User
Pass
2FA
 
 

Lucian Bute vs DeGale

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports
Author Message450
Urazion

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 31-12-2020 17:59)
Joined: 26 May 2008
Posts: 14055, Topics: 657
Location: Romania

Reputation: 177.7
Votes: 300

 
Post Posted: 17-10-2015, 15:01:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lucian Bute va boxa, la 28 noiembrie, la Videotron Centre din Quebec, cu britanicul James DeGale, care îºi va pune în joc centura de campion IBF la categoria supermijlocie.

Lucian Bute:
"Sunt bucuros cã mã aflu aici. Ultima dacã când am fost aici am avut o experienþã neplãcutã, în 2012 (n.r. - înfrângere în faþa lui Carl Froch, la Nottingham). Mi-am pierdut titlul. Iar acum mã simt pregãtit, am o echipã nouã, oameni noi în spatele meu, îi mulþumesc managerului meu pentru cã mi-a dat acestã oportunitate de a deveni din nou campion mondial. Este important pentru mine deoarece am deþinut aceasã centurã cinci ani. În 28 noiembrie voi fi noul campion mondial. Sunt foarte încrezãtor. Vreau sã îi mulþumesc ºi lui James (DeGale) pentru oportunitate. Este un boxer foarte bun. ªtiu cã seara de 28 noiembrie va fi extraordinarã. Mã bucur cã voi boxa în faþa fanilor mei, în Quebec City. Am boxat acolo de patru ori ºi nu am pierdut. La 28 noiembrie voi obþine a cincea victorie, voi fi campion mondial"
Sursa : Prosport

DeGale :
"Dacã se va bate cu mine aºa cum a fãcut-o cu Froch, va fi în pericol. La ultimele sale lupte, a avut un aer ruºinat, pãrea cã îi e fricã. Nu lãsa impresia cã îi plãcea sã se lupte. Trebuie sã sar pe el foarte repede"
Sursa: Gandul

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports  


The time now is 01-10-2024, 10:29:28
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x