263, Topics: 144
Location: Romania

Reputation: 153.9
Votes: 43

Post Posted: 06-03-2015, 19:41:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Katherine wrote:
emilian3192 wrote:
Am facut si eu post cu conductivity si i-am zis ca e baguit..am luat reject..omu e pro si nu mai are rost sa fac niic un alt topic daca nu e luat in seama.Abia astept live..shaman nr 1 heal o sa fie


Spre deosebire de tine omul asta a facut un topic din care sa intelegi ceva,renunta la suferinta de pripasa de 13 ani..daca nu esti capabil sa iti asumi un reject ,nu mai face posturi.



Si eu am inteles..visual bugs si acel talent care merge pe toate specs fara sa il ai activ...nu stiu ce tot comentezi atat pro- ule.. si stai cu gm in brate.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Katherine

[Wishmaster]



Status: Offline
(since 26-02-2017 12:12)
Joined: 03 Jun 2013
Posts: 300, Topics: 45
Location: Madrid

Reputation: 216.6
Votes: 34

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 06-03-2015, 19:59:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

emilian3192 wrote:
Katherine wrote:
emilian3192 wrote:
Am facut si eu post cu conductivity si i-am zis ca e baguit..am luat reject..omu e pro si nu mai are rost sa fac niic un alt topic daca nu e luat in seama.Abia astept live..shaman nr 1 heal o sa fie


Spre deosebire de tine omul asta a facut un topic din care sa intelegi ceva,renunta la suferinta de pripasa de 13 ani..daca nu esti capabil sa iti asumi un reject ,nu mai face posturi.



Si eu am inteles..visual bugs si acel talent care merge pe toate specs fara sa il ai activ...nu stiu ce tot comentezi atat pro- ule.. si stai cu gm in brate.


daca asta ai explicat tu aici: https://forum.wow-freakz.com/REJECTED-Shaman-Talent-Conductivity-t348922.html inseamna ca eu nu mai stiu sa citesc si nici altii.Btw nu ma tine nimeni in brate si nu tin pe nimeni,dar tu nu intelegi ca ai facut posturile mai mult la misto ,lipsite de explicatii.Am terminat discutia cu tine ca nu are niciun farmec,degeaba iti explica omul ca postul era incomplet ca tu o ti pe a ta.

Posturi unite automat, 06-03-2015, 19:59:28

Talentul in sine nu pare a fi buguit,adica daca iti faci un spec de resto doar cu talentul ala si il testezi apare sa mearga corect,dar in momentul in care ramane pe alt spec se pare ca atunci se incurca treaba.Astfel de buguri sunt la mai multe clase,gen Mage,si banuiesc ca e de la talente in general nu de la un anumit talent.
Din ce vad talentul functioneaza chiar si daca sachimbi specul normal si nu il ai bagat.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
emilian3192

[Learn from the Best]



Status: Offline
(since 26-06-2020 09:27)
Joined: 21 Aug 2013
Posts: 263, Topics: 144
Location: Romania

Reputation: 153.9
Votes: 43

Post Posted: 07-03-2015, 18:51:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stii macar cat e duration la el?? nu prea. Bine zis ca pare sa mearga
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Calarasu

[Roaga'te la toteme]



Status: Offline
(since 23-06-2016 16:49)
Joined: 13 Jun 2012
Posts: 226, Topics: 26
Location: Colosseum

Reputation: 82.3
Votes: 30

   
Post Posted: 10-03-2015, 10:54:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Waa nu mai va certati -

1) Conductivity este buguit (bug pozitiv) - nu are ce sa caute buff de HR mai mult de 40 sec , si chiar daca ar avea , 11 minute duration bate la ochii nu?
2) De functionat corect nu stiu ce sa va zic , doar ca : pune cate 3.37 sec la fiecare cast de Healing Wave , Chain Heal, Healing Surge , etc
bun, corect , dar daca mergi pe 1 spell din alea intruna il urci la infinit, asta in functie si de global CD la spells , iar daca amesteci spellurile intre ele nu mai creste mereu, uneori creste alteori se opreste.
3) Problema ca apare activ hidden este alta , care nu tine de Conductivity in special. Aici intra punctul 6) de mai sus , si contine alte probleme mai grave, si poate un alt thread.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Rep107

[Creep]



Status: Offline
(since 10-08-2017 21:37)
Joined: 07 Jan 2015
Posts: 605, Topics: 81
Location: 🐉 ☯

Reputation: -95
Votes: 65

Post Posted: 03-05-2015, 16:50:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Calarasu wrote:

1) https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=108282 (wowhead link) il am pe resto spec , in timpul portarilor de diferite tipuri , mage portal , town portal , teleport , etc , intreg sistemul de talente se da peste cap , se modifica cast timerul de pe elemental cu cel de pe resto (Ex: LBolt cast pe resto are 2 sec si ceva, iar pe elem 1.7 sec , daca am spec de Elemental Up si intru prin portal am acces la plusuri si minusuri de pe specul de resto , respectiv CD de 3 sec la Chain Lightning, "Hibrid".
bugul cu portalele/talents etc, e din cauza asta: https://forum.wow-freakz.com/Multiple-Teleport-vs-Certain-Passive-Effects-t353186.html

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nexflame

[Newb Developer]



Status: Offline
(since 28-12-2022 15:28)
Joined: 19 Apr 2010
Posts: 1316, Topics: 24
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 1407.1
Votes: 58

   
Post Posted: 11-09-2016, 21:38:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fixed
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Nexflame, 11 September 2016 19:38



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs  


The time now is 09-05-2024, 07:28:27
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x