User
Pass
2FA
 
 

Sugestii Server
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message13866
BuLLeT' #

[knubi//]



Status: Offline
(since 14-08-2019 16:18)
Joined: 14 Dec 2011
Posts: 1431, Topics: 102
Location: root

Reputation: 397.7
Votes: 48

   
Post Posted: 15-04-2015, 13:50:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La cererea voastra
//updated
https://forum.wow-freakz.com/view-post-4521239.html?#4521239
DuRuL. wrote:
Nick: Nixter
Sugestie: Ca cei din staff sa nu mai fie lideri,deoarece au si helper au si lider las-o naibii de treaba una din doua,iar parerea mea ar trebui sa se micsoreze level-ul necesar la intrarea in factiuni.

Adminii nu sunt mai presus ca tine, fiind player ,nici helperii. Doar au comenzi in + pentru ai ajuta pe cei noi. Tot playeri suntem si noi.

#acces : micsorare acceptata, la helpers, toti o sa primeasca 1, mai putin liderul + setjob.



@Cheloo Sa:Mp !

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
krono

[money talkin']



Status: Offline
(since 15-03-2023 14:46)
Joined: 07 Nov 2013
Posts: 1580, Topics: 76
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 181.2
Votes: 111

 
Post Posted: 15-04-2015, 14:05:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nick : kronomcv
sugestie : sa se mareasca pretul la case pentru a fi un sens mai mare pentru a juca. gen o casa de lvl 3 sa coste la 4/5kk una de lvl 5 la 6/7kk si tot asa mai departe + nu stiu cum va fi economia deci ownerii decid

2.
Sa se afaca un topic numit EVENTURI si un admin din stafff sau mai multi sa organizeze anumite eventuri:
ex: Deagle master , Mega maraton etc.

3.
as sugera ca intre orasele principale sa fie pusa o taxa...un model TAXARE..sa se plateasca o suma

4.
comanda /carradio sa putem asculta muzica cand suntem in masina iar cand iesim sa se opreasca (kissfm/radiozu/manelefreazktv etc.)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
fLm^ALeeX

[FreakzoManiac^]



Status: Offline
(since 19-08-2015 21:28)
Joined: 08 Jan 2013
Posts: 1994, Topics: 85
Location: East Side Grove

Reputation: 5.2
Votes: 47

       
Post Posted: 15-04-2015, 14:30:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

krono wrote:
nick : kronomcv
sugestie : sa se mareasca pretul la case pentru a fi un sens mai mare pentru a juca. gen o casa de lvl 3 sa coste la 4/5kk una de lvl 5 la 6/7kk si tot asa mai departe + nu stiu cum va fi economia deci ownerii decid

2.
Sa se afaca un topic numit EVENTURI si un admin din stafff sau mai multi sa organizeze anumite eventuri:
ex: Deagle master , Mega maraton etc.

3.
as sugera ca intre orasele principale sa fie pusa o taxa...un model TAXARE..sa se plateasca o suma

4.
comanda /carradio sa putem asculta muzica cand suntem in masina iar cand iesim sa se opreasca (kissfm/radiozu/manelefreazktv etc.)


Prietene, ei tocmai au micsorat level-ul la factiuni ca sa ramana mai multi playeri pe server si tu acum vrei sa faca sa munceasca pentru casele de level 3 doua saptamani?
Exista deja sectiunea "Evenimente", unde ai fost pana acum? Pe ce lume traiesti?

ON TOPIC: Adaugati comanda /duel [player] [suma]. Sa nu se poata pune sume peste 50k de exemplu pentru ca s-ar putea abuza de comanda.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
krono

[money talkin']



Status: Offline
(since 15-03-2023 14:46)
Joined: 07 Nov 2013
Posts: 1580, Topics: 76
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 181.2
Votes: 111

 
Post Posted: 15-04-2015, 16:44:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nick : kronomcv
sugestie : Schimbati numele la grove/ballas/lsv/vla putina diversitate si ceva nou. si poate si la mafia si triade

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Fl3rica

[ATOTȘTIUTORUL]



Status: Offline
(since 27-01-2017 22:54)
Joined: 07 Dec 2013
Posts: 766, Topics: 109
Location: Iasi

Reputation: 143.2
Votes: 143

   
Post Posted: 15-04-2015, 19:13:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

krono wrote:
nick : kronomcv
sugestie : Schimbati numele la grove/ballas/lsv/vla putina diversitate si ceva nou. si poate si la mafia si triade


tu ai niste idei de ma doare capul , ma jur .. ai ramas helper ?


Quote:
"Nu e nimic mai interesant decât sã te întorci într-un loc care a rãmas neschimbat ca sã îti dai seama cât de mult te-ai schimbat tu." - Nelson Mandela

Rapid Bucuresti

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
fLm^ALeeX

[FreakzoManiac^]



Status: Offline
(since 19-08-2015 21:28)
Joined: 08 Jan 2013
Posts: 1994, Topics: 85
Location: East Side Grove

Reputation: 5.2
Votes: 47

       
Post Posted: 15-04-2015, 19:16:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

krono wrote:
nick : kronomcv
sugestie : Schimbati numele la grove/ballas/lsv/vla putina diversitate si ceva nou. si poate si la mafia si triade


Cum sa schimbi numele la factiuni? Cu ce crezi ca ar ajuta? Freakz e freakz si nu se schimba dupa voia ta. Plus ca asta e numele lor real : Grove Street, Los Vagos, Los Aztecas, Ballas, The Triads, The Mafia. Prietene daca incerci sa pui sugestii aici ca sa fii vazut mai bine ca vezi Doamne vi tu cu ideei, mai bine las-o moarta ca sunt niste idei total fara sens.

Posturi unite automat, 15-04-2015, 20:16:46

Fl3rica wrote:
krono wrote:
nick : kronomcv
sugestie : Schimbati numele la grove/ballas/lsv/vla putina diversitate si ceva nou. si poate si la mafia si triade


tu ai niste idei de ma doare capul , ma jur .. ai ramas helper ?


Sa speram ca nu-l mai vedem pe asta la helpers -



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HydraxRO

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-05-2015 13:34)
Joined: 12 Apr 2015
Posts: 29, Topics: 2
Location: Bacau

Reputation: 54
Votes: 2

       
Post Posted: 15-04-2015, 19:47:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

krono wrote:
nick : kronomcv
sugestie : Schimbati numele la grove/ballas/lsv/vla putina diversitate si ceva nou. si poate si la mafia si triade


Schimbati locu' de luat idei man da sa mor eu de le vad rostu.. adica pe bune, vreau sa stiu cu ce ar ajuta si de ce le-ar schimba, is origininalele, is bune, is traditionale de le stie orice jucator de samp si chiar si sugestia de mai sus.. repet, ajuta-ma sa le vad rostul ca nu pot.. noi incercam sa adunam playeri nu sa ii alungam :/ incearca sa te gandesti la o idee de a ta, apoi la opusul ei si posteaza opusul ( ce nu ti-ar placea ) ca esti total aerian si nici tu nu intelegi ce spui - .



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
krono

[money talkin']



Status: Offline
(since 15-03-2023 14:46)
Joined: 07 Nov 2013
Posts: 1580, Topics: 76
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 181.2
Votes: 111

 
Post Posted: 15-04-2015, 20:44:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sters*


Last edited by krono on 15-04-2015, 23:44:33; edited 1 time in total
0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
HydraxRO

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-05-2015 13:34)
Joined: 12 Apr 2015
Posts: 29, Topics: 2
Location: Bacau

Reputation: 54
Votes: 2

       
Post Posted: 15-04-2015, 21:07:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu cumva trebuia sa spui si cu ce ar ajuta asta serverul ? Si ba da, noi nu suntem 0, tu esti mai putin decat 0 - . Ownerii sunt sigur ca se iau dupa playeri, am vorbit cu Sika despre asta si a zis ca mai intai conteaza parerile noastre despre update-uri la server, deci taci din gura ca esti cam in plus si nu sunt singurul care o spune.

ON - Puteti pune ceva gen niste autobuze care sa mearga din statie in statie? Ca stiu ca fratemiu' facuse ceva de genu cu niste boti, trebuie decat inregistrata chestia ( voi jucati ca si un bot, cred ca stiti deci nu mai detaliez ) si el va repeta tot ce ati facut, acum stiu ca e mult de inregistrat dar ar fi tare un sofer de autobuz automat cu autobuz automat care asteapta din statie ( care le pozitionati unde vreti voi ) in statie oameni si noi poate sa platim si un bilet ( daca puteti face si asta ) , ce ziceti? - cred ca ar fi fain, ca si asa nu se omoara lumea dupa jobul busdriver - .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Adi (FeeL)

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-04-2015 03:50)
Joined: 14 Apr 2015
Posts: 5, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 31.2
Votes: 1

Post Posted: 15-04-2015, 21:51:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sugestiile voastre au fost folositoare, dar am intampinat cateva bug-uri si am rezolvat altele.
Momentan, daca nu intampinam alte probleme pot spune ca suntem aproape de final cu acest update.l
Iar faza cu bot-ul din autobuz e de roleplay.



Last edited by Adi (FeeL) on 15-04-2015, 22:16:23; edited 1 time in total
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BuLLeT' #

[knubi//]



Status: Offline
(since 14-08-2019 16:18)
Joined: 14 Dec 2011
Posts: 1431, Topics: 102
Location: root

Reputation: 397.7
Votes: 48

   
Post Posted: 15-04-2015, 21:54:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scoate pozele, faci reclama aiurea, ai grija sa cenzurezi data viitoare pozele avand in vedere ca e o comunitate activa.


@Cheloo Sa:Mp !

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Silence01

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-07-2015 10:38)
Joined: 16 Apr 2014
Posts: 18, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 21.6
Votes: 2

Post Posted: 16-04-2015, 10:42:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca nu puneti toti copilasii in staff ar fi ok. Maxim 2-3 admini si helperi. Nu merita sa joci cand il urmaresti cand are wanted si el abuzeaza de fixveh , se pun leaderi singuri unde vor si cand vor, daca il omori cu wanted se teleporteaza si te omoara cu miniganul si citez "Va spun eu cand aveti voie sa ma omoarati" , un staff care vorbeste ca la usa cortului si multe altele. Acestea fiind spuse pare un server privat intre prieteni in nici un caz unul public nu se merita sa iti pierzi timpul cand sunt atatea servere serioase. Ma asteptam la mai mult dar e la fel ca atunci cand copilu' de CbR era owner! Pace
2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bazga

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-04-2015 19:55)
Joined: 10 Apr 2013
Posts: 235, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 36.5
Votes: 4

Post Posted: 16-04-2015, 10:48:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Buna ideea cu mai putini oameni in staff Silence, si eu cred ca ar trebui asa , sunt 8 helperi la 40-50 playeri dintre care doar 3-4 sunt cu adevarat helperi , restu sufera si fac arfe.
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Silence01

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-07-2015 10:38)
Joined: 16 Apr 2014
Posts: 18, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 21.6
Votes: 2

Post Posted: 16-04-2015, 11:09:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poate chiar un topic unde helperii/adminii sa candideze pentru aceste functii. Playerii sa ii voteze. Ar merge si sa nu iti poti da /unjail singur sau tp cand esti in jail ca spuneai intr-un post ca adminii nu sunt mai presus.
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
fLm^ALeeX

[FreakzoManiac^]



Status: Offline
(since 19-08-2015 21:28)
Joined: 08 Jan 2013
Posts: 1994, Topics: 85
Location: East Side Grove

Reputation: 5.2
Votes: 47

       
Post Posted: 16-04-2015, 11:31:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Silence01 wrote:
Daca nu puneti toti copilasii in staff ar fi ok. Maxim 2-3 admini si helperi. Nu merita sa joci cand il urmaresti cand are wanted si el abuzeaza de fixveh , se pun leaderi singuri unde vor si cand vor, daca il omori cu wanted se teleporteaza si te omoara cu miniganul si citez "Va spun eu cand aveti voie sa ma omoarati" , un staff care vorbeste ca la usa cortului si multe altele. Acestea fiind spuse pare un server privat intre prieteni in nici un caz unul public nu se merita sa iti pierzi timpul cand sunt atatea servere serioase. Ma asteptam la mai mult dar e la fel ca atunci cand copilu' de CbR era owner! Pace


Total de acord, dar atunci cand ne spunem si noi opinia despre anumiti membrii ai staff-ului cica facem flame. Intra toate maimutele in staff, cei care pana sa primeasca o functie erau oamenii de care se facea misto pentru ca injurau ca pe tarla si apoi tot noi playerii suntem de vina. Exact cum a zis si Silence, sunt atatea servere serioase, dar noi am ales Freakz pentru ce a fost odata si pentru ca aici joaca o mare parte din prietenii nostri. Pana la urma nu conteaza cati membrii are staff-ul, important este sa fie toti alesi pe corecte si chiar sa merite si nu va mai dati dupa deget ca nu se da helper/admin pe prietenii, cu totii stim ca majoritatea asa se aleg. Degeaba esti activ si ajuti incepatori, aduci idei, ai un comportament exemplar pana nu dai o limba la admini acolo si nu te ti dupa ei ca un caine.

ON TOPIC: Eu zic sa bagati unu, doi helperi care au activitate noaptea. Sunt playerii care nu au asa mult timp sa joace pe parcursul zilei si noaptea isi mai omoara si ei timpul, mai aduc un prieten ceva. Sa nu mai zic de faptul ca nu odata s-a intamplat sa ma plimb pe ora 3-4 si sa dau peste niste capiati care fac reclame.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next    


The time now is 03-05-2024, 13:20:50
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x