User
Pass
2FA
 
 

Federer a obþinut victoria cu numãrul 300 într-un Grand Slam

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports
Author Message294
Urazion

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 31-12-2020 17:59)
Joined: 26 May 2008
Posts: 14055, Topics: 657
Location: Romania

Reputation: 177.7
Votes: 300

 
Post Posted: 22-01-2016, 21:48:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tenismenul elveþian Roger Federer, cap de serie numãrul 3, a înregistrat, vineri, victoria cu numãrul 300 din carierã la un Grand Slam, în meciul cu bulgarul Grigor Dimitrov, favorit 27, din turul al treilea al Australian Open, scor 6-4, 3-6, 6-1, 6-4.




"Pot spune cã a fost extraordinar. La fel ca atunci când am atins victoria cu numãrul 1.000 în circuit (n.r. în ianuarie 2015, la Brisbane). A fost ceva mare pentru mine. Nu este ceva la care sã mã fi aºteptat, dar când se întâmplã e ceva foarte special. ªi aici sunt foarte fericit", a declarat Federer, potrivit lequipe.fr.

Elveþianul a înregistrat primul sãu succes la un Grand Slam tot la Melbourne, în 2000, împotriva americanului Michael Chang, scor 6-4, 6-4, 7-6. Federer era pe locul 62 ATP, iar Chang pe 38.

Federer ºi-a amintit un moment deosebit pentru el de la acel meci. "E un lucru pe care nu l-am uitat. Intram pe terenul 2 sau 3 ºi mergeam în spatele lui Michael ºi am vãzut cã avea scris numele lui pe încãlþãminte. «Uau, tipul are numele lui scris pe pantof ...» Am fost impresionat, dar mi s-a pãrut o nebunie în acelaºi timp", a povestit Federer râzând.

Sursa : mediafax

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports  


The time now is 02-10-2024, 15:54:58
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x