User
Pass
2FA
 
 

Procesor 100% utilizare si rami consumati foarte mult fara sa fac ceva

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware
Author Message1296
Alex_x

[Owner of something ]



Status: Offline
(since 10-10-2019 20:26)
Joined: 20 Aug 2014
Posts: 503, Topics: 55
Location: Buzau

Reputation: 199.1
Votes: 60

 
Post Posted: 16-02-2016, 19:40:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut. Am si eu urmatoarea problema. Imi sta procesorul la 100% si ramii imi sunt consumati enorm de mult fara sa deschid vreun program sau sa fac ceva .. Nu pot face mai nimic pe el imi merge incredibil de greu. Am reinstalat windowsul, iar la al 2lea restart a aparut problema asta ... Am hdd de 40 gb .
Am cateva screenuri in urm link. Daca stiti ce as putea sa fac, astept reply. Multumesc
http://imgur.com/a/SqRk3




Workshop Semnaturi !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
christyanho

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-02-2017 23:43)
Joined: 31 Dec 2010
Posts: 89, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 119.8
Votes: 5

 
Post Posted: 17-02-2016, 00:02:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt cat se poate de sigur ca hard-ul mic este de vina.
Poti sa dai click pe show processes from all users si dupa sa sortezi desc pe CPU / RAM si sa mai pui 2 screenshots sa vezi exact ce foloseste.
Daca totusi insisti sa pastrezi pocnitoarea de 40 gb, poti sa salvezi niste spatiu (mai exact ~2GB in cazul tau) daca dezactivezi posibilitatea de hibernare + sters hyberfil.sys.
Ruleaza comanda "powercfg.exe -h off" in cmd.
In C:\ (radacina pe care e instalat sistemul), te duci in meniul Tools (alt+T daca nu il fezi) -> Folder options -> View -> bifezi Show hidden files and folders. O sa poti vedea hyberfil.sys pe care il stergi.
Eu iti recomand sa treci pe XP.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 17-02-2016, 01:33:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa nu dai click pe resource monitor ca iti arata exact ce papa resurse.

>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware  


The time now is 28-03-2024, 21:38:14
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x