User
Pass
2FA
 
 

Discutii Libere!
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 41, 42, 43  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message70252
ssQ

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-09-2019 22:39)
Joined: 31 Jan 2014
Posts: 297, Topics: 38
Location: Romania

Reputation: 344
Votes: 9

Post Posted: 25-02-2016, 03:38:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cariga, pai utilitate are mare.
In cazul celor care se routeaza normal ca n-are, mai ales daca-si schimba si nick-urile.

Eu ma refer in cazurile in care intra cu acelasi nick, si bate si Ip-ul, sau macar bat clasele.
Nu ma refer la nick-uri banale, nu Ion, gigi, cucu.. ci branduri:) ca sa zic asa.

Uite iti dau un exemplu [CODE]Lute e banat parca pt wall de unul din admini, e banat poate acum 2 luni, l-am mai vazut de atunci de cel putin 3-4-5 ori pe server cu acelasi nick, acelasi stil de joc, deci clar el era. Pai in cazul asta, nu mai stai sa te uiti pe el, il arzi.
Gab ala din Timisoara de l-ati banat pentru aim, pai ala a intrat de 20 de ori cu acelasi nick, acelasi ip sau clasa, acelasi aim, si mai si recunostea ca e el, ca e curat, si ca ce au adminii cu el, a luat la phuk si ban-uri pana s-au saturat adminii.
Probabil o juca si acum, si-o fi dat omu seama sa renunte la "brand"-

Au fost zile, cand a jucat pe srv, si 1 harta 2, cu admin on. De situatii din astea vorbesc. Iti ia totusi timp sa cauti in "Lista codati" pe unu banat de vreo 2-3 sapt.-1luna-2(o spun din experienta, am cautat si eu) , pe cand daca ai avea ala ti-ar lua, cateva secunde.
Bine, sunt mai multe situatii de genu asta. Normal ca trebuie verificat inainte, sa nu faci vreo gresala sa plesnesti pe cine nu trebuie.

Si mai e o situatie care intervine: vine un player [Oldboys] KeN, il prindeti cu aim, are routabil, ii dai permanent-interzis ce-i dai, conform spuselor tale de mai sus, daca nu mai verifici baza, iar el e curat sau nu stiu.. se pocaieste, devine un player model, ce faci? nu-l mai banezi?-

Apropo de ce zici tu ca e mult de munca, este.
Dar nu ma refeream sa le bagi manual toate intrarile.
Exista o posibilitate prin care totul se face automat, din lista de banuri se creeaza baza, nu se introduc manual.
O sa ma interesez de chestia asta cum se face automat, daca esti interesat si va ajuta.

Singura modalitate sa verific pe Forum, in Lista de Codati, un "posibil codat" e sa-i iau fiecare admin in parte cu lista lui, si pagina de pagina sa dau CTRL+F, introduc text, sau paste Nick, si tot asa. E anevoios. Cati dintre admini crezi ca fac asta, cand se pune problema sa-l caute pe unu banat acu cateva saptamani, dar luni..dar mai mult..unde intervine si memoria-uitarea..etc:)

In fine, era o sugestie, voi decideti daca va ajuta sau nu.
Personal, pe mine ma ajuta sa stiu, ca joc cu pleieri curati, si cu admini care prind repede "uscaturile" ca sa zic asa:)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 25-02-2016, 10:28:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da, se salveazã automat, dar începând din momentul în care ai creat baza de date. Restul banurilor nu le poți prelua decât manual din câte știu eu. În plus baza de date trebuie sã fie simplã și ușor de accesat, sã fie user friendly. Eu de exemplu sunt obișnuit cu baze de date în excel. Problema este cã la excel trebuie introdus manual. Pe win aveam un panel separat cu lista de banuri, adãugare admini etc. Aici se pune problema atât din punct de vedere al securitații cât și al bugurilor pe care acea platformã le are.
Nu știu, voi discuta și cu ceilalți owneri, voi vedea ce cred și ceilalți admini și vom vedea. E un proiect destul de complex ce necesitã destul de mult timp.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
VULTUR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-03-2016 09:55)
Joined: 15 Jun 2015
Posts: 68, Topics: 35
Location: Constanta

Reputation: -8.7
Votes: 5

   
Post Posted: 25-02-2016, 10:39:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cariga , dami putin Ignore pm off
Sa iti zic ceva...sa iti explic ce a fost la cerere...
si vb ca oameni



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cariga

[Assasin]



Status: Offline
(since 04-09-2023 07:54)
Joined: 29 Oct 2011
Posts: 4720, Topics: 298
Location: Romania

Reputation: 207
Votes: 323

 
Post Posted: 25-02-2016, 13:04:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

În privința cererii, ți-a fost refuzatã și îți va fi refuzatã în continuare. Ai dat dovadã de incompetențã și falsitate, dându-te drept alt admin. WAR3 nu acceptã așa ceva, cel puțin atâta timp cât mã voi afla eu la conducere și mai mult ca sigur nici când voi pleca nu va accepta. Am încercat sã îți spun frumos și sã mã fac înțeles de fiecare datã, vãd cã tu o ții pe a ta. Ok, poftim poate așa vei înțelege
Ești incompetent ca admin, nu faci absolut nimic. Nu știi comenzi, nu știi regulament, nu ai nici o treabã cu adminatul. Nu ești bun, nu ai ce cãuta pe war3. Poți intra, poți juca, nu poți fi admin. Sper ca acum sã înțelegi
Faptul ca ți-am dat ignore este un drept al meu, drept oferit de administratorii acestui forum. Nu am ce discuta cu tine, nu am de ce sã îți citesc insultele.

Sper cã te-am lãmurit. Nu ai decât sã te plângi oricui vrei, le poți da PM administratorilor sã te plângi, le voi rãspunde în cazul în care îmi vor solicita punctul de vedere dar NU PRIMEȘTI ADMIN.
O zi bunã.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
VULTUR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-03-2016 09:55)
Joined: 15 Jun 2015
Posts: 68, Topics: 35
Location: Constanta

Reputation: -8.7
Votes: 5

   
Post Posted: 25-02-2016, 17:16:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Am luat cu copy past un model de cerere
2.Cand am apasat backspace sa sterg am dat enter uitete sa vezi ca cererea era facuta la ora 12 deci nu vedeam ce face
3.NU te-am insultat niciodata...si daca asta crezi imi pare rau...
4.As pune un link sa vezi ce stiu io sa adminez....da zic sa nu fac reclama....

Posturi unite automat, 25-02-2016, 17:14:12

Si multumesc de insulte....si zici ca tot eu sunt ala...

Posturi unite automat, 25-02-2016, 17:16:47

Na sunt un admin prost te simti bine? nu stiu comenzi ?
Daca vrei sa vezi ce stiu...si ce ? Te-ai uitata vreodata pe chat-ul de la sv ? sa vezi cum va injura adminii cum ar fi Black mie imi pare rau ca el e admin bun si va bateti joc de el...si alti
WAR3 NU MAI E CE ERA SI POATE NICI NU AM NEVOIE DE VOI



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gareth Bale<3

[mSx-]



Status: Offline
(since 10-12-2019 15:02)
Joined: 05 Jan 2015
Posts: 1392, Topics: 81
Location: Iasi

Reputation: 68.6
Votes: 182

Post Posted: 25-02-2016, 18:37:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai bun, daca nu ai nevoie de noi de ce mai postezi? Si te rog sa nu faci acuze fara dovezi, daca tu nu ai nevoie de noi nici noi nu avem de tine.
Salut

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
VULTUR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-03-2016 09:55)
Joined: 15 Jun 2015
Posts: 68, Topics: 35
Location: Constanta

Reputation: -8.7
Votes: 5

   
Post Posted: 25-02-2016, 18:45:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa ce? Am facut o greseala am apas enter in loc sa sterg datele mama am omorat pe cineva...si dupa se vede ca am facut o cerere cu datele mele deci..iti dai seama ca am gresit


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gareth Bale<3

[mSx-]



Status: Offline
(since 10-12-2019 15:02)
Joined: 05 Jan 2015
Posts: 1392, Topics: 81
Location: Iasi

Reputation: 68.6
Votes: 182

Post Posted: 25-02-2016, 19:48:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Te rog sa imi arati unde era un model cu datele lui alex bro. Mai ales ca el aplicase pentru trial.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
VULTUR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-03-2016 09:55)
Joined: 15 Jun 2015
Posts: 68, Topics: 35
Location: Constanta

Reputation: -8.7
Votes: 5

   
Post Posted: 25-02-2016, 20:13:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Model de cerere


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gareth Bale<3

[mSx-]



Status: Offline
(since 10-12-2019 15:02)
Joined: 05 Jan 2015
Posts: 1392, Topics: 81
Location: Iasi

Reputation: 68.6
Votes: 182

Post Posted: 25-02-2016, 20:30:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pe cine incerci sa minti? Hai gata cu asta ca deja o dam in off topic, si acel pm nu valoreaza nimic.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
VULTUR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-03-2016 09:55)
Joined: 15 Jun 2015
Posts: 68, Topics: 35
Location: Constanta

Reputation: -8.7
Votes: 5

   
Post Posted: 25-02-2016, 21:04:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am zis nu imi masa


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IPSILON

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 04-04-2020 17:47)
Joined: 06 Apr 2013
Posts: 1826, Topics: 107
Location: Made in China;

Reputation: 12.2
Votes: 104

   
Post Posted: 26-02-2016, 20:43:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poftim comportament ,ii sare tinta se face ss,moor -


+ In legatura cu adminul rbttttt ala..Eram pe capul lui si i-au slay pt block -
No bun,se plangeau playeri pe server ca el nu a dat gag cand trebuie etc..
Primul lucru care l-a facut la un presusup codat a fost sa faca ss..Nu demo...Si baiatul a intrebat frumos pe ce link sa il puna etc ...Si a zis ca zippyshare nu i se deschide,nu poate accesa pagina si pac ,adminul rbbt ii scrie cum sa caute pe google -))))))))))
Si s-a deconectat baiatul (poate din cauza lagului) si urmatoarea secunda ban permanent...Si apoi vine grig,care imi zice ca avea cod clar,i-am cerut dovada si imi zice ca ii sarea tinta ... Aimul se vede in poze,logica -




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
roro451

[rbTTTTTTTTTTT]



Status: Offline
(since 01-09-2016 20:07)
Joined: 23 Jun 2013
Posts: 259, Topics: 19
Location: Botosani

Reputation: 141.4
Votes: 5

Post Posted: 26-02-2016, 23:14:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Am murit la faza aia pentru ca nu puteam sa ma misc din cauza ta
2. Aveam demo on pe el,l-am oprit si am facut poze.Asa am considerat eu ca e mai bine.
3. Zi multumesc ca nu ai luat ban.Nu esti tu in masura sa ma tragi pe mine la raspundere pe chat.Daca te deranjeaza ceva faci reclamatie sau dai mesaj unui owner.
4. Celui cu pozele i-am zis ca poate pune pozele pe zippy sau pe girl.El a zis ca i-a dat eroare(ceea ce nu cred pentru ca toti folosim zippy si nu ne da eroare) dupa care a iesit.Trebuia sa mai stau jumate de ora pana intra el sa dea pozele?O sa puna pozele pe forum si daca sunt curate va primi unban

Posturi unite automat, 26-02-2016, 23:14:04

Si la faza cu "plansul player-ilor" a zis niro ca nu i-am dat gag lui dutzu dar dutzu luase si el gag.Banuiesc ca nu vazuse niro



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hiropedis

[کے.Sya]



Status: Offline
(since 12-04-2017 03:41)
Joined: 19 Aug 2012
Posts: 1179, Topics: 42
Location: Constanta

Reputation: 517.8
Votes: 19

 
Post Posted: 27-02-2016, 11:13:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Un singur admin pe sv nu poate face fata la toate plangerile voastre .... Jocul este FREE game in limita bunului simt... asa ca daca tu il blochezi intentionat e normal sa meriti slay ... atat timp cat rbtttt are demo(dovada) ca respectivu avea cod are tot dreptul sa-l baneze pe respectivu in cauza ...
Asa ca va rog frumos ... nu mai "certati" voi adminii ... Daca cel banat crede ca i sa dat ban fara motiv ... Il poftim sa faca reclamatie.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
A-TOM

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-05-2016 19:09)
Joined: 09 May 2014
Posts: 261, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 93
Votes: 4

Post Posted: 01-03-2016, 00:18:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IPSILON wrote:
In legatura cu adminul rbttttt ala..Eram pe capul lui si i-au slay pt block -
No bun,se plangeau playeri pe server ca el nu a dat gag cand trebuie etc..
Primul lucru care l-a facut la un presusup codat a fost sa faca ss..Nu demo...Si baiatul a intrebat frumos pe ce link sa il puna etc ...Si a zis ca zippyshare nu i se deschide,nu poate accesa pagina si pac ,adminul rbbt ii scrie cum sa caute pe google -))))))))))
Si s-a deconectat baiatul (poate din cauza lagului) si urmatoarea secunda ban permanent...Si apoi vine grig,care imi zice ca avea cod clar,i-am cerut dovada si imi zice ca ii sarea tinta ... Aimul se vede in poze,logica -


Nu ai motiv sa ceri explicatii unui admin cum/de ce a dat ban. Cam multi ati ajuns sa cereti socoteala unui admin pentru deciziile care le ia. In cazul in care acel admin face o greseala este tras la raspundere asa ca nu va mai bagati ca musca-n lapte.

P.S. Si in poze se poate vedea daca este aim (in cazul in care nu stiai). Are alt model la tinta, exista niste puncte care ies in poze etc.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Demmsquach, 10 February 2018 12:46



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 41, 42, 43  Next    


The time now is 26-04-2024, 13:53:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x