User
Pass
2FA
 
 

Sugestii

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message272
SoundLyke

[Adn.freakz.Ro]



Status: Offline
(since 29-11-2015 11:16)
Joined: 07 Mar 2014
Posts: 28, Topics: 4
Location: Acasa

Reputation: 67.9
Votes: 2

 
Post Posted: 16-07-2015, 16:27:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nick: soundLyke
Sugestie:

1. Prima sugestie ar fi ca sa se implementeze un chenar/baner care atunci cand intri pe sv sa iti apara cu toate bindurile si modul de joc al servarului gen cum este pe sv de gungame acel chenar sa sfarsitul mapei cu castigatorul dar aci sa fie atunci cand intri pe sv si sa fie cum zisem cu bindurile si modul jocului.

2.A doua propunere ar fi ca gradele admin helper+ sa fie la donatii cu un pret cat de cat convenabil. De ce? Ei bine asta ar ajuta la costurile sv-ulu si desigur asta ar fi si clar ca cei care doneza pentru un admin nu ar face abuz stiind ca se poate lua remove si fara inapoierea banilo si inca un motiv ar fi ca sv-ul este foarte populat 32/32 apropae toata ziua si cred asa cred eu ca sv-ul are nevoie de admini seriosi si nu admini pe care i preocupa rankul lor si nu atributile lor de admini .

3. A treia propunere ar in cazul in care punctul 2 este acceptat . Sa se incepaca cu gradul slot si sa se ceara 20 ore.De ce? Ca sa se vada cine merita sa ia promovare si cine nu, nu pe cand e prea tarziu si raul e deja facut, gradul slot zic ca ar trebui sa aiba si el acces la cv comenzi cum ar fi gag, say nush va mai ganditi voi .

4. A patra sugestie in cazul in care punctul 2 si 3 este accepat ar fi sa se bage niste cerinte pentru cei helper+ care ar fi ore si PRO de la ceilalti admini cu grad mai mare de ex helper 40+ , intern 50-60+ , administrator 80+ , manager 100+ , supervizor 130-150+ (ore) .

5. A cincea si ultima sugestie ar fi ca pe sv daca sunt 2 admini on de ex X grad helper si Z cu grad manager daca sunt ceva probleme cu playeri care sanctiunea sa fie ban X cu gradul helper sa aiba nevoie de permisiunea lui Z cu grad manager sau a celui cu grad mai mare asta ar fi si in cazul map/destroy/ban si va mai ganditi voi .


P.S. Aceste sunt doar sugestii nu lasati un roman in care sa imi spuneti ca vorbesc aiurea dor PRO/CONTRA si De ce? si scuzatimi exprimarea nu sunt cea mai sociabila persoana din lume ca sa stiu sa ma exprim ca si un filozof

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tDv

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-08-2015 15:00)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 191, Topics: 23
Location: Bacãu

Reputation: 44.4
Votes: 2

       
Post Posted: 16-07-2015, 19:14:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Pro Sunt de acord, mulþi jucãtori nu stiu sã planteze box-uri sau sã le scoatã ºi foarte puþini scriu /bind chiar ºi dacã-i îndrumi deci mi se pare folositor un astfel de motd.

2. Pro Având în vedere cã VIP-ul costã 10 RON ºi GOD-ul costã 20 RON nu ºtiu cât ar putea sã punã gradele de admin, doar dacã mai mãreºte preþul la VIP ºi GOD plus cã se dau ºi Grade pe bani chiar dacã nu existã un motd de /preþuri, este un admin care a donat 3 Euro ºi a primit Grad ºi VIP pe lângã deci cred cã se oferã, dacã este neapãrat necesar ºi Fondatorii au nevoie de mai multe Donaþii atunci eu unul sunt de acord.

3. Contra Dat find cã serverul ocupã locul 398 Mondial cu Average 18 mi se pare ok sã mãrim numãrul de ore pentru diferite grade însã începând de la Helper. Slot-ul ar trebui sã fie gratuit pentru cã nu mi se pare ok sã impunem o restricþie de ore doar pentru a avea Nume Rezervat ºi sã fii nevoit sã acumulezi acele ore, timp în care lumea îþi intrã pe Nick ºi îþi stricã rank-ul ºi reputaþia.

4. Pro Sunt de total de acord sã se mãreascã numãrul de ore însã dupã ce acesta va conta, momentan nu se þine cont de ore deoarece serverul are nevoie de Admini ºi în prezent suntem foarte puþini.

5. Pro Mi se pare normal ca un admin cu grad inferior sã cearã sfat-ul sau permisiunea unuia cu grad superior pentru a sancþiona un jucãtor sau sã se sfãtuiascã reciproc legat de anumite probleme ale serverului.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
robert2315

[< Kein System >]



Status: Offline
(since 25-01-2019 22:57)
Joined: 22 Jun 2012
Posts: 66, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 67.5
Votes: 5

   
Post Posted: 16-07-2015, 19:23:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Pro
2. Si pro si contra -
3. Contra
4.Contra
5.Pro

Ar trebui sa se faca ceva cu admini sa nu mai aibe numai ranku in cap.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
depresie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-07-2015 09:40)
Joined: 02 Dec 2013
Posts: 183, Topics: 57
Location: Romania

Reputation: 68.4
Votes: 2

Post Posted: 16-07-2015, 19:48:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Pro, vom implementa in UPDATE motd uri noi

2. In privinta acceselor contra cost, ai dreptate, daca adminii ar plati pentru acces, ar fi mult mai responsabili... insa din pacate comunitatea freakz nu permite "comercializarea" gradelor de admin

3. Se incepe cu gradul Helper, care necesita 20 de ore, si are acces la comenzi slay/slap/kick ( am dat intern pentru ca aveam probleme cu jucatori care faceau reclame, iar adminii nu se descurcau doar cu gag si kick )

4. In privinta gradelor mai mari, acestea sunt date, doar celor mai buni admini, sau adminilor care corespund criteriilor necesare pentru acele grade. in orice caz un admin fara activitate sau cu abateri nu va primi promote

5. Exista, Managerul, el e responsabil cu trainingul pentru noii recruti..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
RaKu'-Freakz

[]-- DOPE --[]



Status: Offline
(since 08-08-2019 05:54)
Joined: 25 Dec 2013
Posts: 1444, Topics: 184
Location: Ploiesti

Reputation: 37.4
Votes: 293

   
Post Posted: 17-07-2015, 11:27:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. PRO
2. CONTRA
3. CONTRA
4. Upurile se ia prin Activitate - Asta o decid fondatorii ( depresie , eu si coke )
5. Exista asa ceva !





zmx.freakz.ro & zm.freakz.ro

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 04-10-2024, 00:43:33
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x