User
Pass
2FA
 
 

IPV6 subnetare

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Programming / Scripting / Database
Author Message1792
MadalinXd

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-09-2023 11:57)
Joined: 02 Dec 2013
Posts: 227, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 134.4
Votes: 33

Post Posted: 26-02-2016, 21:57:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut as dori sa-mi explice si mie cineva cum se realizeaza subnetarea in ipv6.Am citit mai multe tutoriale dar inca am nelamuriri.
Explicati-mi va rog pe acest exeplu de problema.
Ma intereseaza partea de ipv6 daca imi puteti explica cum se face pas cu pas ma refer la subnetare nu cum se lucreaza in program.



PS:Aceasta nu este o tema plentru scoala sau alt ceva,cred ca am postat in categoria potrivita.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mayavin

[Future World]



Status: Offline
(since 23-06-2018 15:49)
Joined: 08 Mar 2012
Posts: 3033, Topics: 173
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 119.8
Votes: 48

Post Posted: 27-02-2016, 16:53:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aici e un exemplu pentru ipv4:
https://youtube.com/watch?v=PdbHMuVYj3M:



Pe ipv6 cred ca e pe acelasi principiu.

Domnul profesor din tutorial are si implementarea in Network Simulator, dai la videos si te uiti la video-urile mai recente decat cel de mai sus. Unele sunt in Network Simulator (dar aceiasi pasi si comenzi sunt si pentru Cisco Packet Tracer), iar altele sunt in Cisco Packet Tracer.

Sper sa fie ceea ce cauti.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Programming / Scripting / Database  


The time now is 25-04-2024, 02:06:16
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x