User
Pass
2FA
 
 

Percepția extrasenzorialã - al 6-lea simț
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message4567
Rapy_j

[▲]



Status: Offline
(since 05-02-2021 02:11)
Joined: 03 Dec 2014
Posts: 6153, Topics: 1023
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 350.9
Votes: 680

Post Posted: 17-05-2015, 15:07:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Percepția extrasenzorialã implicã primirea informațiilor, dar nu prin simțurile fizice, ci cu ajutorul minții.

Ce pãreri aveți, existã oare oameni care vãd ce se v-a întîmpla în viitor, care vorbesc cu morții și primesc informații de la ei sau din altã parte (sursã), care pot gãsi un om pierdut avînd la mînã doar ceva ce îi aparține, sau cu ajutorul obiectului sã spunã totul despre proprietar, existã oare acest a 6-lea simț?

Daca nu, cum explicați prezicerile Vangãi (în caz cã o știți) sau altor "mediumi"?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Laur.

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 26-05-2019 05:56)
Joined: 31 Oct 2013
Posts: 2696, Topics: 168
Location: United States

Reputation: 758.5
Votes: 144

Post Posted: 17-05-2015, 19:29:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Al 6-lea simt din cate stiam este Intuitia, in nici intr-un caz Perceptia extrasenzoriala (sa simti fara sa atingi)!

Cat despre prezicerile viitorului, pot spune ca tine de imaginatia bogata a fiecaruia...si eu pot prezice,uite: peste 20 de ani o cometa va fi foarte aproape de coliziunea cu Pamantul ,iar savantii nostrii avand la indemana arma care deschide gaura neagra, vor face ca acea cometa sa dispara! ...ee, misto imaginatie, este? - Ce ar fi daca chiar asa va fi? WOW am prezis viitorul, ca sa vezi Surprise


Casuta vocala: Laurines
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BucovinA

[cristake-]



Status: Offline
(since 29-01-2019 19:20)
Joined: 11 Oct 2010
Posts: 704, Topics: 28
Location: Bucuresti

Reputation: 176.1
Votes: 15

 
Post Posted: 18-05-2015, 22:44:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stai, perceptia extrasenzoriala cred ca o avem toti. Adica nu e nevoie sa vezi sau sa auzi ca un om se aproapie de tine ( fara sa te atinga sau sa spuna ceva).


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ianccc

[Inoata sau mori !]



Status: Offline
(since 22-11-2017 21:24)
Joined: 06 May 2015
Posts: 563, Topics: 22
Location: Bucuresti

Reputation: 168.3
Votes: 72

       
Post Posted: 19-05-2015, 00:06:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bineinteles, exista multi oameni "inzestrati", desi nu cred ca este chiar cuvantul potrivit.
In general omul este capabil de lucruri pe care nici macar nu si le poate imagina, si asta au demonstrat foarte multi.
Legat de "al 6-lea simt" cel mai concret exemplu care imi vine in minte la ora asta este ca de cele mai multe ori inainte sa ti se intample ceva rau simti asta.
Cu siguranta exista in lume clarvazatori, nu ma indoiesc de asta.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
BucovinA

[cristake-]



Status: Offline
(since 29-01-2019 19:20)
Joined: 11 Oct 2010
Posts: 704, Topics: 28
Location: Bucuresti

Reputation: 176.1
Votes: 15

 
Post Posted: 19-05-2015, 21:55:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cum sa crezi ca exista clarvazatori?-
Sunt niste oameni care stiu si ei sa faca o paine pe urma prostilor:)), jur. Cum sa crezi ce zice una care ghiceste in zatul de la cafea?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ianccc

[Inoata sau mori !]



Status: Offline
(since 22-11-2017 21:24)
Joined: 06 May 2015
Posts: 563, Topics: 22
Location: Bucuresti

Reputation: 168.3
Votes: 72

       
Post Posted: 19-05-2015, 22:48:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ghicitul in zatul de la cafea si clarviziunile sunt doua lucruri total opuse.
Documenteaza-te.
Da, nu cred in ghicitoarele si vrajitoarele ursarese de pe la televizor, dar sunt 100% sigur ca exista oameni cu asemena putere.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
TwilighT!
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-12-2015 17:55)
Joined: 20 Jun 2015
Posts: 264, Topics: 23
Location: Vancouver, American continent

Reputation: 61.8
Votes: 10

Post Posted: 20-06-2015, 18:28:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ca sa vorbim despre acest "al saselea simt", trebuie sa stim si de ce este precedat, nu? - Exact. [primul, *al doilea, treilea, patrulea, cincilea]. Probabil se va dezvolta ceva pe tema asta, si atunci lucrurile vor fi mai clare.
Oricum, dupa parerea mea aceste [N] lucruri sunt niste bazaconii inventate, cu o rata destul de mare in ceea ce priveste inselarea, manipularea s.a.m.d. Daca o fi adevarat, totul tine de legarura intre subconstient si constient.^^


"Nu sunt rasist, dar sunt mandru ca sunt alb"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cl0vnul uc!g@s

[Be a Monster ☆]



Status: Offline
(since 03-06-2020 00:00)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 9684, Topics: 434
Location: Romania

Reputation: 215.4
Votes: 1379

 
Post Posted: 20-06-2015, 20:28:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nici eu nu cred in clarvazatori , duoa cum a zis si bucovina cum sa iti vada cineva viitorul in carti sau cafea??
Aveam pe strada o femeie care a murit acu ceva timp m-am dus la ea si a zis ca la 10 ani imi voi intalni tatal care ma parasit si am 15 si nu l-am vazut nici acuma -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
goguletz BIRGAOANU

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 04-01-2019 20:59)
Joined: 02 Feb 2014
Posts: 12169, Topics: 504
Location: Italia (Botosani)

Reputation: -70
Votes: 459

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 20-06-2015, 22:54:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

a mai zis cineva al 6-le simt e cu totu alceva cu vederea in viitor inca nu cred asa ceva nu am motiv sa cred

Goguletz spune ca nai curaj!!![/url]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Laur.

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 26-05-2019 05:56)
Joined: 31 Oct 2013
Posts: 2696, Topics: 168
Location: United States

Reputation: 758.5
Votes: 144

Post Posted: 21-06-2015, 05:58:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

maa bateti campii , ce aveti? - Al 6-lea simt (intuitia) este defapt senzatia creeata de subconstient cand ceva este pe cale sa se intample in viitorul apropiat... se spune ca noi traim in trecut cu 2-3 secunde pentru ca "prezentul" este perceput de creierul nostru si apoi constientizat, iar oamenii de stiinta se leaga de acest lucru cand vine vorba de intuitie...

Casuta vocala: Laurines
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
goguletz BIRGAOANU

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 04-01-2019 20:59)
Joined: 02 Feb 2014
Posts: 12169, Topics: 504
Location: Italia (Botosani)

Reputation: -70
Votes: 459

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 28-06-2015, 13:36:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ei da cum sa traim in trecut cu 2-3 sec

Goguletz spune ca nai curaj!!![/url]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Khajiit

[Away]



Status: Offline
(since 01-04-2019 20:33)
Joined: 19 Jun 2013
Posts: 3428, Topics: 110
Location: Away for a long time.

Reputation: 48.4
Votes: 145

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  am-nevoie-de-iconite-la-profil 
Post Posted: 05-07-2015, 22:32:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rapy_j wrote:
Percepția extrasenzorialã implicã primirea informațiilor, dar nu prin simțurile fizice, ci cu ajutorul minții.

Ce pãreri aveți, existã oare oameni care vãd ce se v-a întîmpla în viitor, care vorbesc cu morții și primesc informații de la ei sau din altã parte (sursã), care pot gãsi un om pierdut avînd la mînã doar ceva ce îi aparține, sau cu ajutorul obiectului sã spunã totul despre proprietar, existã oare acest a 6-lea simț?

Daca nu, cum explicați prezicerile Vangãi (în caz cã o știți) sau altor "mediumi"?


- Amuzant...
Nu cred în aºa ceva.
Nu existã oameni cu puteri paranormale. Nu au existat oameni cu puteri paranormale. Nu vor exista oameni cu puteri paranormale. Asta e clar.
Dacã credeþi în "ghicitorii" e clar cã nu avem ce subiect sã discutãm. Aºa-ziºii prezicãtori fac miliarde din prostia oamenilor, le prezic viitorul, adicã le golosesc conturile - O afacere bunã.
Intuiþia este tot ceva la întâmplare. Este ca atunci când crezi cã dacã mergi mijlocul strãzii cu maºina, pe un drum cu gropi, posibilitatea de a le evita este maximã. Este ca un reflex, dar nimic în plus. Nu existã premoniþii, preziceri, rahaturi. Nu-þi apare Iisus deghizat în nu ºtiu eu ce om amãrât ºi-þi deschide ochii. Nu-þi apare Sf.Duh indiferent cât de mult ai frecat lampa lui Aladin...
Mergeþi pe existenþa intelectualã, nu spiritualã. Bazaþi-vã pe lucruri concrete, nu fictive.
Eu unul nu cred în aºa ceva. Dacã cine a spus cã se va întâmpla ceva ºi aia s-a întâmplat, acest lucru s-a datorat coordonãrii faptelor întâmplate cu cele ghicite de respectiva persoanã.
Sunaþi pe cineva care prezice orice(la întâmplare) ºi întrebaþi-o cum vã numiþi, cã doar ea poate face activitãþi paranormale...
Wake up...Toþi suntem egali la un anumit nivel. Nu ai sã vezi pe vreunul cã poate zbura, cã leviteazã sau prezice el viitorul cã aºa a avut un feeling..
Lumea este foarte credibilã, iar cei care nu au acces la informaþii sunt þinte sigure. Multã lume uºor de prostit, manipulat...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
*ZeuS*
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-07-2015 19:01)
Joined: 24 Jun 2015
Posts: 778, Topics: 70
Location: Romania / Mare Mures / Baia Mare

Reputation: -82.7
Votes: 11

       
Post Posted: 08-07-2015, 01:01:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Toti avem acel simt , voi seara cand va culcati nu visati ceva si ziua cand va treziti vi se intimpla acel lucru ?

Si voi va ganditi direct la DEJAVU ?

Sunt multe talente ascunse de voi si va e frica sa le scoateti la iveala sau nu stiti cum , dar veti vedea ca pana la urma o sa va puteti scoate macar 3 - 4 simturi intr-o viata -



Casuta Vocala : *ZeuS*
Addons classic modat : 78% -> in constructie !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 08-07-2015, 07:00:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zeus, fara suparare, dar vorbesti numai aberatii, iar faptul ca esti mai credul de fel la toate chichitele te face destul de vulnerabil, mergi la topicul de religie si citeste ce a scris Radical, acele 2-3 intrebari, cu aia poti inchide gura la multi si anuleaza cam tot ce s-a invatat in 2000 de ani din cartea aia ieftina. Daca tu tot vorbesti de sus, ia arata tu talentele alea ascunse, sa te vedem, demonstreaza tu ca iti poti face ceea ce tocmai ai scris, sau ah, nu poti *insert excuse here*.
Oamenii in momentul de fata pot evolua doar prin intermediul tehnologiei, cand o sa fie destul de avansata, putem fuziona cu ea, sa invatam mai repede, sa fim de 10 ori mai dezvoltati fizic, sa ajungem pe alte planete mai departe de Marte, intr-un timp scurt.
Curand logica va fi mai presus de aberatiile astea inexistente, depinzi de puterile tale, nu de puterile castorului care a construit piramida si altele chestii.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
goguletz BIRGAOANU

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 04-01-2019 20:59)
Joined: 02 Feb 2014
Posts: 12169, Topics: 504
Location: Italia (Botosani)

Reputation: -70
Votes: 459

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-07-2015, 07:06:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu cred ca sunt oameni cu diferite calitati de gandire si ageritate dar nu le poti numii puteri ci munca, asta cred eu vizavi de al 6 -lea simt

Goguletz spune ca nai curaj!!![/url]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 29-03-2024, 08:28:25
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x