User
Pass
2FA
 
 

XP Rates
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message4750
justyn17x

[KONVICT]



Status: Offline
(since 21-10-2022 19:50)
Joined: 27 Feb 2010
Posts: 7948, Topics: 51
Location: Konvict Music

Reputation: 532
Votes: 33

 
Post Posted: 26-04-2015, 12:52:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Burebysta wrote:
Hayley y me wrote:
justyn17x wrote:
Pentru ca merg prea bine quest-urile.

questurile sunt freakzlike, am incercat sa aduc niste prieteni pe freakz sa jucam, cand au vazut cum functioneaza questurile si-au bagat picioarele si au plecat.


Freakzlike? Raised eyebrow Tocmai ce-am trecut cu charul prin Jade Forest/Valley of the Four Winds/Kun-Lai si nu am avut probleme decat la doua quest-uri. Unul nescriptat si altul bug-uit. Eu cred ca erati voi prea incompetenti sa le faceti.


Imi cer scuze Burebysta pentru ca suntem atat de incompetenti si nu stim sa facem niste quest-uri. Avand in vedere ca PTR-ul s-a anuntat si s-a bagat din noiembrie, asta insemnand mai mult de jumatate de an si ca s-a spus clar ca se pune un mare accent pe questline-uri aveam anumite pretentii in ceea ce priveste acest aspect. Imi cer scuze daca asteptarile mele au fost prea mari; pune asta pe seama incompetentei mele.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 26-04-2015, 12:54:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O sa va primiti Ratele Customizable in curand.
Legat de Objective Complete hai sa iti spun cum sta treaba.
Aveti asta https://www.wow-freakz.com/database.php si asta https://forum.wow-freakz.com/Bug-Report-f1972.html
Ori folosesti Baza de Date sa vezi unde sunt NPCs si dupa postezi la Bug Report care-i problema, ori te uiti dupa NPCs fara sa faci Bug Report ori nu faci nimic.

De cand s-a lansat PTR-ul si Live-ul nu am vazut lumea sa se inghesuie la topic-ul pentru Missing Map Objective https://forum.wow-freakz.com/Quests-Missing-Map-Objectives-t357479.html si plangeti ca nu merge? De ce nu le-ati raportat? Noi nu putem sa testam tot. De aia ati avut PTR. Nu ati postat acuma aveti bug-urile nepostate. Nu mai pozati in postura de victima si ajutati si voi cum puteti server-ul in loc sa va plangeti.

Oricum, nu e nevoie tot timpul sa te uiti pe NPC Finder/Objective Finder pentru ca iti dai seama si SINGUR unde ar trebui sa fie alea daca dai cu mouse-ul peste NPCs, Obiecte sau te uiti pe Minimap dupa Iconite speciale.

Pentru reputatia din RDF o sa fie reparata si ea. Stati si voi mai calmi ca e inceput de expansion totusi. Aia de pe Blizzard cu x1 ce faceau? Plangeau ca dura prea mult, mai ales ca plateau din banii lor?





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
xery

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-01-2016 23:50)
Joined: 22 Oct 2014
Posts: 46, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 90.6
Votes: 4

Post Posted: 26-04-2015, 14:59:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Oare foloseste cineva rate customize? Personal nu prea ii vad rostu.
Vrem rate mai mari la mop content atata tot, macar la lvl daca nu si la reputatii.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
brilanth

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-06-2023 13:24)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 290, Topics: 48
Location: Romania

Reputation: 236.3
Votes: 19

 
Post Posted: 26-04-2015, 15:18:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Frate, nu stiu ce va vaitati atat...ratele la XP sunt perfecte, spre exemplu eu pe rata x2 am facut de la 85 la 90 in maxim 10 ore de joc(doua zile de intrat). In cat timp vreti?! In 5 minute...e absurd.
Singurele rate care mi se par mici sunt cele de reputatie.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-04-2015, 16:00:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Serios, reputatia ti se pare mica? Asa a fost tot timpul... Insa XP-ul e dezastru.


Don't touch this

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
brilanth

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-06-2023 13:24)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 290, Topics: 48
Location: Romania

Reputation: 236.3
Votes: 19

 
Post Posted: 26-04-2015, 16:08:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mie mi se pare ca altceva e cand mai vezi unu de low level sau esti low level si dai de unii mai mari...cel putin mie nu imi place cand toti au 1000 de chare level maxim...facute in 1 zi



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 26-04-2015, 16:32:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Burebysta wrote:
Hayley y me wrote:
justyn17x wrote:
Pentru ca merg prea bine quest-urile.

questurile sunt freakzlike, am incercat sa aduc niste prieteni pe freakz sa jucam, cand au vazut cum functioneaza questurile si-au bagat picioarele si au plecat.


Freakzlike? Raised eyebrow Tocmai ce-am trecut cu charul prin Jade Forest/Valley of the Four Winds/Kun-Lai si nu am avut probleme decat la doua quest-uri. Unul nescriptat si altul bug-uit. Eu cred ca erati voi prea incompetenti sa le faceti.


Unele merg ok dar sunt si questuri la care te ia cu dureri de cap.Exemplu un quest in towlong steppes unde am omorat pe putin 40 de mobi sa iau 5 quest items si nici dupa aia nu am primit ultimul quest item.Sau alt quest unde trebuia sa bat ceva mistreti pana gasesc unul bun,pe wowhead zicea ca la al 10-lea cel mult il gasesti,aici am batut vreo 30 si nimic.Si sunt mai multe,daca tii neaparat imi reiau parcursul cu un alt char si ti le enumar pe toate.Nu va da nimeni in cap ca nu s-a putut scripta mai bine,cel putin din punctul meu de vedere,chiar inteleg ca aveti si voi treburile voastre,dar de aici pana la a nu fi realist si a face oamenii care pierd timpul incompetenti e cale lunga.
Oricum,fata de situatia de start a Cataclysmului,ceea ce avem acum e parfum din punctul meu de vedere.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 26-04-2015, 17:13:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Ficat, nu stiu cum e Townlong pentru ca nu am ajuns prea departe acolo, dar orice bug pe care il gasesc il semnalez.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 26-04-2015, 17:21:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Burebysta wrote:
Hayley y me wrote:
justyn17x wrote:
Pentru ca merg prea bine quest-urile.

questurile sunt freakzlike, am incercat sa aduc niste prieteni pe freakz sa jucam, cand au vazut cum functioneaza questurile si-au bagat picioarele si au plecat.


Freakzlike? Raised eyebrow Tocmai ce-am trecut cu charul prin Jade Forest/Valley of the Four Winds/Kun-Lai si nu am avut probleme decat la doua quest-uri. Unul nescriptat si altul bug-uit. Eu cred ca erati voi prea incompetenti sa le faceti.
Nu înțeleg, era necesar sa jignești? A spus ca questurile sunt freakzlike, si tu ai venit si l-ai jignit, bravo ma..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 26-04-2015, 17:44:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunteti culmea. Parca l-am injurat sau l-am facut idiot/retardat/tampit. I-am zis doar ca e incompetent de a face quest-urile pentru ca nu o dat destula atentie.

Incompetent = Incapabil

//Mda. Ce sa discut cu tine. Esti fenomenal.



Last edited by Burebysta on 26-04-2015, 18:10:09; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 26-04-2015, 18:12:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Burebysta wrote:
Sunteti culmea. Parca l-am injurat sau l-am facut idiot/retardat/tampit. I-am zis doar ca e incompetent de a face quest-urile pentru ca nu o dat destula atentie.

Incompetent = Incapabil
"Eu cred ca erati voi prea incompetenti sa le faceti."
"Voi" - sper ca te prinzi .
sa inteleg ca pot sa va fac pe "voi" incompetenti? si sa ma refer doar la tine?

Posturi unite automat, 26-04-2015, 19:12:34

Cred ca puteai sa spui si mai frumos"poate ai gresit la quest" "poate nu ai facut ce trebuia" si nu sa te adresezi asa;)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 26-04-2015, 18:29:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Burebysta wrote:
^Ficat, nu stiu cum e Townlong pentru ca nu am ajuns prea departe acolo, dar orice bug pe care il gasesc il semnalez.


Nu era vorba atata de buguri,pentru ca pana la urma e un server privat,mereu vor fi buguri si o buna parte din playeri inteleg chestia asta,era mai multa chestia de atitudine.Nu am nimic personal cu tine,nu stiu cat de bine joci si sa nu crezi ca te critic sau ceva de genul,dar totusi sunt destul de multe questuri chiar si in zonele mentionate de tine si nu ai de unde sa stii care merg si care nu decat daca chiar le-ai luat asa din scoarta in scoarta pe fiecare in parte.Poate nu ai vrut sa jignesti prin ceea ce ai zis,dar cam asa s-a inteles.Revenind la tema topicului,se poate face level relativ lejer si acum.Chestia cu increase la XP rate ar fi mers in primele zile,cand era si lagul acela urat si toata lumea facea questuri.Acum e asa,destul de ok.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bigblackjoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2019 19:54)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 378, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 112.4
Votes: 13

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-04-2015, 18:38:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Burebysta wrote:
O sa va primiti Ratele Customizable in curand.
Legat de Objective Complete hai sa iti spun cum sta treaba.
Aveti asta https://www.wow-freakz.com/database.php si asta https://forum.wow-freakz.com/Bug-Report-f1972.html
Ori folosesti Baza de Date sa vezi unde sunt NPCs si dupa postezi la Bug Report care-i problema, ori te uiti dupa NPCs fara sa faci Bug Report ori nu faci nimic.

De cand s-a lansat PTR-ul si Live-ul nu am vazut lumea sa se inghesuie la topic-ul pentru Missing Map Objective https://forum.wow-freakz.com/Quests-Missing-Map-Objectives-t357479.html si plangeti ca nu merge? De ce nu le-ati raportat? Noi nu putem sa testam tot. De aia ati avut PTR. Nu ati postat acuma aveti bug-urile nepostate. Nu mai pozati in postura de victima si ajutati si voi cum puteti server-ul in loc sa va plangeti.

Oricum, nu e nevoie tot timpul sa te uiti pe NPC Finder/Objective Finder pentru ca iti dai seama si SINGUR unde ar trebui sa fie alea daca dai cu mouse-ul peste NPCs, Obiecte sau te uiti pe Minimap dupa Iconite speciale.

Pentru reputatia din RDF o sa fie reparata si ea. Stati si voi mai calmi ca e inceput de expansion totusi. Aia de pe Blizzard cu x1 ce faceau? Plangeau ca dura prea mult, mai ales ca plateau din banii lor?


O sa primim ratele customizabile atunci cand nu va mai fii nevoie de ele. Ideea era acum.
Nu dureaza o eternitate sa faci 5 lvl amarate , nu are rost sa ma c** pe mine dar daca te uiti la battleground queue , inca nu dau destui playeri join , 8vs8 sau alte porcarii.

Sa nu se inteleaga ideea ca ma plang si urlu dupa 15x , sa fiu sincer ma doare in fund ca pot face 5 lvl imediat. Insist pe faptul ca nu a fost o idee asa buna..nu sta nimeni sa se mai bucure de content.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Denim

[Netrunner]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 18 Feb 2013
Posts: 19356, Topics: 525
Location: Shibuya

Reputation: 43934.7
Votes: 376

Post Posted: 26-04-2015, 18:45:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Le primiti in curand pentru ca poate s-au omis unele lucruri in timp ce faci level si sa fie aduse acum la cunostinta. Nu mai faceti atata drama ca nu sunteti obisnuiti cu rate mici.


Retired

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 26-04-2015, 18:49:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Astea-s ratele acuma. Nu o sa muriti daca le mai aveti pentru o perioada. Parca vreti totul mura-n gura.
Eu zic sa va multumiti cu ce aveti ca puteam sa punem si x1 ca pe Retail de sa va zbarnaie urechile de la level -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by mihai25, 26 April 2015 17:19



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 29-03-2024, 13:39:07
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x