User
Pass
2FA
 
 

Constantin Budescu a semnat cu Steaua

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports
Author Message256
R3dBuLL
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-12-2018 22:08)
Joined: 28 Mar 2014
Posts: 5334, Topics: 554
Location: Romania

Reputation: 257.8
Votes: 364

     
Post Posted: 07-01-2016, 20:23:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Steaua a dat lovitura pe piaþa transferurilor. Roº-albaºtrii au ajuns la o înþelegere cu Constantin Budescu ºi încearcã sã îl aducã ºi pe Ciprian Marica. Fostul atacant al lui Konyaspor a acceptat în proporþie de 90% oferta Stelei, a anunþat Gigi Becali
Astra va primi în urma transferui 1,1 milioane de euro, iar mijlocaºul de 26 de ani va avea un salariu de 20.000 de euro pe lunã.

Gigi Becali a fãcut o ofertã concretã pentru Constantin Budescu, iar atacantul Astrei a renunþat la transferul în Qatar ca sã semneze cu steliºtii.

Gigi Becali, finanþator Steaua: E 1.100.000 de euro. Arabii dau banii în douã rate, eu dau în douã ore.

Budescu a dorit astfel sã rãmânã în atenþia selecþionerului Anghel Iordãnescu, o evoluþie constant bunã în acest retur, sub comanda lui Laurenþiu Reghecampf, i-ar garanta prezenþa la Euro 2016, una care ar fi fost greu de realizat dacã ar fi plecat la Al Ahli.

Echipa din Doha fãcuse o ofertã de 500.000 de euro pentru un împrumut al lui Budescu pânã în aceastã varã sau una în care ar fi achitat 600.000 la finalul sezonului, doar dacã ar fi decis sã îl cumpere definitiv.
Ciprian Marica, aproape de Steaua

ªi Ciprian Marica este aproape de Steaua. Patronul campioanei anunþã cã s-a înþeles în proporþie de 90 la sutã cu atacantul nationalei.

Gigi Becali, finanþator Steaua: Mai rãmâne 10% la sutã, mici detalii ca sã semnãm contractul, pentru cã el la pretențiile foarte mari pe care le are. Eu am pus o condiție: dacã are pretențiile astea așa mari, nu vã pot spune sume, atunci vreau sã semneze pe doi ani, sã iau și eu 2-3 milioane sã-mi scot banii.

Marica a rãmas liber de contract încã din toamnã, dupã despãrþirea de Konyaspor.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports  


The time now is 02-10-2024, 15:49:14
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x