User
Pass
2FA
 
 

Dragomir a fost audiat la DIICOT

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports
Author Message289
Gospodaru

[Experiment]



Status: Offline
(since 29-08-2017 08:47)
Joined: 24 Feb 2012
Posts: 8476, Topics: 135
Location: Bucuresti

Reputation: 52.1
Votes: 269

     
Post Posted: 24-02-2016, 10:52:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)



Dragomir a fost audiat la DIICOT: "Aici vii când te cheamã ºi pleci dacã îþi mai dau drumul"
Fostul preºedinte al LPF, Dumitru Dragomir, a pãrãsit sediul DIICOT, dupã ce a fost audiat de procurori în dosarul legat de deturnarea unor bani primiþi de FRF de la FIFA.

Am fost chemat ca martor într-o problemã a anilor 2000 nu ºtiu cât. Ce s-a discutat în Comitetele Executive, ce hotãrâri s-au luat. La unele am fost, la unele am lipsit. Am jurat sã spun adevãrul ºi am spus adevãrul. Nu puteam sã mint, pentru cã eu uit. Nu numai de baza de la Buftea m-au întrebat. ªi de Mogoºoaia, ºi de Ligã m-au întrebat. Cum se proceda prin Comitetele Executive. Nu vã mint.

Dacã nu era Mircea Sandu nu se fãceau cele douã baze. El a adus bani de la FIFA, el a dat putere. Dar orice faci bine în România, trebuie sã te reclame cineva. ªtiþi cã eram cam în contre cu Federaþia, dar Mircea Sandu a fãcut lucruri bune. A fãcut baza de la Buftea, baza de la Mogoºoaia. Am venit ca martor, ce treabã am eu cu construcþiile acestea? Aici vii când te cheamã ºi pleci dacã îþi mai dau drumul.", a declarat Dumitru Dragomir.

Sursa.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports  


The time now is 04-07-2024, 22:05:01
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x