User
Pass
2FA
 
 

MODIFICARI SERVER

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1428
Donald.Duck

[BB.Freakz.Ro]



Status: Offline
(since 28-11-2019 09:41)
Joined: 17 Oct 2015
Posts: 354, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 1625.6
Votes: 65

Post Posted: 20-02-2016, 23:27:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Modificari Server


Aici voi posta toate modificãrile pe care le voi aduce server-ului: Modificari de pluginuri, modele, sunete sau sprites. Ele vor fi postate dupa urmatorul model:

Nume Modificare:
In ce consta:
Cu ce ajuta modul de joc:



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Donald.Duck

[BB.Freakz.Ro]



Status: Offline
(since 28-11-2019 09:41)
Joined: 17 Oct 2015
Posts: 354, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 1625.6
Votes: 65

Post Posted: 21-02-2016, 09:20:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume Modificare: Modificare Event Nemesis
In ce consta: Am adaugat un BOT care va fi in echipa cu Nemesis-ul.
Cu ce ajuta modul de joc: Acesta este de ajutor atunci când jucatorul Nemesis iese de pe server. El tine "în viata" echipa pâna când va fi ales automat un alt Nemesis, pentru ca, odata ce Nemesis-ul iese de pe server, modul ia sfârsit. Asa va continua si va fi ales un alt jucator pentru rolul de Nemesis.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Donald.Duck

[BB.Freakz.Ro]



Status: Offline
(since 28-11-2019 09:41)
Joined: 17 Oct 2015
Posts: 354, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 1625.6
Votes: 65

Post Posted: 21-02-2016, 10:48:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume Modificare:
1. Creare Plugin Respawn
2. Adaugare Plugin Retry In Same Team
3. Adaptare plugin Lasermine Biohazard la Basebuilder + Suport Credite

In ce consta:
1. Am facut un plugin care va da respawn mereu cand vor muri jucatorii din echipa ZM. Iar pentru cei de la CT, cand vor muri, vor fi transferati la ZM si vor primi respawn.
2. Am adaugat un plugin care ajuta in momentul in care un jucator da retry, pentru ca il va da in aceeasi echipa in care era inainte de retry.
3. Am modificat un plugin lasermine pentru modul Biohazard incat sa mearga pe Basebuilder, am adaugat restrictie de plantare a laserului in Timpul de Constructie sau Pregatire. Acum laserul se va cumpara pe credite.

Cu ce ajuta modul de joc:
1. Adminii nu vor mai fi nevoiti sa dea mereu respawn jucatorilor care mureau si nu mai primeau respawn iar cei de la CT nu vor mai ramane morti in echipa CT cand sunt omorati de laser ci vor fi transferati si ei la ZM.
2. Ajuta in momentul in care un jucator vrea sa schimbe echipa. El va fi bagat in aceeasi echipa de dinaintea retry-ului.
3. Acest plugin nu mai are buguri(cred) si jucatorii de la ZM nu vor putea sa mai planteze lasere in Timpul de Constructie sau Pregatire pentru a omora CT.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Donald.Duck

[BB.Freakz.Ro]



Status: Offline
(since 28-11-2019 09:41)
Joined: 17 Oct 2015
Posts: 354, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 1625.6
Votes: 65

Post Posted: 22-02-2016, 10:21:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume Modificare: Modificare Sunete | Round Start | CT WIN | ZM WIN
In ce consta: Am inlocuit sunetele cu altele facute de mine.
Cu ce ajuta modul de joc: Duce la un joc mai placut si mai relaxant.



2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Donald.Duck, 22 February 2016 08:21



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 25-04-2024, 12:26:15
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x