User
Pass
2FA
 
 

[REJECTED] [Quest] NPC Retardat | Quest nu poate fi completat!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs
Author Message648
cosmin67

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-12-2016 22:59)
Joined: 15 Aug 2012
Posts: 50, Topics: 18
Location: Earth

Reputation: 63
Votes: 7

 
Post Posted: 06-06-2015, 13:19:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wowhead quest link: http://www.wowhead.com/quest=30925/niuzaos-price

Bug description: Fac questul, totu merge bine si cand se pierde NPCul dedicat player. Fara NPCul asta nu poti completa questul. Eu ce cred ca e este ca daca pierzi mult timp, NPCul nu te mai urmareste si sta pe loc, cum mi sa intamplat o data. A trebuit sa dau abandon si sa iau questul din nou de vreo 3 ori, si acuma tot e stuck NPCul. Si asa iel sta pe loc acolo si nu poti completa questu. Este vreun temp fix sau metoda de a completa? Vad ca si alti fac questul dar nu stiu daca ii se intampla si lor.

Proof: Nu pot. Este greu cand este si cand nu este.


EDIT: Daca va ajuta.. NPCul se numeste Tai Ho.
EDIT: Eream in party, si in acelas timp sa intamplat sa devina retardat NPCul, si mie si la altu care tot facea questu. Eu cred ca are vreun interception cand alti fac acelas quest. Dar nustiu, dupaia am vazut NPCul cu alt player care tot face questul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AlesianDuke

[WoW GameMaster]



Status: Offline
(since 31-08-2017 17:17)
Joined: 21 Aug 2011
Posts: 4789, Topics: 170
Location: Romania

Reputation: 1018.8
Votes: 125

   
Post Posted: 06-06-2015, 15:48:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cand accepti questul esti tp la locatie, el zice o replica si dupa te urmeaza... daca nu stai langa el pana nu se misca el sa te urmeze, nu vine.
Ai 3 tipuri de npcs, ii omori pe rand, ca altfel ai sansa sa bugui scriptul.

Rest aici: https://forum.wow-freakz.com/view-post-4455850.html?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cosmin67

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-12-2016 22:59)
Joined: 15 Aug 2012
Posts: 50, Topics: 18
Location: Earth

Reputation: 63
Votes: 7

 
Post Posted: 06-06-2015, 17:54:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ah mersi pentru link. Am vazut postul tau "Works; the issue is if more than 1 npc is taken and all die at the same time... take them in turns and it will be fine. " dar nu prea inteleg, poti explica mai mult te rog? Daca iei mai mult decat un NPC? Ce NPC? Quest NPC? Mersi.


EDIT: Cred ca acu am inteles. Dar casa fiu sigur poti sa confirmi? In quest sunt 3 feluri de monstri. Tu zici daca omor toti 3 incelas timp, scriptu se bugueste si dupaia NPC is not responding?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AlesianDuke

[WoW GameMaster]



Status: Offline
(since 31-08-2017 17:17)
Joined: 21 Aug 2011
Posts: 4789, Topics: 170
Location: Romania

Reputation: 1018.8
Votes: 125

   
Post Posted: 06-06-2015, 18:21:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Accepti quest = tp la locatie, Tai Ho in stealth, dupa 1 secunda de la tp spune un text, iar abia dupa ce spune se va misca dupa tine (daca pleci repede inainte de acel moment, nu vine).
La locatie ai 4 npcs: unul neutral, injured, si alti 3... astia 3 fiecare are o sansa anume sa iti dea fail search / credit pentru objective la search, dar daca omori la intervale de vreo 5 secunde (sa zicem) mai mult de 1, este posibil sa se trigguie scriptul de 2 ori, si efectiv sa sara peste un pas / credit.
Ataci pe rand, omori npcs acolo pe rand, pana la complete.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cosmin67

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-12-2016 22:59)
Joined: 15 Aug 2012
Posts: 50, Topics: 18
Location: Earth

Reputation: 63
Votes: 7

 
Post Posted: 06-06-2015, 19:00:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Este aproape imposibil. Ataci unu dupaia vin doi. Daca ii ignori 5 secunde. Esti mort. Oricum asta nu trebuie facut. Please fix the script. Multi jucatori in Pandaria are probleme cu asta. Nu zic sa fixezi acuma dar ar trebui sa aiva ce va importanta findca am tot restartat questu handicapat de 3 ori. Daca erea un quest usor so omori max 20-25 de daia e ok. Dar sa omori vreo 100 si in intervale de 5 secunde... esti mort. Eu nu sunt healer. Daca ai putea sa imi dai pass la quest findca scriptul are bug.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AlesianDuke

[WoW GameMaster]



Status: Offline
(since 31-08-2017 17:17)
Joined: 21 Aug 2011
Posts: 4789, Topics: 170
Location: Romania

Reputation: 1018.8
Votes: 125

   
Post Posted: 06-06-2015, 19:02:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am facut questul ieri, lvl 90 char, gear de cacao (cataclysm, arma verde Pandaria) fara probleme... questul este de level 89 (so not much difference).
Am explicat, nu iei n mobi pe tine, i-am spawnat si cat de aerisit posibil... este practic imposibil sa ai mai mult de 2-3 pe tine, si asta foarte rar. Nu te grabi, nu ataca tot.


Topic closed, quest works!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by AlesianDuke, 06 June 2015 17:02



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Fixed / Closed bugs  


The time now is 07-07-2024, 13:23:46
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x