User
Pass
2FA
 
 

Eu cu cine votez?!
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social

Optiunea dumneavoastra?
Traian Basescu
17%
 17%  [ 9 ]
Mircea Geoana
21%
 21%  [ 11 ]
Crin Antonescu
37%
 37%  [ 19 ]
CV Tudor
3%
 3%  [ 2 ]
Sorin Oprescu
7%
 7%  [ 4 ]
Gigi Becali
11%
 11%  [ 6 ]
Total Votes : 51

Author Message14106
ack

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-06-2011 17:17)
Joined: 18 Oct 2009
Posts: 169, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 206.8
Votes: 7

Post Posted: 20-11-2009, 23:43:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca ma voi duce la vot cred ca o sa votez cu Geoana mi se pare cel mai competent dintre candidati.
Eu nu-i inteleg pe cei care vor sa voteze cu Basescu.De ce as vota cu el??ce a facut pt noi??raspuns:NIMIC

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
d4ywalk3r

['assassin of days']



Status: Offline
(since 25-01-2020 16:16)
Joined: 20 Oct 2007
Posts: 1112, Topics: 57
Location: Madrid

Reputation: 432.1
Votes: 8

Post Posted: 21-11-2009, 00:14:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Advocad wrote:
d4ywalk3r wrote:
Basescu.
Cu toate ca sunt departe de tara si este greu.. dar nu pot spune ca nu ma duc la vot -. Hai Baseee -


Pentru toti cei ca tine, un link care va caracterizeaza:

https://youtube.com/watch?v=t8TgUENvPl0:




Te rog sa stai in banca ta si sa nu ma caracterizezi tu pe mine atata timp cat nu ma cunosti,ok? - hai pa
Hai Basescu -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
blader

[Madness?]



Status: Offline
(since 05-01-2016 15:32)
Joined: 31 Jan 2007
Posts: 3476, Topics: 83
Location: Berna

Reputation: 468.4
Votes: 44

Post Posted: 21-11-2009, 00:26:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

d4ywalk3r wrote:
Hai Basescu -


Te rog, argumenteaza-ti parerea.



Dereglat, ca un ceas antic.
Exile the Ninja wrote:
In2ition , esti un carnat afumat. Ada' slanina aici si o felie de pita, te mananc ba.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 21-11-2009, 01:05:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

d4ywalk3r wrote:
Advocad wrote:
d4ywalk3r wrote:
Basescu.
Cu toate ca sunt departe de tara si este greu.. dar nu pot spune ca nu ma duc la vot -. Hai Baseee -


Pentru toti cei ca tine, un link care va caracterizeaza:

https://youtube.com/watch?v=t8TgUENvPl0:




Te rog sa stai in banca ta si sa nu ma caracterizezi tu pe mine atata timp cat nu ma cunosti,ok? - hai pa
Hai Basescu -

Te rog sa nu te mai comporti ca cei care au diverse insecte pe obiectele vestimentare ca acopera capul, da?
Hai Sictir!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kyng

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-11-2010 22:16)
Joined: 24 Oct 2006
Posts: 361, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 183.6
Votes: 11

Post Posted: 21-11-2009, 11:35:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Inca n-am varsta necesara sa votez,dar am avut interesul sa ma uit, si ,cum zicea si Mircea Badea,n-as prefera pe niciunul...
Mircea Geoana , era ca un robot.Era atacat de Antonescu..de Basescu... pe el nu-l interesa, raspundea acelasi lucru.. in orice context..la orice intrebare.. el vorbea cu publicul,cu romanii.Il ironiza Antonescu,el raspundea ceva gen " romanilor,stiu ca nu traiti bine! pensionarii.. criza .. Romania " etc..
Basescu. obosit,trist..nu putea sa raspunda la acelasi nivel intelectual,se ataca din orice..n-are rost..
Antonescu.pot spune ca dintre toti,pe el il simpatizez.. dadea in stanga si dreapta -,era natural,nu avea texte invatate.. in fine.. zicea Mircea Badea ca nu-l suporta ,dar nu stia de ce,pt ca s-a descurcat destul de bine .Atunci cand a fost invitat sa indice reperele de moralitate iar Antonescu a raspuns "Tudor Chirila"...l-a luminat si pe Badea si tot odata,l-a lasat masca.Spunea ca nu ar vrea ca presedinte un hippie,ca nu e indicat sa fie la putere.Sa fie "pe val",sa se descurce..iar dintr-odata sa aibe o "cadere".. gen "tudor chirila"...

de restul,nu mai zic nimic..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Advocad

[Creep]



Status: Offline
(since 05-08-2011 22:08)
Joined: 29 Mar 2009
Posts: 678, Topics: 21
Location: Netherlands

Reputation: 255.1
Votes: 11

Post Posted: 21-11-2009, 13:05:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ce ai cu hippiotii? aia sunt inofensivi -

iubesc, urasc, injur, iert, uit, beau, mint, plang, distrug, fur, creez, protejez, daruiesc, merg inainte.. sunt doar om.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Berkley^^^

[Prototype]



Status: Offline
(since 28-03-2011 08:04)
Joined: 16 Jul 2007
Posts: 1330, Topics: 64
Location: Undeva in lumea mea :-s

Reputation: 166.1
Votes: 19

Post Posted: 21-11-2009, 13:39:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

antonescu e baza , jos cu marinaru ala , na facut nimic 4 ani de zile si vrea sa faca acuma -


One ShoT , One Kill , One NaMe ..... Berkley
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
d4ywalk3r

['assassin of days']



Status: Offline
(since 25-01-2020 16:16)
Joined: 20 Oct 2007
Posts: 1112, Topics: 57
Location: Madrid

Reputation: 432.1
Votes: 8

Post Posted: 21-11-2009, 14:09:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

blader wrote:
d4ywalk3r wrote:
Hai Basescu -


Te rog, argumenteaza-ti parerea.

De ce spun mereu ¨Hai basescu¨? o spun in mod principal din simpatie pentru domnia sa, nu ca sunt eu prea avansat in politica , ca... ce a facut el in tot madatul lui. Va rog nu mai judecati oamenii dupa cum arata dupa ce face si mai stiu eu ce, nu va mai dati voi asa importanti in politica, ca sunt unii care abia au facut 18 anii si gata isi da cu parerea care mai decare, si va rog sa nu mai faceti atac la persoana omul are voie sa spuna ce vrea si cand vrea atata timp cat este democratie.
Acum sa fim seriosi.. oricine o sa preia puterea tot nu o sa se faca nimic in Romania, asa a fost si o sa fie mereu, v-am salutat cu respect.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Malpraxxiss

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 17-08-2022 18:54)
Joined: 06 Nov 2006
Posts: 1086, Topics: 54
Location: Romania

Reputation: 1206.4
Votes: 30

Post Posted: 21-11-2009, 14:18:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Advocad wrote:
Sorin Oprescu .. imi lasa impresia de golan.. si in general, doctorii imi creeaza SCARBA


Nu votez pe Oprescu, dar pare-mi-se ca dai dovada de lipsa totala de valori morale.

Nu stiu ce studii ai tu sau ce iti propui sa devii, dar daca tu categorisesti la general o persoana care a a ajuns chirurg ca fiind golan, cred te-ai jignit pe tine.

Nu ma exprim in legatura cu abilitatile lui politice, dar golan nu este cu siguranta.
Imi lasi impresia ca habar nu ai cat de greu este sa ajungi ce a ajuns el dpdv medical, HABAR NU AI.

Mie mi-ar fi rusine in locul tau.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ritmer

[r0b0t]



Status: Offline
(since 09-05-2013 16:25)
Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2596, Topics: 190
Location: in orasul in care nimeni nu doarme

Reputation: 221.4
Votes: 33

 
Post Posted: 21-11-2009, 16:10:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si uite asa ies toti medicii sau viitori medici sa-l apere pe Oprescu , toti marinarii pe Basescu, toti ciobanii pe Becali, toti diplomatii pe Geoana, toti tinerii rebeli, rockeri etc pe ala de la partidul verde...s.a.m.d. Dar in fond si pana la urma urmei toti sunt niste oligofreni .Eu recunosc ca sunt apolitic si sunt pentru ca sunt scarbit de tot ce se intampla in " politica " romaneasca, dar nu asta este relevant. Relevant este ca toata tara asta este apolitica, cu atat mai mult candidatii la presedintie, numai ca nu-si da seama. Eu n-am sa merg la vot si imi asum titlu de cetatean iresponsabil, dar chiar nu vreau sa imi para rau apoi. de alegerea facuta. Cea mai buna alegere e sa nu alegi un incapabil.


Cel mai usor lucru pe lumea asta e sa devii artist, e floare la ureche(a) lui van gogh ...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
kolick

[] SUD []



Status: Offline
(since 01-09-2019 12:22)
Joined: 13 Oct 2007
Posts: 18364, Topics: 991
Location: Bucureºti.

Reputation: 1579
Votes: 706

Post Posted: 21-11-2009, 16:19:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu votez,pentru ca nu o sa se schimbe nimic,tot pe furat.
btw, sa votati NU la dizolvarea unei camere , pt. ca daca ramane doar o camera in senat (sau unde o fi nu mai tin minte acum) asta e primu pas catre dictatura - . si DA sa-i dea afara pe parlamentari. ohohohoho



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gh0sT

[Legend]



Status: Offline
(since 28-07-2024 14:12)
Joined: 10 Jul 2007
Posts: 7977, Topics: 210
Location: Everywhere

Reputation: 146.6
Votes: 967

Post Posted: 21-11-2009, 16:30:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce dictatura ma? Unde te crezi?

Only soft things can kill me...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Malpraxxiss

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 17-08-2022 18:54)
Joined: 06 Nov 2006
Posts: 1086, Topics: 54
Location: Romania

Reputation: 1206.4
Votes: 30

Post Posted: 21-11-2009, 16:51:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

kolick wrote:
nu votez,pentru ca nu o sa se schimbe nimic,tot pe furat.
btw, sa votati NU la dizolvarea unei camere , pt. ca daca ramane doar o camera in senat (sau unde o fi nu mai tin minte acum) asta e primu pas catre dictatura - . si DA sa-i dea afara pe parlamentari. ohohohoho


Ai partea ta de dreptate. O camera devine mult mai usor de controlat, asemenea unui numar mai mic de parlamentari.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Advocad

[Creep]



Status: Offline
(since 05-08-2011 22:08)
Joined: 29 Mar 2009
Posts: 678, Topics: 21
Location: Netherlands

Reputation: 255.1
Votes: 11

Post Posted: 21-11-2009, 17:41:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Malpraxxiss wrote:
Advocad wrote:
Sorin Oprescu .. imi lasa impresia de golan.. si in general, doctorii imi creeaza SCARBA


Nu votez pe Oprescu, dar pare-mi-se ca dai dovada de lipsa totala de valori morale.

Nu stiu ce studii ai tu sau ce iti propui sa devii, dar daca tu categorisesti la general o persoana care a a ajuns chirurg ca fiind golan, cred te-ai jignit pe tine.

Nu ma exprim in legatura cu abilitatile lui politice, dar golan nu este cu siguranta.
Imi lasi impresia ca habar nu ai cat de greu este sa ajungi ce a ajuns el dpdv medical, HABAR NU AI.

Mie mi-ar fi rusine in locul tau.



Te asigur ca nu m-am limitat doar la liceu si nu-s trait doar in Romania. Toti din politica sunt golani ( nu vagabonti) numai ca lui Oprescu i se citeste pe fata. Inteleg sa-i iei apararea, fiind doctor, dar nu ma intereseaza meseria lui. Daca tu ai terminat medicina, sau esti inca la cursuri, sigur faci practica in spitale ( colegul meu de camera in facultate era student la medicina).. sari de cur in sus pentru ca esti tanar si nu esti pervertit de sistemul medical infect, dar este timp, stai linistit. Vazant atatea nenorociri o sa capeti o insensibilitate fata de suferinta care usor se va transforma in nesimtire, dupa care in nepasare totala. Cati oameni nu sunt nenorociti in spitalele noastre.. cati sunt batjocoriti.. chair zilele atea am aflat de un copil ars in incubator pentru ca a uitat doctorita de el.

Asa ca , prietene, pun medicii si preotii in aceeasi oala! Acumularea de cunostinte nu te face om.


iubesc, urasc, injur, iert, uit, beau, mint, plang, distrug, fur, creez, protejez, daruiesc, merg inainte.. sunt doar om.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Malpraxxiss

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 17-08-2022 18:54)
Joined: 06 Nov 2006
Posts: 1086, Topics: 54
Location: Romania

Reputation: 1206.4
Votes: 30

Post Posted: 21-11-2009, 18:29:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Advocad wrote:
Malpraxxiss wrote:
Advocad wrote:
Sorin Oprescu .. imi lasa impresia de golan.. si in general, doctorii imi creeaza SCARBA


Nu votez pe Oprescu, dar pare-mi-se ca dai dovada de lipsa totala de valori morale.

Nu stiu ce studii ai tu sau ce iti propui sa devii, dar daca tu categorisesti la general o persoana care a a ajuns chirurg ca fiind golan, cred te-ai jignit pe tine.

Nu ma exprim in legatura cu abilitatile lui politice, dar golan nu este cu siguranta.
Imi lasi impresia ca habar nu ai cat de greu este sa ajungi ce a ajuns el dpdv medical, HABAR NU AI.

Mie mi-ar fi rusine in locul tau.



Te asigur ca nu m-am limitat doar la liceu si nu-s trait doar in Romania. Toti din politica sunt golani ( nu vagabonti) numai ca lui Oprescu i se citeste pe fata. Inteleg sa-i iei apararea, fiind doctor, dar nu ma intereseaza meseria lui. Daca tu ai terminat medicina, sau esti inca la cursuri, sigur faci practica in spitale ( colegul meu de camera in facultate era student la medicina).. sari de cur in sus pentru ca esti tanar si nu esti pervertit de sistemul medical infect, dar este timp, stai linistit. Vazant atatea nenorociri o sa capeti o insensibilitate fata de suferinta care usor se va transforma in nesimtire, dupa care in nepasare totala. Cati oameni nu sunt nenorociti in spitalele noastre.. cati sunt batjocoriti.. chair zilele atea am aflat de un copil ars in incubator pentru ca a uitat doctorita de el.

Asa ca , prietene, pun medicii si preotii in aceeasi oala! Acumularea de cunostinte nu te face om.


"Prietene", imi pare rau, dar doresc sa te informez in legatura cu doua aspecte.

Primul dintre ele,s-ar putea sa vina ca o surpriza, este ca noi doi nu suntem prieteni asa ca te rog sa abordezi discutia ca atare.
Al doilea ar fi ca tu nu cunosti sensul cuvanului "golan". Amical vorbind, mai trage cu ochiul prin dex.

Cred ca nu este cinstit sa vorbesti cu atat siguranta in ceea ce priveste faptul ca eu nu am fost sau nu sunt pervertit de sistemul medical infect din Romania. Eu tot ce-am zis despre tine mai sus, am pus sub semnul intrebarii (gen "imi lasi impresia" sau "nu stiu ce (...)"). Nu stii ce rude si in ce fel mi-au murit mie prin spitale, dar stai linistit, este timp sa ti se intample si tie, ca sa te citez de mai sus.

Daca erai tu medic iti dadeai singur seama ca este imposibil sa pui suflet pentru fiecare pacient. Imagineaza-ti ca intr-o sectie de oncologie mor 2 oameni in fiecare zi. Cum este posibil ca un medic sa puna suflet pentru fiecare, ar innebuni efectiv.
Nu ma intelege gresit, asta nu scuza nenorocirile care se intampla pe tot teritoriul tarii.

Inchei aici cu subiectul asta, am putea vorbi saptamani despre implicatiile sistemului medical in viata cotidiana.

Mai adaug ca, "acumularea de cunostinte nu te face om" cum ai zis tu bine, dar ca sa acumulezi cunostinte trebuie sa iti mearga mintea si sa muncesti mult. Ceea ce intra in contradictie cu definitia golanului.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by dudette, 24 November 2009 16:21



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    


The time now is 18-10-2024, 16:36:47
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x