User
Pass
2FA
 
 

Lag foarte mare

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other
Author Message1310
sempreninena

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-03-2016 12:40)
Joined: 12 Mar 2014
Posts: 16, Topics: 5
Location: Spain

Reputation: 29.5
Votes: 3

 
Post Posted: 19-09-2015, 20:30:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Buna ziua / seara, as dori sa fac o mica sugestie pentru a ajuta continuitatea acestui server si a contribui la bunastarea lui. Mentionez ca acest post este facut in Romanian zone deoarece am observat lipsa unui astfel de post in aceasta parte. Acesta se rezuma la simplul fapt ca am parte atat in timpul zilei cat seara foarte accentuat de un lag nemaiintalnit si ma aflu in aceasta situatie de aproximativ 3 zile. Nu stiu in ce consta cauzele acestui lag sau care ar fii rezolvarile pentru aceasta situatie dar mentionez ca nu procedati bine deloc. Incepand de acum 3 zile si pana in prezent nu am vazut nici macar un singur anunt cum ca s-ar efectua lucrari sau macar ca este in atentia voastra aceasta problema, pe mine personal ma impiedica sa am o seara linistita facand raiduri in comunitatea din care fac parte pe acest server. Cu alte cuvinte va rog sa rezolvati aceasta problema daca se poate cat mai repede deoarece nu sunt singura care s-a plans de acest lag (toti cei din afara Romaniei au aceasi problema ca si mine, sau majoritatea din ei). Mai jos va las o poza cu viteza mea de internet si alta cu ms-urile ingame.

http://imgur.com/pVSRyLq


http://imgur.com/fn4siY9


http://imgur.com/sQYsqaA

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
stormcall

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-04-2018 08:42)
Joined: 11 Sep 2014
Posts: 170, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 140.8
Votes: 8

Post Posted: 19-09-2015, 20:37:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci in primul rand in Bucuresti nu e lag pe freakz si am internet de 30 de lei pe luna de la X retea de cartier (pe scurt internet foarte prost).

In al doilea rand speed testul ala care il dai tu e doar intre locatia ta pe harta si capitala din tara respectiva, trebuie sa il setezi sa verifice traficul intre bucuresti si unde esti tu.

E posibil sa fie din cauza ca ai clientul ala naspa care il downloadezi de pe freakz, e setat pe 64 de biti din start are setari naspa la fps si internet limit si e buguit ca dracu, nu merge sa lootezi mobi, nu merge sa vezi /who crash in bg si alte chestii de genul.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sempreninena

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-03-2016 12:40)
Joined: 12 Mar 2014
Posts: 16, Topics: 5
Location: Spain

Reputation: 29.5
Votes: 3

 
Post Posted: 19-09-2015, 20:44:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt din Spania nu din Romania. Din aceasta cauza am facut postul asta, cum am mentionat si mai sus nu sunt singura care are aceasi problema.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
stormcall

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-04-2018 08:42)
Joined: 11 Sep 2014
Posts: 170, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 140.8
Votes: 8

Post Posted: 19-09-2015, 20:45:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ai verificat traficul bucuresti - spania?

si uite cum e in bucuresti: 1ms si nu e lag niciodata




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sempreninena

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-03-2016 12:40)
Joined: 12 Mar 2014
Posts: 16, Topics: 5
Location: Spain

Reputation: 29.5
Votes: 3

 
Post Posted: 19-09-2015, 20:52:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Off Doamne, ai citit postul de la inceput pana la sfarsit? ai citit partea in care zic clar ca am problema asta de 3 zile incoace? Daca ar fi fost traficul bucuresti - spania as fii avut problema asta mai des nu crezi? E o problema ce afecteaza externalul si afecteaza grav, inainte era lag normal dar acum lagul se manifesta in Raiduri. Pe 25n/h e imposibil sa joc.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Orga

[Ataraxia]



Status: Offline
(online 5 days ago)
Joined: 23 Jul 2014
Posts: 2607, Topics: 186
Location: Heart of Azeroth

Reputation: 158.1
Votes: 872

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  https://battlelog.battlefield.com/bf3/user/ItsOrga/ 
Post Posted: 19-09-2015, 21:51:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

this problem is external... everyone except romanians in my guild is lagging like helll in raids , while romanians didnt even say a word about it , i mean usually if its for 1 hour maybe 2 its fine you see but its been going for 3 days now if not more so i guess its time to give the feedback ( im not joking , the lag is pretty horrible for us non romanians right now )

@Shocker same issue when those topics were made while you were at vacation



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 21-09-2015, 21:45:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sempreninena singurul care nu procedeaza bine esti tu si anume ca vii direct cu acuzatii in loc sa faci frumos un post "ce se intampla?"
Nu s-a stiut ca ar exista vreo problema cu conexiunea, nu aveam ce anunt sa facem. Am vazut ca se plang diverse persoane, desi totul pare ok, posibil sa fie ceva probleme cu externul (cei din afara tarii), dar asta e o problema de la ISP in mare parte. Am luat legatura cu ei sa investigheze ce se intampla


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sempreninena

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-03-2016 12:40)
Joined: 12 Mar 2014
Posts: 16, Topics: 5
Location: Spain

Reputation: 29.5
Votes: 3

 
Post Posted: 23-09-2015, 20:41:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vreau doar sa clarific ca nu am acuzat pe nimeni cu nimic. Pur si simplu am informat de starea mea de joc si daca nu se stia de problema asta este, acuma cel putin stiu ca se stie si ca se va rezolva intr-un viitor. Faptul ca am spus ca nu procedati bine deloc era doar pentru in cazul in care erati in cunostinta de cauza. Cum ai spus si tu mai sus daca nu stiai ca exista o problema cu conexiunea nu aveati ce sa anuntati.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 17-10-2015, 15:09:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Problema a fost rezolvata. Daca mai intampinati faceti alt topic.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Burebysta, 17 October 2015 13:09



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  


The time now is 15-05-2024, 09:56:33
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x