User
Pass
2FA
 
 

Recomandari tastatura

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions
Author Message879
Faydwer

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 17-11-2019 19:30)
Joined: 06 Aug 2011
Posts: 7215, Topics: 383
Location: Italy

Reputation: 92.6
Votes: 410

 
Post Posted: 16-02-2016, 00:00:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Buget: 400 lei ( nu e fix )
Tastatura o voi folosi pentru jocuri, chat, lucruri obisnuite ( mai putin datul cu pumnii in ea, am vazult la multi :]] )

Daca se poate sa aiba taste multimedia [ volume + - | stop , play ] nu este neaparat nevoie, dar sunt faine.
Multi spun ca sunt bune tastaturile mecanice sau ceva cu cherry, nu am incercat pana acum, nu stiu ce diferenta poate fi de una normala.

Va rog sa-mi oferiti detalii despre ce as putea cumpara, nu imi aruncati un link in scarba pentru +1, daca dau un ban sa-l dau pe ceva bun. Daca am pus la buget 400 nu inseamna ca trebuie neaparat o tastatura in acei bani, poate costa si 50 lei doar sa fie buna.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
L.a.D l Catalin

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 26-12-2023 11:29)
Joined: 03 Jan 2014
Posts: 11601, Topics: 941
Location: Iasi

Reputation: 242.6
Votes: 1962

          catalin457 
Post Posted: 16-02-2016, 01:09:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai. Daca vrei ceva pentru hard gaming..cu multe taste programabile si toate cele. Cu un design destul de ok si rezistenta mare iti recomand acest Logitech.

Personal am un Logitech de 30 de lei de vreo 3 ani si se misca absolut impecabil; Nimic de reprosat, nicio schimbare fata de momentul in care era noua. Sunt recunoscute ca fiind foarte rezinstente.

Anyway. Daca vrei fite, performanta si un super design (parerea mea) poti merge pe binecunoscutul Razer. Asta mi se pare ca arata chiar wow, iar performantele sunt pe masura. Pretul putea sa fie si mai mic, dar firma creste pretul...stii tu.

Tot ceva cu un design destul de bun si performante mari pare a fi si esports, dar, personal, nu prea stiu de rezistenta si toate cele.

Eu insa as merge pe ceva putin mai ieftin, insa cu un super design. Performante destul de mari in gaming, un brand destul de mare, facand parte usor-usor din categoria de fite, taste programabile, iluminare, tasta win se poate dezactiva... RedDragon

Acum depinde de ce preferi tu (performante, taste programabile, design etc).




FALLOUT 4 STEAM KEY

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Faydwer

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 17-11-2019 19:30)
Joined: 06 Aug 2011
Posts: 7215, Topics: 383
Location: Italy

Reputation: 92.6
Votes: 410

 
Post Posted: 16-02-2016, 02:28:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Logitech - Nu imi place nimic la ea, nu as tine asa ceva pe birou.

Razer DeathStalker - Butoanele sunt asemanatoare cu cele de la laptop, mare diferenta fata de una normala nu exista, as plati degeaba pe asa ceva.

eSport - E ok, dar nu ce caut.

RedDragon - E mai acceptabila ca restul de mai sus, dar tot nu...

Am cerut detalii asupra tastaturilor mecanice sau nu, cele care folosesc cherry si toate nebuniile sa am putin habar asupra ce achizitionez.
Btw nu sunt gamer din ala sa folosesc 9321312 de macro si nebunii din astea, de fapt nu sunt gamer la maxim 5 meciuri de go pe zi, imi place sa am ceva bun care sa arate si sa functioneze bine.
Roccat Isku mi-a atras atentia si imi place foarte mult, toate sunt la locul lor, acum nu stiu cat de buna este sau daca merita cumparata, din comenturi nu prea iti vine sa cumperi nimic, fiecare are o problema diferita sau sunt hateri.
Ceva in genul asta caut.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Faydwer

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 17-11-2019 19:30)
Joined: 06 Aug 2011
Posts: 7215, Topics: 383
Location: Italy

Reputation: 92.6
Votes: 410

 
Post Posted: 20-02-2016, 20:43:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vreo parere, sugestie ceva sa stiu ce cumpar ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mouz'

[Forever young !]



Status: Offline
(since 02-02-2022 18:17)
Joined: 05 May 2010
Posts: 11033, Topics: 173
Location: Balta Alba Titan !

Reputation: 1219.5
Votes: 144

     
Post Posted: 20-02-2016, 21:02:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asta

Depaseste cu mult bugetul tau , ti-am aratat-o doar sa vezi cat de faina e...

In bugetul tau.

Are absolut tot ce ii trebuie unei tastaturi de gaming , butoane colorate , raspuns rapid , volume + - , mute , numpad detasabil , exstensie pentru incheietura etc..

recomand Mad Catz (am casti de la ei). Daca nu-ti place si n-ai incredere in firma (ceea ce-i o prostie ) cauta Steelseries Apex (ceva cu 300 , e mai ieftina) e frumusica si se misca bine.

@Faydwer


Equipment

MSI B75A-G43
Intel Core i5 3570k 3.4GHz
Cooler Master Hyper T4
MSI GeForce GTX 1660 6GB OC ARMOR EDITION 192bit
HyperX Fury Black 4GB DDR3 1866 MHz CL10 x2

Peripherals

Zowie EC1-A
HyperX Cloud II
Steelseries QcK+ PUBG

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Faydwer

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 17-11-2019 19:30)
Joined: 06 Aug 2011
Posts: 7215, Topics: 383
Location: Italy

Reputation: 92.6
Votes: 410

 
Post Posted: 21-02-2016, 03:33:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imi place tastatura cred ca pe asta o voi lua. Am casti MAD CATZ FREQ 3 si sunt foarte bune presupun ca fac si tastaturi bune -
Multumesc de pareri se poate da TC.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Necris, 21 February 2016 13:36



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions  


The time now is 06-05-2024, 04:32:44
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x