User
Pass
2FA
 
 

Carcasa PC

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions
Author Message659
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 01-07-2015, 19:19:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stiind ca carcasele asta mai moderne frumoase, cu un design reusit, mai mari ca sa incapa GPUs astea noi, au sursa jos din cate am observat. Din cate am auzit, carcasele cu sursa jos aduna un praf exagerat, banuiesc ca ii adevarat. Cam ce carcasa imi sugerati din asta mai misto care sa aibe sursa sus, la alea cu sursa sus se pare ca nu se aduna asa mult praf in comparatie cu celalalt tip.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 01-07-2015, 21:11:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce sistem ai, in special dimensiunea placii de baza, zi un buget, carcasele au sursa jos mai nou pentru un airflow mai bun si stai linistit, si alea ieftine au filtre de praf care iti intretin mai bine componentele decat o carcasa no-name cu sursa sus care aspira praf prin toate crapaturile.

>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
D a n g e R

[AimeR]



Status: Offline
(since 21-01-2024 10:36)
Joined: 28 Nov 2012
Posts: 5292, Topics: 577
Location: Maramures

Reputation: 787.6
Votes: 607

   
Post Posted: 11-07-2015, 15:34:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Uite o carcasa cu sursa sus,cat de cat buna,care are inclusa 2 ventilatoare: http://www.pcgarage.ro/carcase/raidmax/blackstorm-black/

Dar sincer,mai bine iti iei o carcasa cu pozitionarea sursei jos,deoarece au o aerisire mai buna

Uite aceasta ii cu sursa jos,are 3 ventilatoare incluse,are filtre de praf incluse: http://www.pcgarage.ro/carcase/segotep/chariot-tf/

Este o carcasa mare si incape o placa video cu lungimea maxima: 370mm + este la un pret foarte bun

Daca te-am ajutat si vrei sa cumperi de pe acel site,foloseste acest voucher: R2KKHH12 si ai 1% discount.Multumesc



Casuta vocala: DangeR
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions  


The time now is 29-03-2024, 17:23:39
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x