User
Pass
2FA
 
 

[Rezolvat] Reclamatie Ganja & Unban Wingz

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message1444
Wingz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-06-2017 12:39)
Joined: 31 Mar 2012
Posts: 2149, Topics: 235
Location: Italy

Reputation: -180.3
Votes: 192

 
Post Posted: 13-09-2015, 12:49:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nick: Wingz
Adminul reclamat: Ganja
Motiv: Abuz de comenzi
Dovezi:

Code:
*DEAD* CocaCola :  ma danhil mancamiai **** de codata ce e ****

ADMIN Ganja*: *** KTAF (5.13.27.89)
ADMIN Ganja*: ban CocaCola for 10000 minutes


10k minute BAN pt bad language? parca in regulament era gag -> kick -> ban 120 min Wtf?

Code:

(Admin) Wingz: poti face preventiv careva niste poze la daniilh ?
*DEAD* DaniiLh :  =))))

Code:

*** DaniiLh killed Wingz with a headshot from ak47 ***
Baros killed asfgvksahvblyhfdwefgo] with ak47

*DEAD* Wingz :  mars in mm


Code:

Kicked :"Ai fost banat. Vezi consola pentru informatii."
] connect war3.freakz.ro
Connecting to war3.freakz.ro...
You have been banned from this server.


Din nou, ban pentru bad lang?
I-as zice cateva, pt ca este cu adevarat...
Sa nu mai zic ca are abia 5 ore jucate intr-o luna ...
Admini wannabe?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gareth Bale<3

[mSx-]



Status: Offline
(since 10-12-2019 15:02)
Joined: 05 Jan 2015
Posts: 1392, Topics: 81
Location: Iasi

Reputation: 68.6
Votes: 182

Post Posted: 13-09-2015, 12:55:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pentru injuraturi de morti/mama/familie/neam mai stiu eu ce se da ban, cu ce te-ar incalzi ca iti da gag 3 minute? Dar asa un ban de cateva ore/zile cu siguranta te-ar face sa te gandesti mai bine la cum se vorbeste

Pedepsele au devenit prea permisive, acum 3-4-5 ani luai ban si daca ziceai un simplu "mars", era disciplina acum fiecare injura dupa bunul plac inclusiv adminii ca deh ii doare undeva de un gag de 3 minute

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wingz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-06-2017 12:39)
Joined: 31 Mar 2012
Posts: 2149, Topics: 235
Location: Italy

Reputation: -180.3
Votes: 192

 
Post Posted: 13-09-2015, 13:05:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cine esti si ce treaba ai aici?

Ma gandeam ca in reclamatie posteaza reclamantul, reclamatul si ownerii?

PS: Nu-mi pasa ce crezi tu, nu l-am injurat pe adminul wannabe care s-a trezit cu fata la cearceaf si FACE EL LEGEA!

Regulamentul este regulament, il aplici? Clar?

Quote:
Reguli jucatori

Limbajul indecent/vulgar/obscen este pedepsit cu llama/gag/ban 30-120 minute, sau chiar permanent
Nu intrati pe server cu nick-uri vulgare sau nick-uri care batjocoresc anumiti jucatori/admini. pedeapsa: ban 30-120 minute, sau chiar permanent
In cazul in care ati fost supus comenzii de gag sau llama, nu aveti voie sa va reconectati la server pentru a scapa de efectele acestora, pedeapsa: 30-100 minute ban.
Nu faceti spam; Nu vorbiti la microfon sau sa scrieti aiurea propozitii fara sens
Folosirea orcarui tip de cod este pedepsita cu ban permanent si alterarea setarilor clientului dumneavoastra de CS
Reclama la alte servere / site-uri care nu sunt afiliate FREAKZ.RO este pedepsita cu ban permanent
Deranjarea adminilor poate atrage dupa sine kick/ban pe o perioada stabilita de adminul in cauza
Incercati sa faceti in asa fel incat prin felul in care va purtati/jucati pe server, sa nu lezati dispozitia celorlalti playeri
Jocul este free game, puteti juca cum vreti luand in considerare regulile de mai sus. O mica exceptie insa: daca sunteti ultimul ramas in viata incercati sa mergeti la bomba/ostatici pentru a nu tine o echipa intreaga asteptand dupa tine, risti sa iei slap/slay.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ganja*

[Shameless]



Status: Offline
(online 5 days ago)
Joined: 10 Apr 2010
Posts: 13651, Topics: 135
Location: Bucuresti

Reputation: 812
Votes: 155

Post Posted: 13-09-2015, 13:06:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Iti lasam cateva replici la ce ai scris tu mai sus, dar nu are rost sa-mi bat capul cu unii, asa ca trec la subiect direct, prea multe injuraturi pe server, prea mici sanctiunile (gag 3 minute).
Fiecare are propriul stil de a "admina", eu il am pe al meu, cateodata "old school", dar atata timp cat fac ce trebuie pentru "mentenanta" serverului, nu ar trebui sa existe comentarii fara rost.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wingz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-06-2017 12:39)
Joined: 31 Mar 2012
Posts: 2149, Topics: 235
Location: Italy

Reputation: -180.3
Votes: 192

 
Post Posted: 13-09-2015, 13:18:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cred ca ii dau un pumn la monitor de trec dincolo de el.

Cum sa zici omule ca adminezi dupa propriul tau stiul cand ai un REGULAMENT? Ce piftia lu' Salam e asta?

@ OWNERI, WTF?

Comentarii fara rost?
Shokeru astia isi bat joc de serverele tale tati.
Imi da ban 10.000 de minute ca am zis "mars in mm" unui simplu player? Cum era cu strategia: "Nu mai dati ban aiurea..." de la wow? Ai uitat s-o transmiti si la zona CS?
10.000 ban pt o random injuratura @ player...

Ok, 50 ore pierdute pe server, caut alta comunitate cu oameni cu substanta, nu de-astia subdezvoltati mental.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gareth Bale<3

[mSx-]



Status: Offline
(since 10-12-2019 15:02)
Joined: 05 Jan 2015
Posts: 1392, Topics: 81
Location: Iasi

Reputation: 68.6
Votes: 182

Post Posted: 13-09-2015, 13:21:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ca Warlord(Co-owner) si persoana cu acces de moderare la aceasta sectiune am dreptul sa imi exprim parerea, in plus, oricine isi poate spune parerea deoarece este un forum liber si nu tu ai dreptul sa spui cine are dreptul si cine nu are dreptul sa posteze.
Si sunt de acord cu ce a spus ganja, datorita acestor pedepse foarte usoare(si gagul a fost scazut la 3 minute) au aparut foarte multe injuraturi iar unii trebuie "potoliti" altfel se creeaza haos.Un ban de cateva ore in care sa te calmezi si sa te gandesti bine la ce ai facut

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 13-09-2015, 13:22:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupã cum am spus în repetate rânduri, pedepsele s-au schimbat. 10.000 de minute este mult prea mult, acum se dã 100 de minute maxim. Am sã te rog sã modifici durata banului dat. Voi discuta și cu ceilalți owneri sã mai înãsprim puțin regulamentul. Pânã atunci vã rog sã vã conformați regulamentului de la consiliu și sã îl aplicați ca atare, în caz contrar voi fi nevoit sã aplic sancțiuni.

Wingz fi mai calm, gareth are admin aici (warlord), iar adminii își pot da cu pãrerea.
Ți-am modificat durata banului de la 1000 la 100 minute.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wingz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-06-2017 12:39)
Joined: 31 Mar 2012
Posts: 2149, Topics: 235
Location: Italy

Reputation: -180.3
Votes: 192

 
Post Posted: 13-09-2015, 13:40:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E prima oara cand injur de cand joc pe server
Sunt cel mai activ jucator de cand a inceput luna.
Sunt primul in top 15
Si tu imi dai ban 7 zile pentru ca i-am zis unuia care o arde wall si iesea cu tinta pe mine "mars in mm" ? Daca asta e admin cu capul intre umeri, eu mi-l tai pe al meu.
Ca sa nu mai zic ca altuia i-a dat *** off pentru acelasi motiv, limbaj indecent pe server.
Cum sa-i strici omului cs-ul pentru ca la un acces de furie a scos 3 cuvinte pe gura?

Si nu inteleg ce admin e asta care joaca din an in paste si care aplica niste sanctiuni in stanga si in dreapta dupa cum il taie pe el capul, ca deh, se crede old school? Ai ma macar 20 de ani? Ai auzit de cs 1.5 ?
Cum a ajuns General? Pile si relatii?

Bataie de joc.

Pe 15 va spun la revedere (dupa ce imi iau reputatia de la concursul in desfasurare)


LE: Cariga, cum sa zici sa-mi lase 100 de minute ban daca regulamentul postat pe forum nu prevede ban prima oara cand injuri ci gag? (Explicit: La momentul in care s-au dat aceste banuri in regulamentul jucatorului era prevazut llama >gag > ban 20-120 minute pt limbaj inadecvat)
Are vreo dovada ca am mai injurat inainte? Am scris ceva concret? Nu, am zis un amarat de mm si imi da ban?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 13-09-2015, 13:46:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

AI înjurat de morți. Rãmâne ban de 100 de minute. De asemenea în regulament la punctul 4 este specificat acest lucru.

Spoiler:



Last edited by Cariga on 13-09-2015, 13:49:42; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wingz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-06-2017 12:39)
Joined: 31 Mar 2012
Posts: 2149, Topics: 235
Location: Italy

Reputation: -180.3
Votes: 192

 
Post Posted: 13-09-2015, 13:48:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wingz wrote:
E prima oara cand injur de cand joc pe server
Sunt cel mai activ jucator de cand a inceput luna.
Sunt primul in top 15
Si tu imi dai ban 7 zile pentru ca i-am zis unuia care o arde wall si iesea cu tinta pe mine "mars in mm" ? Daca asta e admin cu capul intre umeri, eu mi-l tai pe al meu.
Ca sa nu mai zic ca altuia i-a dat *** off pentru acelasi motiv, limbaj indecent pe server.
Cum sa-i strici omului cs-ul pentru ca la un acces de furie a scos 3 cuvinte pe gura?

Si nu inteleg ce admin e asta care joaca din an in paste si care aplica niste sanctiuni in stanga si in dreapta dupa cum il taie pe el capul, ca deh, se crede old school? Ai ma macar 20 de ani? Ai auzit de cs 1.5 ?
Cum a ajuns General? Pile si relatii?

Bataie de joc.

Pe 15 va spun la revedere (dupa ce imi iau reputatia de la concursul in desfasurare)


LE: Cariga, cum sa zici sa-mi lase 100 de minute ban daca regulamentul postat pe forum nu prevede ban prima oara cand injuri ci gag? (Explicit: La momentul in care s-au dat aceste banuri in regulamentul jucatorului era prevazut llama >gag > ban 20-120 minute pt limbaj inadecvat)
Are vreo dovada ca am mai injurat inainte? Am scris ceva concret? Nu, am zis un amarat de mm si imi da ban?


LE2: Am fost admin / owner in comunitatea - pentru aproximativ 3 ani, dar asemenea aberatii nu am pomenit.
Am fost GM @ Freakz wow server pentru 6 luni si asemenea sanctiuni degenerate nu am aplicat.
Am avut propriul server de cs 1.6 war3 si asa ceva tot nu am pomenit.

Ban pentru "mm" -

LE3: Nu e vina mea ca nu e updatat regulamentu: Aici


 
Staff message (AlexstraszaAlla):
 
+1 warn - reclama.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 13-09-2015, 13:52:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Îmi pare rãu, ãstea sunt sancțiunile care se dau. Sunt conforme cu regulamentul. Dacã alte servere sunt mai permisive, asta depinde strict de conducerea acelor servere. Aici nu se permit înjurãturile, motiv pentru care se primește ban timp de 100 de minute. (a fost greșeala adminului în cauzã, greșealã pentru care va fi penalizat). Decizia este finalã, rãmâi cu ban 100 de minute. Fațã de pedepsele de acum 2-3 luni este foarte puțin. Atunci primeai întradevãr 10,000 de minute pentru așa ceva.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Cariga, 13 September 2015 11:54



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  


The time now is 06-05-2024, 23:00:08
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x