This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports

Location: France

Reputation: 1210.6
Votes: 296

Post Posted: 18-01-2016, 00:07:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Real Madrid a înscris trei goluri în primele minute ale unui meci pentru prima datã dupã 60 de ani

Echipa Real Madrid a reuºit, duminicã, la meciul cu Sporting Gijon, scor 5-1, sã înscrie pentru prima datã dupã 60 de ani trei goluri în primele minute ale unei partide.

La meciul de duminicã, Real Madrid a marcat prin Bale '7, Ronaldo '9, '18 ºi Benzema '12, '41. Astfel, în decurs de 12 minute echipa madrilenã a înscris de trei ori.

În urmã cu 60 de ani, la 15 ianuarie 1956, la un meci cu Celta Vigo, Real Madrid a înscris trei goluri în decurs de zece minute (Di Stefano '4, Castano '8, Rial '10). Partida din 1956 s-a încheiat 8-3 pentru Real Madrid.