User
Pass
2FA
 
 

[Artwork] Staropramen

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Creations
Author Message914
Staropramen

[am si eu]



Status: Offline
(since 10-02-2024 20:03)
Joined: 07 Aug 2011
Posts: 8119, Topics: 85
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 814.5
Votes: 67

 
Post Posted: 24-05-2015, 15:42:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chiar daca e de ceva timp sectiunea asta nu am prea am mai navigat pe partea asta de forum, insa azi , vazand ce e pe aici, am decis sa-mi fac si eu topic.
Nu mai lucrez in photoshop, dar am cateva desene de mana, unele de cand eram mai mic, altele mai recente. O sa mai caut si o sa mai postez.
Unele sunt facute dupa un model, altele din imaginatie.
Nu e nimic de arta, sunt doar facute la placere in timpul liber.

1.

2.

3.

4.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Kaede

[Diclonius Queen]



Status: Offline
(since 18-01-2022 12:20)
Joined: 20 Jan 2014
Posts: 11135, Topics: 207
Location: United Kingdom

Reputation: 3263.5
Votes: 308

Post Posted: 24-05-2015, 16:52:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Uite niște sfaturi:

1. Fã desene numai în creion, nu mai face cu pix, marker, cariocã sau cu ce ai fãcut tu pe acolo.
2. Primele douã îmi aduc mai mult a schițe, dar sunt ok dacã spui cã desenezi din joi în Paște. Începe mai întâi cu schițe (doar linii), dupã faci contururi, le îndrepți, bagi umbre, chestii.
3. Încearcã sã faci umbre, fie ele nasoale/proaste, mãcar încearcã-le, sunt destule tutoriale pe net.
4. Încearcã sã unești liniile între ele astfel încât sã se lege desenul bine (cum ai fãcut la ãla cu calul). Spre exemplu, la cel cu Batman, am vãzut desene de genul ãsta, dar la tine e cam neclar.
5. Poți sã-mi accepți sfaturile numai dacã vrei sã te apuci de desenat bine, altfel.. Poți rãmâne la „mediocru”. :]

Încã ceva, dacã chiar vrei sã faci o treabã bunã, exerseazã întruna pe orice tipuri de desene vrei, numai așa ajungi cât de cât priceput.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Staropramen

[am si eu]



Status: Offline
(since 10-02-2024 20:03)
Joined: 07 Aug 2011
Posts: 8119, Topics: 85
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 814.5
Votes: 67

 
Post Posted: 24-05-2015, 17:03:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ehh sunt desene vechi, unele au si data pe ele , 2009.

Multumesc pentru sfaturi, nu prea am timp si nici nu ma prea stresez sa progresez, desenez ce imi place . :p

Majoritatea sunt facute pe aceeasi tema de 'schita'.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Creations  


The time now is 28-03-2024, 12:23:06
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x