User
Pass
2FA
 
 

5 coafuri pentru barbatii care vor sa fie la moda

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1049
GabrielDrunk

[classy]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 30 Apr 2015
Posts: 10694, Topics: 595
Location: France

Reputation: 1210.6
Votes: 296

     
Post Posted: 21-01-2016, 18:18:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Barbatii care vor sa fie la moda trebuie sa stie ca este important sa fie ei insisi si sa isi aleaga o frizura care se potriveste stilului propriu. Majoritatea coafurilor se aseaza bine la o anumita forma a fetei si trebuie sa se tina cont de acest aspect.




Frizurile barbatilor devin din ce in ce mai elaborate in ultimul timp. Este important sa alegi o coafura potrivita – daca iti place parul scurt, trebuie sa vezi daca ti se potriveste, iar daca preferi parul mai lung, exista mai multe modalitati sa-ti aranjezi podoaba capilara.


1. Look-ul clasic:

Acest look este la moda, iar barbatii il pot adopta in orice imprejurare. Parul trebuie sa fie destul de lung sau sa aiba o lungime medie. Tot ce trebuie sa faci este sa iei putin gel de par sau ceara, ce preferi tu, si cu ajutorul unui pieptene, sa-ti dai parul pe spate. Nu folosi prea mult gel pentru ca altfel risti sa iti incarci parul iar look-ul tau nu va mai parea natural. Asa vei avea un aspect clasic si atractiv.
Spoiler:


2. Tepi ciufuliti:


Tepii nu prea mai sunt la moda in aceste zile, dar acest trend ar putea reveni destul de curand. Doritorii pot obtine acest look atunci cand au parul scurt sau mediu. Foloseste gel sau ceara pentru a crea tepii, dar nu ii modela drept. Ciufuleste-i pe alocuri pentru a crea un efect neglijent. Acest look merge purtat la orice ocazie, mai putin la cele formale. Nimanui nu ii sta bine intr-un frac, cu papion la gat si par ciufulit.
Spoiler:


3. Pompadur:

Acesta este un stil grozav pentru ca iti permite sa faci absolut ce vrei cu parul tau. Ca sa obtii look-ul pompadur, trebuie sa fii tuns scurt in parti si sa ai parul destul de lung pe crestet. Foloseste ceara pentru par si un uscator. Astfel vei crea volum parului, intr-un mod dezordonat. Daca ai probleme in mentinerea volumului la par, inainte de a-l usca, foloseste putina spuma de par. Ai grija sa nu iti incarci parul. Pentru a asigura rezistenta coafurii, foloseste putin fixativ inainte sa pleci de acasa.
Spoiler:


4. Par foarte scurt:


Daca ai probleme cu caderea parului, cea mai buna alegere este sa te tunzi foarte scurt. Asa vei avea un aspect mai curat. Ai grija, aceasta tunsoare rotunjeste feta, asa ca nu este ideala pentru cei care au deja forma fetei rotunda. Cu toate astea, atunci cand iti cade parul, tunsul foarte scurt ramane cea mai buna solutie.
Spoiler:


5. Parul dezordonat:


Bineinteles ca aceasta frizura isi are locul in aceasta lista. Datorita faptului ca numarul de produse pentru ingrijirea parului in randul barbatilor creste, acest look este foarte usor de obtinut. Acest aspect este potrivit atat pentru evenimentele formale, cat si cele informale. Exista mai multe stiluri de par ciufulit, cheia este sa il gasesti pe cel potrivit fetei tale si a stilului tau.
Spoiler:


2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Activ.

[MasterChef.]



Status: Offline
(since 10-12-2019 13:33)
Joined: 11 Aug 2009
Posts: 25249, Topics: 541
Location: London

Reputation: 2603.4
Votes: 1007

     
Post Posted: 05-02-2016, 09:59:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Greu cu parul,eu sunt foarte pretentios,am avut si ceva probleme,mi`am cautat jumatate de an un look potrivit pentru mine,dar parul are un rol foarte important in viata unui barbat,il face sa straluceasca -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
uSp-u

[*Live your life*]



Status: Offline
(since 05-09-2019 20:47)
Joined: 27 Oct 2013
Posts: 1380, Topics: 91
Location: Buzau

Reputation: 824.3
Votes: 86

   
Post Posted: 05-02-2016, 11:11:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Preferatele mele - http://imgur.com/a/WVk61 de mult timp ma chinui sa am look-ul din prima poza dar dupa atata bataie de cap cu el o sa iasa un lucru frumos -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
zilla

[Welcome to my World]



Status: Offline
(since 18-04-2016 21:42)
Joined: 23 Dec 2015
Posts: 2153, Topics: 20
Location: Constanþa

Reputation: 98.7
Votes: 8

   
Post Posted: 05-02-2016, 11:47:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Frumos topic. ªi eu din când în când doresc sã-mi schimb stilul. Am trecut de la þepi drepþi la pompadur, iar acum vreau sã mã întorc din drum. Cum a spus ºi Activ., greu cu pãrul, greu cu moda. - Dar asta e dacã vrei sã arãþi atractiv în zilele noastre. +1.


Fã ceea ce îþi place, pentru cã oricum vei fi criticat.
Cãsuþã vocalã: zilla
Clickuieºte-mã

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
*PuMa*

[◣°BB° ◥]



Status: Offline
(since 01-12-2019 10:01)
Joined: 31 May 2015
Posts: 1920, Topics: 196
Location: Sibiu

Reputation: 272.4
Votes: 173

 
Post Posted: 06-02-2016, 19:42:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

coafura

Preferata mea -


- 𝕷𝖆𝖘𝖙, 𝖇𝖚𝖙 𝖓𝖔𝖙 𝖑𝖊𝖆𝖘𝖙 -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Laur.

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 26-05-2019 05:56)
Joined: 31 Oct 2013
Posts: 2696, Topics: 168
Location: United States

Reputation: 758.5
Votes: 144

Post Posted: 09-02-2016, 04:38:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ma, eu am o singura freza de vreo 5-6 ani sau chiar mai mult - si arata asa:

Spoiler:



Freza e la fel, capatana a crescut -


Casuta vocala: Laurines
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 21-06-2024, 22:16:39
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password