User
Pass
2FA
 
 

[Rezolvat] Reclamatie GuarD

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war7.freakz.ro -> Unban request/Complaints
Author Message1245
RaPPaNooN

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-10-2015 09:42)
Joined: 09 Jun 2015
Posts: 25, Topics: 5
Location: Pantelimon.

Reputation: 36.8
Votes: 1

   
Post Posted: 25-06-2015, 15:44:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

- Numele tau : RaPPaNooN
- Numele adminului reclamat : GuarD
- Harta, ora si data faptei reclamate : de_industro2 , 16:10 (aproximativ) 25.06.2015
- Motivul / Regula incalcata : Nepasare , se poate vedea in poze.
- Dovada, un screenshot sau un fragment din consola : Am creat un album deoarece sunt multe poze.
Aici albumul : http://imgur.com/a/XBqt1
Am si un mic demo facut pe final. http://www.girlshare.ro/34875756.3
PS : Pozele sunt in ordine crescatoare , nu-s imprastiate sau altceva.
PS2 : GuarD era spectator.
PS3 : Aceea Lixii am inceput s-o reclam in acelasi timp cu RellGra.

Initial vroiam s-o las balta deoarece cream prea mare harababura , dar domnu' GuarD a inceput sa fie tare in gura pe server , dupa cum puteti vedea in poze.
Trecuse minute de cand am inceput sa reclam si pana balgaraschi a dat ban celor 2.
A trebuit sa astept pana a intrat balgarschi sa rezolve situatia.
GuarD dupa sa se scoata a zis ca nu are acces la ban , nu conteaza omule , cat esti admin , esti nevoit sa faci demo la player , si i-l dadeai unuia cu acces la ban , adica lui Marduk , care dupa spusele lui iesise - dar dupa pozele mele era pe server - .
Toate cele intamplate , vi le poate confirma balgarschi , skenzor , marduk toti 3 erau pe server in respectivul moment de dupa banare.

Vad ca ai o lista lunga de banuri , la aia cum ai facut demo si ai le-ai zis colegilor tai sa le dea ban ?? Patetic.
Mai sus ai acele 2-3 poze pe care zici ca le am -

Prin aceasta reclamatie , vreau sa-l felicit pe balgarschi pentru atitudinea sa.
Felicitari !
-

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
GuarD22

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-07-2018 22:46)
Joined: 03 Jun 2015
Posts: 116, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 817.5
Votes: 10

Post Posted: 25-06-2015, 16:10:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In primul rand : Ma rugam de mult de mard sa il baneze pe rellgra ca e la mine in lista si la un momentdat mi-a spus "Ma lasi man?" Sau ceva de genul
In al doilea rand : cand a fost reclamat lixii si nu a fost sanctionat ?
In al treilea rand : Termina cu amenintarile ! Pana nu vei fi tu sanctionat
In ultimul rand : Cum sa nu fiu " tare in gura" cand tu incepi cu amenintarile ?



Last edited by GuarD22 on 25-06-2015, 16:20:49; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Traian Basescu

[Metin2 Freakz Owner]



Status: Offline
(since 08-02-2018 09:35)
Joined: 20 Apr 2015
Posts: 545, Topics: 82
Location: Timisoara

Reputation: 859.3
Votes: 48

     
Post Posted: 25-06-2015, 16:16:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pro champ Guard,sa nu mai fie pe viitor probleme -

My attitude will always be based on how you treat me.
Freakz * k3[N]zZoR


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MardukNo1

[The Fallen Guardian]



Status: Offline
(since 28-02-2020 21:45)
Joined: 24 Aug 2014
Posts: 1344, Topics: 74
Location: Ramnicu Valcea

Reputation: 84.5
Votes: 61

     
Post Posted: 25-06-2015, 16:24:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci terminativa cu prostiile de cand am intrat pe server am stat 2 ore in continuu mai mult spectator pe codati ti-am zis ca am treaba vorbeam la telefond e aia ti-am spus sa-mi dai pace.. reveneam eu am stat si cu ispect, referitor la ce a spus rapanon ai ramas printre ultimii pe server cu acces, in lipsa i-ai facut demo daca a jucat cu cod.. bravo felicitari ai comanda de amx_kick.. de ce nu l-ai dat afara pana reveneam eu ? nu a durat mai mult de 5-10min.

Sa nu mai spun ca eram doar noi 2 pe server si cu BOSS care avea blood... dc nu ati luat si voi masuri? doar aveti acces de kick slay quit etc?

P.S. : E usor sa acuzi si sa nu iei masuri cand o puteai bine mersi face chiar tu.. chiar si cu vip poti ajuta serverul cu pareri poti anunta adminul sa ia masuri sau sa postezi la pareri demo...asa ajuti serverul iar ca blood ai acces, deci poti sa iei initiativa si fara mine daca eram AFK, eu nu spun ca nu-ti faci treaba.. ti-o faci dar implica-te mai mult si ia masuri daca nimeni nu o face si ramai singur.. cand o sa fi singur ce faci? o sa intri pe forum sa ceri sprijinul colegilor care nu sunt online in acel timp?


Intinde o mana si ajuta... intinde-le pe ambele D-zeu nu doarme si nu uita, totul ramane contorizat asa ca ai grija la faptele tale si la ceea ce-ti doresti.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
RaPPaNooN

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-10-2015 09:42)
Joined: 09 Jun 2015
Posts: 25, Topics: 5
Location: Pantelimon.

Reputation: 36.8
Votes: 1

   
Post Posted: 25-06-2015, 18:27:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

"In al doilea rand : cand a fost reclamat lixii si nu a fost sanctionat ?"
O dai la intors cu mine ?
Crezi ca daca nu am facut print cand am reclamat-o si pe lixii scapi mielusel ?
Ok...las deoparte treaba cu Lixii deoarece nu am dovezi si nu ma pot concretiza.

"In al treilea rand : Termina cu amenintarile ! Pana nu vei fi tu sanctionat"
Unde te-am amenintat ? -
A 2 minciuna , aduci in caz grav problema.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
El_Nino

[war7.freakz.ro]



Status: Offline
(since 19-12-2023 01:55)
Joined: 15 Nov 2012
Posts: 4791, Topics: 283
Location: Constanta

Reputation: 1176
Votes: 170

             
Post Posted: 25-06-2015, 20:23:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Adminii sunt admini nu sunt sclavi . Am vazut si eu cum Guard se roaga de admini sa baneze codatii dar nu este asa simplu ; adminul trebuie sa verifice intai daca ceea ce spune Guard este adevarat pentru ca in caz contrar nu Guard primeste down ci adminul care a executat comanda . Adminul poate in momentul respectiv este ocupat cu alt codat . Zici ca sa-i trimita demo-ul , tu crezi ca demo-ul il trimiti pe cs pe chat ca pe messenger? Este in interesul lui sa isi mareasca lista de codati ca sa primeasca mai repede up , nu a facut asta din lene sau din nepasare ci pur si simplu este legat la maini.
Cu aceasta ocazie propun marirea in grad a lui Guard la Champ ca sa nu mai existe astfel de discutii ; treaba buna am vazut ca face deci cred ca este capabil !




"Singur , intr-o lume de nebuni..."
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
RaPPaNooN

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-10-2015 09:42)
Joined: 09 Jun 2015
Posts: 25, Topics: 5
Location: Pantelimon.

Reputation: 36.8
Votes: 1

   
Post Posted: 25-06-2015, 20:50:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nino , era doar o expresie sa ii trimiti demo.
Dar nici nu executa kick pe el.
Te asigur eu ca nu era pe alt codat.
Macar imi putea raspunde ca nu poate da ban , nu sa ma lase sa reclam ca nebunul.
Tot la nepasare se ajunge Nino. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
miliardarul

[Evil ;)]



Status: Offline
(since 12-01-2023 21:13)
Joined: 03 Mar 2015
Posts: 1527, Topics: 86
Location: Romania

Reputation: 566.1
Votes: 36

 
Post Posted: 25-06-2015, 22:35:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu unul nu propun marirea lui la champion.

De ce nu a fost in stare sa ia singur o decizie?

Si eu am avut blood, ii rugam pe alti sa ii baneze pe cei carora le facusem demo dar cand acestia erau afk sau nu puteau executa banul atunci dadeam kick sau quit fara sa stau pe ganduri si puneam demo la cereri ban.


Iar cand un jucator anunta un codat va rog sa ii raspundeti.
Daca el zice : ”Player are aim” tu raspundei: ok / verific imd etc. Sa vada ca esti interesat




Rapanon e randul tau acum.

Daca ai anuntat acel codat si ti sa raspuns nu mai insista atat.

Orice admin trebuie sa ii faca un demo codatului in care sa aiba 3-4 faze concrete de wall / aim sau ce cod are acel player.
Asta poate dura.
Iar treburile se complica si mai mult daca adminul care a facut demo nu are acces la ban.

Sa zicem ca el termina demo si ma roaga pe mine sa-i dau ban. Atunci si eu trebuie sa il verific pe acel player pentru a fi sigur ca e codat.
Daca ii dau ban degeaba eu raspund nu cel care ma rugat sa o fac.


Iar acum ca ti-am zis cum sta treaba intrebarea mea e urmatoarea:

Daca adminul respectiv nu a luat nici o masura, tu de ce nu ai facut demo codatului in loc sa incepi sa te certi el?

Faceai demo, il postai la cereri ban si gata.
Sa nu aud faze de genul: ”Nu aveam de unde sa ii stiu IP-ul” fiindca comanda ” admin_showip ” e accesibila oricui. Iar daca nu treceai ora la care a fost si un owner cauta in log si il bana.




Prin urmare tu faci reclamatie unui admin ca nu a luat masuri dar defapt si tu faceai acelasi lucru.

Dupa cum a zis Nino mai sus: Admini nu sunt sclavi. Sunt simpli playeri care vor sa ajute serverul.


Nu e nimic mai interesant decât sã te întorci într-un loc care a rãmas neschimbat ca sã îti dai seama cât de mult te-ai schimbat tu.




Casuta vocala: @Evil
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MardukNo1

[The Fallen Guardian]



Status: Offline
(since 28-02-2020 21:45)
Joined: 24 Aug 2014
Posts: 1344, Topics: 74
Location: Ramnicu Valcea

Reputation: 84.5
Votes: 61

     
Post Posted: 25-06-2015, 23:11:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pro +1 Ce spui Evil.. ar trebui sa fie scris ce ai raspuns acum si postat la regulamente jucatori/admini!

Foarte adevarat ce spui.


Intinde o mana si ajuta... intinde-le pe ambele D-zeu nu doarme si nu uita, totul ramane contorizat asa ca ai grija la faptele tale si la ceea ce-ti doresti.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
RaPPaNooN

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-10-2015 09:42)
Joined: 09 Jun 2015
Posts: 25, Topics: 5
Location: Pantelimon.

Reputation: 36.8
Votes: 1

   
Post Posted: 26-06-2015, 01:35:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Evil , tatii , am facut demo , l-am si postat , daca nu esti atent nu mai arunca cu vorbe.
Am dat drumu la demo , dupa 1-2 faze CLARE si dupa i-a dat ban balgarschi.
PS : Dadusem si la Lixii , dar dupa 20 sec tot ACELASI balgarschi i-a dat ban.
Ce sa dureze man , am dat drumu la demo eu , 1 faza mi-a trebuit sa se vada aim-ul , lui cate faze ii trebuie , o harta intreaga?
Pai ma saturasem sa ma ia doar codati care erau RellGra , Lixii , Mohamed.Deci ma jur ca numai aia ma luau in mare parte , era absurd , aia aveau scoruri de zei , si eu o tineam in /rs si stricam rank-ul.
Ori suntem admini , ori nu mai suntem , un server ca al vostru care o tine doar in 32/32 trebuie sa aiba pretentii de la admini.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
b0bYko

[freakz.ro EnErgy;x]



Status: Offline
(since 06-12-2015 15:13)
Joined: 23 Sep 2014
Posts: 421, Topics: 27
Location: Mars

Reputation: 139.1
Votes: 6

 
Post Posted: 26-06-2015, 07:57:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cind vre-un admin face demo unui codat ..s.crie in admin cheat demo on "Nick" din chite eu stiu ...


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alexandrub

[fanu]



Status: Offline
(since 06-10-2017 09:22)
Joined: 04 Nov 2014
Posts: 10597, Topics: 988
Location: Rãdãuti, Suceava

Reputation: 591.2
Votes: 763

 
Post Posted: 26-06-2015, 08:20:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu prea va place sa cititi...


Quote:
Pentru a face cerere de marire sau daca o cerere va este respinsa, trebuie sa asteptati o luna de la ultima cerere facuta.


guard e trial de pe 17/06



REP GRATIS!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
GuarD22

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-07-2018 22:46)
Joined: 03 Jun 2015
Posts: 116, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 817.5
Votes: 10

Post Posted: 27-06-2015, 22:27:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Un raspuns final ?
@PIC@ , Mahon ?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 28-06-2015, 09:30:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai facut foarte bine ca ai anuntat dar probabil adminii se uitau pe altcineva si nu aveau cum sa se uite pe 2 persoane odata. Asta e problema, trebuie sa comunicati intre voi, sa spuneti ca da ma uit sau ok etc pentru a se evita problemele. De asemenea daca adminii vezi ca nu raspund(sunt pe forum posteaza sau afk 1-2 minute) poti sa ii faci demo acelui codat si cand vine adminul ii zici pe u@ ca ai demo si sa verifice si el apoi va fi banat.
Pm cu nume si pass pentru slot daca vrei.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by -P!C@-, 28 June 2015 07:30



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war7.freakz.ro -> Unban request/Complaints  


The time now is 06-07-2024, 04:41:03
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x