User
Pass
2FA
 
 

Server side probleme? Lag imens.
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message7243
cosmin67

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-12-2016 22:59)
Joined: 15 Aug 2012
Posts: 50, Topics: 18
Location: Earth

Reputation: 63
Votes: 7

 
Post Posted: 10-06-2015, 16:24:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1007 wrote:
M-am uitat in joc si am intrebat si pe ceilalti din grup ... cu cmd nu am incercat.


Tracert sau ping wow.freakz.ro nu este si nare legatura cu lagul din joc. Daca vrei sa vezi daca ai lag. Dute la iconul de help jos treapta, unde sunt si quest log, character, guild, pvp etc.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
1007

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-09-2019 15:57)
Joined: 05 Jun 2015
Posts: 229, Topics: 38
Location: Far.

Reputation: -83.3
Votes: 26

Post Posted: 10-06-2015, 16:57:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E ceva server side nu de la noi, am si specificat ca in afara instantelor nu este delay.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Trollh
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-06-2015 19:22)
Joined: 26 Apr 2015
Posts: 64, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: -142.1
Votes: 12

Post Posted: 10-06-2015, 20:17:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa-ti bg **** nu se mai termina problemele pe serverul asta azi cazut de 100 de ori disc dupa disc dupa disc - - -
+LAGGGGG si SPIKESSSS in Arena plm nu e zi de la dumz sa mearga ceva bn aici



Pusca Si Cureaua Lata Eu Sunt Zeus Deocamdata

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cosmin67

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-12-2016 22:59)
Joined: 15 Aug 2012
Posts: 50, Topics: 18
Location: Earth

Reputation: 63
Votes: 7

 
Post Posted: 10-06-2015, 20:17:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Toti jucatori WoW depe Freakz fac complain de lag. Astep un raspuns de la Shocker cum sa resolvam lagul "Din vina internetului noastru si a spec-ul nostru prost". (Quote specificat din tota guilda mea si depe all global chat.) Nu vrem scuze sau cauzati. Vrem doar casa nu mai fie lag... Eu vorbesc pentru mai multi oameni si este o problema? Dau exemple.



Burebysta wrote:
Vom investiga problema cu lag-ul @extern. Patience.

Lets get back on topic..: Regarding problema cu care ai zis ca va fi investigata.. Ai aflat care este problema? Timp estimativ cand va fi fix sau cand o sa lucrati la problema asta?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 10-06-2015, 20:54:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asteptati raspunsul lui Shockeru. El e cel mai competent ca sa va dea un raspuns. Probabil trebuie sa astepte un raspuns de la host (presupun nu sunt sigur).
Grija la Limbaj si Off-Topic pentru ca luati Warns (aviz Trollh).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cosmin67

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-12-2016 22:59)
Joined: 15 Aug 2012
Posts: 50, Topics: 18
Location: Earth

Reputation: 63
Votes: 7

 
Post Posted: 10-06-2015, 23:10:57 [Bad post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Burebysta wrote:
Asteptati raspunsul lui Shockeru. El e cel mai competent ca sa va dea un raspuns. Probabil trebuie sa astepte un raspuns de la host (presupun nu sunt sigur).
Grija la Limbaj si Off-Topic pentru ca luati Warns (aviz Trollh).


Respect. Eu stiu ce sa intampla. Shocker fiind localhost da host la server dupa internetul lui. Asa ca cand mai intra pe net... pe youtube etc. ne da noua lag spikes. Mi am dat seama findca lag spikes apara la o ora si cand apare tot continua pana Shocker nu se mai uita pe web..

Ai zis ca este lag extern. Tu vrei sa zici ca este problema mea? Ca sunt in Europa? Mare diferenta de 10ms ca sunt in Anglia. Va rog, nu mai mintiti. Toti stim ca asta este o problema care nu o sa fixati findca nu vreti sa dati bani la un host. Meh... nu e problema mea, dar macar sa mai bage inca un internet specific pentru server. Sau sa sune la ISP si sa spuna sa ii merste bandwith. Sa isi bage fibre optic.. Daca asta nu sunt probleme te rog spunei lui Shocker sa mai bage RAM. Sincer 4.7k players pe server in acelas timp. Sincer eu nam nici o problema sau dis-respect dar dupa cum se aude din joc de la jucatori toti sunt pissed pe Shocker. Sincer eu nam nici o problema cu nimeni dar vreu ca server-ul sa fie macar mai jucabil.

O sa incerc sa ma uit si la players online cand vine lag spikes. Incercati si voi va rog.

(1007 te rog nu mai incerca post hunt, nu este frumos... daca nu sti ce inseamna.. inseamna ca postezi dupa fie care post pe orice thread casa ai mai multe posturi aratate in profil.)



0 3
  
Back to top
View user's profile Send private message
1007

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-09-2019 15:57)
Joined: 05 Jun 2015
Posts: 229, Topics: 38
Location: Far.

Reputation: -83.3
Votes: 26

Post Posted: 10-06-2015, 23:27:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cosmin67 wrote:

(1007 te rog nu mai incerca post hunt, nu este frumos... daca nu sti ce inseamna.. inseamna ca postezi dupa fie care post pe orice thread casa ai mai multe posturi aratate in profil.)
Lol. Nu esti in stare sa scrii calumea nici in Engleza nici in Romana, normal ca nu ai inteles nimic din ce am scris, iar de "posthunt" nu ma ocup ca nu am nevoie de reputatie.

E topic de lag, am postat aici ca sa nu creez altul, punct.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 11-06-2015, 01:22:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cosmin67, calmeaz-te si intelege 2 lucruri:
1. Nu mai vorbi in numele tuturor playerilor
2. Nu mai acuza cu chestii pe care nici tu nu le intelegi

Ti-am zis sa dai trace la wow.freakz.ro, daca am zis sa faci asta inseamna ca stiu foarte bine ce zic, nu mai face pe desteptul pe-aici ca ies doar prostii pe gura ta.

Cum ziceam, arata-mi trace cand ai lag. Pana acum in loc sa-mi arati trace ai aberat cu tot felul de idiotenii ce ti-au venit in cap


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AndreiOptyck
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 07-09-2015 11:17)
Joined: 17 Dec 2014
Posts: 145, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -53.3
Votes: 7

 
Post Posted: 11-06-2015, 06:31:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shockeru ne-a dat solutia .Nu e lagg .Merge perfect doar noi aberam .Serverul nu a dat niciodata restart

Posturi unite automat, 11-06-2015, 07:31:13

si cand vine vorba de vote si nu merg site-urile tot noi suntem de vina - -

0 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
OpTIXy

[Predator]



Status: Offline
(since 05-04-2020 10:57)
Joined: 04 Jul 2011
Posts: 2850, Topics: 83
Location: New York

Reputation: 15025.3
Votes: 377

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-06-2015, 08:19:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ Impolitetea si tampeniile spuse de unii dintre voi nici nu merita atentie.

Quote:
Tracert sau ping wow.freakz.ro nu este si nare legatura cu lagul din joc. Daca vrei sa vezi daca ai lag. Dute la iconul de help jos treapta, unde sunt si quest log, character, guild, pvp etc.


Daca Toni v-a zis ce sa faceti ca sa poata indentifica posibile probleme la vreun hop, tu le spui sa se uite in fereastra de game info, pentru "acel ping"?

Ce ping ai in joc? E constant la 500 in decursul a 24ore? Fa un ping test aici si un tracert pe wow.freakz.ro

De unde ai scos tu ideea ca sta el si se joaca de pe localhost? -


I want to ensure you that every ban is always followed by a proper reason. If you wake up in a situation where your account is banned, feel free to make a proper post under Unban Request.
Do not forget to bring the necessary evidence to appeal GMs decision.
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(since 17-03-2024 03:51)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-06-2015, 08:30:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Revin cu un tracert later, si eu am ceva lag si multi se plang si in-game.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cosmin67

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-12-2016 22:59)
Joined: 15 Aug 2012
Posts: 50, Topics: 18
Location: Earth

Reputation: 63
Votes: 7

 
Post Posted: 11-06-2015, 11:56:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu am dat tracert. Ce nu intelegeti? Eu nu vin cu tampeni.

Eu am zis sa dai addresa si portul cu care ne conectam la server. https://www.freakz.ro nu are aceas adresa cu adresa din joc. Uitete si tu la PING din joc. Nici nu trebuie sa faci un tracert casa vezi ca ai lag.Tracert iti arata pathway de la router pana la destinatie. Shocker crede ca sunt prost. Briliant... Daca eream singurul cu lag mai ziceam. Dar 50% din server? Voi ati venit cu tampeni zicand ca este lag extern... Ca este specul vostru... blablabla..

Ping test


OpTIXy wrote:
De unde ai scos tu ideea ca sta el si se joaca de pe localhost? -

Depe profil: localhost.

Posturi unite automat, 11-06-2015, 12:56:09

Dece sa fac eu pingtest? Poate localhost sa faca.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ralpo50

[Firelord]



Status: Offline
(since 14-08-2020 19:36)
Joined: 15 Feb 2010
Posts: 441, Topics: 78
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 220.1
Votes: 15

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-06-2015, 11:59:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cosmin67 wrote:
Eu am dat tracert. Ce nu intelegeti? Eu nu vin cu tampeni.

Eu am zis sa dai addresa si portul cu care ne conectam la server. https://www.freakz.ro nu are aceas adresa cu adresa din joc. Uitete si tu la PING din joc. Nici nu trebuie sa faci un tracert casa vezi ca ai lag.Tracert iti arata pathway de la router pana la destinatie. Shocker crede ca sunt prost. Briliant... Daca eream singurul cu lag mai ziceam. Dar 50% din server? Voi ati venit cu tampeni zicand ca este lag extern... Ca este specul vostru... blablabla..

Ping test


OpTIXy wrote:
De unde ai scos tu ideea ca sta el si se joaca de pe localhost? -

Depe profil: localhost.

Posturi unite automat, 11-06-2015, 12:56:09

Dece sa fac eu pingtest? Poate localhost sa faca.



Shocker ti-a spus sa-i dai tracert in momentul in care experimentezi lagg'ul
Daca tot ai facut un topic , macar citeste cu atentie ce spune lumea.

O zi buna.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 11-06-2015, 13:40:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cosmin67 wrote:

Eu am zis sa dai addresa si portul cu care ne conectam la server. https://www.freakz.ro
Si eu ti-am zis sa dai tracert la wow.freakz.ro
Ce vrei mai mult de atat? Un desen? O sa fac daca e nevoie. Scrii mult si degeaba


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cosmin67

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-12-2016 22:59)
Joined: 15 Aug 2012
Posts: 50, Topics: 18
Location: Earth

Reputation: 63
Votes: 7

 
Post Posted: 11-06-2015, 13:51:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ralpo50 wrote:
cosmin67 wrote:
Eu am dat tracert. Ce nu intelegeti? Eu nu vin cu tampeni.

Eu am zis sa dai addresa si portul cu care ne conectam la server. https://www.freakz.ro nu are aceas adresa cu adresa din joc. Uitete si tu la PING din joc. Nici nu trebuie sa faci un tracert casa vezi ca ai lag.Tracert iti arata pathway de la router pana la destinatie. Shocker crede ca sunt prost. Briliant... Daca eream singurul cu lag mai ziceam. Dar 50% din server? Voi ati venit cu tampeni zicand ca este lag extern... Ca este specul vostru... blablabla..

Ping test


OpTIXy wrote:
De unde ai scos tu ideea ca sta el si se joaca de pe localhost? -

Depe profil: localhost.

Posturi unite automat, 11-06-2015, 12:56:09

Dece sa fac eu pingtest? Poate localhost sa faca.



Shocker ti-a spus sa-i dai tracert in momentul in care experimentezi lagg'ul
Daca tot ai facut un topic , macar citeste cu atentie ce spune lumea.

O zi buna.


Citeste tot threadul pana sa postezi. Eu si inca unu am facut tracert. Ce vrei? Dece postezi aici?
Daca nai nimica bun de zic te rog nu posta.

O zi buna si tie.

Posturi unite automat, 11-06-2015, 14:51:55

Shocker wrote:
cosmin67 wrote:

Eu am zis sa dai addresa si portul cu care ne conectam la server. https://www.freakz.ro
Si eu ti-am zis sa dai tracert la wow.freakz.ro
Ce vrei mai mult de atat? Un desen? O sa fac daca e nevoie. Scrii mult si degeaba


Nu mersi. Nu trebuie showoff cu skills pe Paint.. Am facut tracert. Acu resolva problema. Cu ce te mai pot ajuta? Ti am dat specs, ping test, speed test si tracert. Acu poti sa resolvi problema?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 16 June 2015 19:39



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 07-07-2024, 13:31:29
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x