User
Pass
2FA
 
 

SERVER

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message1364
alecsrko

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-11-2020 09:50)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 24, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: -86.5
Votes: 6

 
Post Posted: 11-05-2015, 14:33:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

As vrea si eu sa stiu cam cat de mult mai dureaza pana cand se termina cu nesimtirea asta denumita "DDoS" . Pe bune, Cornele, tu ceri tuturor sa iti dea dovezi cu privire la toate bugurile, da' nu stiu daca ai rezolvat macar 70% din toate bugurile legate de glyphs, talents, sa nu mai zic de haste, ca ne ia capu'.. da' se repara item upgrade cand stau cate 20 de minute in queue ca sa pice un dungeun d-ala frumos de nu poti sa-l faci nici daca esti gm, plus ca nu inteleg care e faza cu zonele in pandaria pentru ca ar trebui sa fie continue nu sa fie ca si cum intrii printr-un portal. Ne aburesti cu atacuri (in) DDoS si stau sa ma gandesc, cine naiba ar vrea sa faca DDoS pe FREAKZ, cand baza de playeri e undeva sub 4k (deci nu foarte insemnata) si oricum toate sunt pe (D)DoS momentan. De crashuri nu pot sa mai zic nimic, probabil ca sunt normale, da' ma gandesc ca te bateai cu pumnul in piept ca ai rezolvat nu stiu ce mii de chestii, si in 3 (da, 3) saptamani de cand s-a lansat pandaria, inca sunt CRASHURI ca dupa prima zi. Nu pun la indoiala cunostintele tale de programare, da' daca tot esti asa smecher, de ce nu merge serveru asa cum ai tot PROMIS ?


P.S. Ti-am postat pe forum, ca globalu' nu iti place. Hai sa vedem daca stii sa raspunzi. Si ai putea sa pui si ceva dovez de DDoS, ca daca chiar se intampla, iti apare acolo, undeva, la logurile serverului, nu ?


P.S. (2) Am postat si la sectiunea Other de la Buguri.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 11-05-2015, 14:57:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nici nu ma chinui sa iti raspund la aberatiile de acolo, s-au discutat/explicat/etc pe forum de zeci de ori. Si da, evident, esti unul dintre ratatii aia "DEGEABA SE REPARA X DACA EU NU AM Y" care are impresia ca tot serverul se invarte in jurul glyphului de la clasa lui si uita ca WOW-ul consta in miliarde de chestii: spells, talents, glyphs, profesii, dungeons, raids, items, quests, npc, vendors, mechacnis, etc si ca toate trebuie reparate SIMULTAN. Azi o profesie, maine un glyph, poimaine un dungeon, etc.
Degeaba sunt reparate clasele daca nu merg restul (profesii, dungeons, etc).
Degeaba sunt reparate dungeonurile daca nu merg restul (clase, profesii, etc).
Degeaba sunt reparate profesiile daca nu merg restul (clase, dungeons, etc).
Mai continui sau s-a inteles ideea? Trebuie reparate cate putin din fiecare zilnic (ceea ce si facem)

alecsrko wrote:
plus ca nu inteleg care e faza cu zonele in pandaria pentru ca ar trebui sa fie continue nu sa fie ca si cum intrii printr-un portal

EXACT, NU INTELEGI DAR TOTUSI ARUNCI CU JIGNIRI. Aia e o chestie ce am facut-o eu ca sa scada lagul si functioneaza, cand am dat durmul la MOP era lag de 2 secunde CONSTANT ca erau prea multi playeri in pandaria. Acum fiecare zona e considerata separata ceea ce face lagul sa scada drastic (mai sunt lag spikes rareori dar alea sunt de la altceva), mai bine asa decat cu lag constant de la prea multi playeri

Hai sa iti arat si dovezile de DDoS, asa ca sa iti demonstrez ca scoti prostii pe gura:





Dupa cum se vede sunt zile/perioade cand sunt si zeci de ddosuri in aceeasi zi/aceleasi ore

Nu stiu de ce traiti cu impresia ca mie imi place ca sunt crashuri/probleme, de fiecare data cand crapa serverul imi vine mail si ma apuca nervii si incerc sa aflu cauza, multe le rezolv, unele inca sunt dubioase si nu am cum sa imi dau seama usor de la ce sunt. Am adus si diverse guilde pe test realm sa facem sute de teste ca sa vad ce si cum, dar ce stiti voi, doar "omg server praf nu reparati nimic" desi vi se arata concret ce se repara, chiar aveti curajul sa ziceti ca nu se repara nimic cand vedeti changelogurile alea imense (si FIXED bug report forum)?


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook


Last edited by Shocker on 11-05-2015, 15:39:21; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alecsrko

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-11-2020 09:50)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 24, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: -86.5
Votes: 6

 
Post Posted: 11-05-2015, 15:14:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multumesc ca m-ai lamurit cu ddos-urile. Si ca tot spui tu ca-s un ratat si nu stiu in ce consta WoW, asa ca raspuns la limbajul pe care il ai tu fata de majoritatea playerilor, probabil ca toate alea npc's, quest, raids, dungeons ar putea fi reparate SIMULTAN daca ai o echipa destul de mare si consistenta cat sa faca asta. Daca nu, repari lucrurile PE RAND, avand ca prioritati npc's, quests, STATS etc, lasand dungeonurile si raidurile la urma. Cel putin asta e gandirea mea logica, ca daca tu vrei sa le faci pe toate asa deodata nu iti iese nimic. Incearca sa vezi si tu de ce chestii se plange lumea cel mai mult. Eu vad ca toata lumea se plange de clase. In orice caz, ce ma enerveaza cel mai mult e ca jignesti pe toata lumea. Nu cred ca ti-am facut post-ul ala injurandu-te sau jignindu-te. Asa ca ar trebui sa-ti masori cuvintele, ca s-ar putea sa te trezesti vreodata ca injuri pe vreunu care-ti baga bani in buzunar si n-o sa-ti placa.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 11-05-2015, 15:17:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

alecsrko wrote:
asta e gandirea mea logica
Gandirea ta "logica" e proasta si nu privesti serverul in ansamblu ci doar game experience-ul TAU, CE TE INTERESEAZA PE TINE (nu baga duma aia cu "asa vrea toata lumea" ca tu nu stii ce vrea toata lumea, vezi 2-3-10-20-100 randomi pe global care zic ceva si gata "toata lumea"). Eu privesc in ansamblu si ce zice TOATA LUMEA, MIILE DE PLAYERI
alecsrko wrote:
Eu vad ca toata lumea se plange de clase
Cum ziceam, vezi prost si vezi doar ce vrei tu sa vezi


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook


Last edited by Shocker on 11-05-2015, 15:39:13; edited 6 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pirinush

[Little Pandawan]



Status: Offline
(since 31-12-2018 12:27)
Joined: 23 Sep 2011
Posts: 6481, Topics: 263
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 2731.3
Votes: 190

       
Post Posted: 11-05-2015, 15:18:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Crezi ca fixeri pentru skyfire / trinitycore / wow se gasesc pe toate gardurile ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 11 May 2015 13:27



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 01-07-2024, 22:44:42
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x