User
Pass
2FA
 
 

Increase the server experience and rates?
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash

Do you want to increase the server's experience?
Yes, increase it.
40%
 40%  [ 4 ]
Increase it just slightly.
20%
 20%  [ 2 ]
No, keep it the way it's now.
40%
 40%  [ 4 ]
Total Votes : 10

Author Message2343
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 15-04-2016, 18:19:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Arguments are welcomed.


Don't touch this

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BuDyZ0R

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-07-2016 07:17)
Joined: 25 Feb 2016
Posts: 295, Topics: 10
Location: MU Online

Reputation: 83.4
Votes: 3

Post Posted: 15-04-2016, 19:20:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut,

Am postat increase it, deoarece se observa ca in toate topurile in care votam serverele din top sunt cele high xp, recomand un x5000 sau x1000...pentru inceput sa vedem ce efect are, dropul poate sa ramana acelasi ca este foarte bine, recomand sa nu se adauge totul in shop (ca pe alte servere, trebuie ca omu sa alerge sa isi caute iteme sa isi faca seturi, jwl etc), adaugarea mai multor mobi la invazia de goldeni, ca sunt raspanditi pe harta si foarte putini mi se pare, micsorarea dropului de iteme excelente in arena, insa adaugarea lor mai multor optiuni inclusiv luck, modificarea mobilor in arena cu tipuri diferite de mobi si raspandirea lor prin tarcuri, nu sub forma de buchet.

P.S. Pana acum serverul mi se pare super, si multi au spus-o exceptie facand drop-urile..

Cam astea ar fi momentan recomandarile, daca imi mai aduc aminte mai editez.

EDIT: Daca considerati ca trebuie sa ramana si asa nu ma deranjeza, insa observ ca lumea fuge de low xp...

Succes,

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nrultimate

[your master]



Status: Offline
(since 23-07-2023 17:07)
Joined: 02 Nov 2010
Posts: 1033, Topics: 162
Location: Where the sun shine only if you pay him

Reputation: 357.6
Votes: 23

   
Post Posted: 15-04-2016, 21:23:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mie mi se pare foarte naspa sa bagi lvl ca disperatul. Intro zi sa faci cateva rr-uri. E mai bine asa cum este acum si acum ai facut chiar perfect cu xp in party. Ideea este ca o sa populezi serverul greu. Dar trebuie sa ai rabdare si oameni care sa voteze inclusiv acel cod de pe siteurile de vot. Eu sincer fug de high rates si multi o fac din cauza plictiselii. Mai tarziu o sa ajunga mai provocator mai ales la spoturi ca o sa existe pvp mult. Si mai ales ti se pare ca sunt multi playeri pe serverele alea, poate foarte multi sunt offchare iar serverul e de 100 de oameni. Lasal asa cum e el acum unic. Pe langa asta eu tiam zis ca vei atrage playeri si cu acel "trade" de caracter si credite. Eu unul nu mas intoarce la un server de mu high rate.
Uitasem. Apropo playerii care sunt pe serverele alea le e cam lene sa mai faca alte chare si de asta nu prea iti vin.
Si are idei bune budy cu dropurile si optiunile la iteme. Mai mult de o exe opt nu am vazut pe iteme ingame. Iar alea ultimele seturi nici macar exe nu am vazut sa pice.

Clar eu sunt sa ramanem asa cu serverul si doar sa asteptam.

Edit: sa nu uitam ca si serverul de wow e destul de low dar cand intri incepe sa iti placa. Pune totul la pct sa fie stabilit totul, atjnci vand intra playerul sa nu gaseasca probleme.


VEKU
Joker of Jokes. Ace of Games. Warrior of Chaos.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
BuDyZ0R

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-07-2016 07:17)
Joined: 25 Feb 2016
Posts: 295, Topics: 10
Location: MU Online

Reputation: 83.4
Votes: 3

Post Posted: 15-04-2016, 21:43:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Are si el dreptatea lui in ce zice, desi am votat pentru modificarea xp-ului, vreau sa propun sa ramana asa. Toti disperatii joaca high server, doar playerii adevarati joaca low xp, parerea mea. Ne vom baza pe voturi cat de mult se poate, si vedem ce iese momentan ne chemam prietenii si tot asa.
Trebuie neaparat sa faci modificarile alea din punctul meu de vedere, pentru ca atunci cand intra player-ul sa ii placa, sa fie diferit de ce a gasit pe X9999.... trebuie lucrat la dropurile de la bosi zic eu...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nrultimate

[your master]



Status: Offline
(since 23-07-2023 17:07)
Joined: 02 Nov 2010
Posts: 1033, Topics: 162
Location: Where the sun shine only if you pay him

Reputation: 357.6
Votes: 23

   
Post Posted: 15-04-2016, 22:18:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Observ ca sa modificat webshopul...arata din ce in ce mai bine...daca scoti si armele move de acolo perfecr sa se chinuie playerii pt ele la bosi si mobi

Edit: inca o chestie ce am vazuto...incearca sa atragi playerii ingame cu eventuri tinute de gm nu pt forum pt ca nu multi iti stau pe forum pt ele. Cel mai bun ex este trivia, where i am etc...


VEKU
Joker of Jokes. Ace of Games. Warrior of Chaos.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Homarul

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-02-2018 22:25)
Joined: 19 May 2011
Posts: 441, Topics: 23
Location: Galati

Reputation: 202.5
Votes: 14

 
Post Posted: 15-04-2016, 23:26:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

+1 increease exp.

singur un rr la 15 min mi se pare decent,ce este acum pe serv nu este de mine -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nrultimate

[your master]



Status: Offline
(since 23-07-2023 17:07)
Joined: 02 Nov 2010
Posts: 1033, Topics: 162
Location: Where the sun shine only if you pay him

Reputation: 357.6
Votes: 23

   
Post Posted: 16-04-2016, 05:52:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ce farmec este sa dai un rr la 15 min , nici macar de farming nu ai timp...eu vad altfel lucrurile...

un rr sa dureze undeva la 3-4 ore, unde 4 ore sa fie timpul de rr singur si 3 ore timpul de rr pana la party de 5...in astea 4 ore sa poti umple inventory de items, rata de jwl sa fie scazut iar exe sa fie mai bune ca in 4 ore tu sa umpli un inventory de jewels+exe. Ancients sa pice greu si sa fie seturi simple, doar la eventuri sa fie ancients inclusiv cu sockete ca sa fie peste cele normale, la fel si exe move sa fie cu sockete si cu optiuni bune si mai multe opt si sa fie greu de gasit. Sa fie posibilitate ca orice item ce este la webshop sa poata fi gasit si ingame si mai ales ca itemele mov nu sunt in webshop deci avand socketele vor fi clar peste cele normale.
Pe langa asta 65k stats sunt perfecte pt ca face diferenta de power, de exemplu t5u vrei sa dai grand reset si fiind mare vei fi peste unul mic, iar ala nu are ce sa iti faca, dar poate el sa dea rr intre timp si tu dand grand resetul o sa scazi in stats, atunci va putea si el sa fie peste tine ca power, dar conditia este sa nu fie depasite 50k stats points la rr (adica sa ti se pastreze maxim 50k point la grand indiferent cate rr ai peste 100rr.
Asta este parerea mea, eu zic ca asa atragi playerii care sa stea mult sa joace jocul si sa nu se plictiseasca imediat facand rr-uri aiurea sau vazand ca nu pot face fata celorlalti.


VEKU
Joker of Jokes. Ace of Games. Warrior of Chaos.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
jaki

[Creep]



Status: Offline
(since 19-07-2017 22:20)
Joined: 17 Jan 2011
Posts: 600, Topics: 21
Location: Oradea

Reputation: 560.9
Votes: 13

Post Posted: 16-04-2016, 07:27:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Experienta este ok.
Trebuie sa luati voi o decizie vreti jucatori care stau pe server sau vreti turisti care intra stau o luna 2, un server cu low exp se populeaza greu dar dupa parerea mea e si mai stabil din punctul de vedere al jucatorilor, si acum cu experienta mai mare in party motivezi si jucatorii mai vechi sa faca party si de ce nu cu jucatori noi.
Cat despre iteme ex eu zic sa fie o diferenta intre iteme care cad din mobi, si care cad din bokuri sau bosi, adica cele din mobi sa nu fie chiar bune, sa cada si cu luck + 1, maxim 2 obtiuni, iar cei din eventuri sau bosi sa fie cu 1 optiune in plus chiar daca cad mai greu dar sa ai posibilitatea ca din 15 20 de iteme exe stranse sa fie si ceva bunicel,sa ai sanse sa strangi seturi si pe server, ca cu webshop e foarte ok.
Din cate am vazut gemstone e foarte rar, am stat de mai multe ori ore sa caut fara succes.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BuDyZ0R

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-07-2016 07:17)
Joined: 25 Feb 2016
Posts: 295, Topics: 10
Location: MU Online

Reputation: 83.4
Votes: 3

Post Posted: 16-04-2016, 07:34:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Homarul wrote:
+1 increease exp.

singur un rr la 15 min mi se pare decent,ce este acum pe serv nu este de mine -


Salutare, momentan dai rr singur in 30-40 de minute, eu zic ca e rezonabil - Dar daca mai aveti sugestii legate de server sunt binevenite

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 16-04-2016, 10:59:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

jaki wrote:
Experienta este ok.
Trebuie sa luati voi o decizie vreti jucatori care stau pe server sau vreti turisti care intra stau o luna 2, un server cu low exp se populeaza greu dar dupa parerea mea e si mai stabil din punctul de vedere al jucatorilor, si acum cu experienta mai mare in party motivezi si jucatorii mai vechi sa faca party si de ce nu cu jucatori noi.

De acea intrebam playerii actuali de pe server, asteptam cat mai multe raspunsuri inainte de a lua o decizie.

Cat despre celelalte chestii specificate de tine, dropul normal nu e la fel de bun ca cel din bok. Implicit bok<webshop.
Am marit rata la gemstone.



Don't touch this

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nrultimate

[your master]



Status: Offline
(since 23-07-2023 17:07)
Joined: 02 Nov 2010
Posts: 1033, Topics: 162
Location: Where the sun shine only if you pay him

Reputation: 357.6
Votes: 23

   
Post Posted: 16-04-2016, 11:01:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dar nici nu ai destui oameni care sa voteze...din cate am vazut din argumente sunt 3 sa ramana asa si 3 care vor schimbare...

VEKU
Joker of Jokes. Ace of Games. Warrior of Chaos.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
BuDyZ0R

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-07-2016 07:17)
Joined: 25 Feb 2016
Posts: 295, Topics: 10
Location: MU Online

Reputation: 83.4
Votes: 3

Post Posted: 16-04-2016, 11:08:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nrultimate wrote:
dar nici nu ai destui oameni care sa voteze...din cate am vazut din argumente sunt 3 sa ramana asa si 3 care vor schimbare...



Pai incercam si noi sa facem provomare cat de mult putem si unde putem, de aceea avem nevoie si de ajutorul vostru (orice ajutor este binevenit), iar toti playerii care ajuta vor fi rasplatiti.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Budales

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-06-2017 13:42)
Joined: 09 May 2015
Posts: 11, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 43.4
Votes: 1

Post Posted: 16-04-2016, 11:53:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sustin idea lui Nrultimate,
Un rr sa fie dat la 3-4 ore, asta cand un caracter are destule stats pentru a face clear la spot decent. Din moment ce xp rate este 100x acum asta este imposibil deoarece spoturile sunt prea populate cu mobi gen 20-30. Parerea mea prea multi, in 2-3 zile de la inceputul serverului deja erau playeri 10rr+ ceea ce pentru un server low rate mi se pare absurd. Schimband spoturile cu 8-9 mobi face ca un rr sa fie mai indelungat astfel poti farma iteme care te ajuta sa iti imbunatatesti setul.
Pentru a promova serverul ca sa aduncem playeri noi si sa ii si pastram, sugerez ca ei sa nu poata vota pana nu dau primul rr, la primul rr sa primeasca un bonus de 150 credite astfel incat ei sa poata sa isi procure pet panda pentru a creste mai repede.
Pentru un server low rate nu e nevoie sa fie absolut de tot ce ai nevoie in shop, ma refer la spells,iteme quest,sau aripi. Totul trebuie sa fie pus in miscare de catre payeri, se stabileste o economie astfel si jucatori interactioneaza, nu lasa afk pe spot si nu baga pe altii in seama.
Arena sugerez sa fie blocata. Pana in momentul in care sunt destui playeri incat nu avem unde sa crestem. Faptul ca se pun spoturi in Tarkan, Atlans, unde se spawneaza goldeni tin playeri in alerta ca as nu piarda spotul. Spoturi in icarus pentru farm de pene pentru wings lvl 2.
In conluzie serverul are potential dar s-a crescut intr-un pas prea alert si cei care au avut norocul sa intre din day 1 au un avantaj foarte mare fata de cei noi veniti si nu pot sa concureze cu cei vechi.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 16-04-2016, 11:55:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Voi lua toate voturile si sugestiile in considerare. Continuati sa votati.


Don't touch this

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BuDyZ0R

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-07-2016 07:17)
Joined: 25 Feb 2016
Posts: 295, Topics: 10
Location: MU Online

Reputation: 83.4
Votes: 3

Post Posted: 16-04-2016, 12:22:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Budales wrote:
Sustin idea lui Nrultimate,
Un rr sa fie dat la 3-4 ore, asta cand un caracter are destule stats pentru a face clear la spot decent. Din moment ce xp rate este 100x acum asta este imposibil deoarece spoturile sunt prea populate cu mobi gen 20-30. Parerea mea prea multi, in 2-3 zile de la inceputul serverului deja erau playeri 10rr+ ceea ce pentru un server low rate mi se pare absurd. Schimband spoturile cu 8-9 mobi face ca un rr sa fie mai indelungat astfel poti farma iteme care te ajuta sa iti imbunatatesti setul.
Pentru a promova serverul ca sa aduncem playeri noi si sa ii si pastram, sugerez ca ei sa nu poata vota pana nu dau primul rr, la primul rr sa primeasca un bonus de 150 credite astfel incat ei sa poata sa isi procure pet panda pentru a creste mai repede.
Pentru un server low rate nu e nevoie sa fie absolut de tot ce ai nevoie in shop, ma refer la spells,iteme quest,sau aripi. Totul trebuie sa fie pus in miscare de catre payeri, se stabileste o economie astfel si jucatori interactioneaza, nu lasa afk pe spot si nu baga pe altii in seama.
Arena sugerez sa fie blocata. Pana in momentul in care sunt destui playeri incat nu avem unde sa crestem. Faptul ca se pun spoturi in Tarkan, Atlans, unde se spawneaza goldeni tin playeri in alerta ca as nu piarda spotul. Spoturi in icarus pentru farm de pene pentru wings lvl 2.
In conluzie serverul are potential dar s-a crescut intr-un pas prea alert si cei care au avut norocul sa intre din day 1 au un avantaj foarte mare fata de cei noi veniti si nu pot sa concureze cu cei vechi.



Jucatorii mari ii ajuta pe cei mici, jucatorii care vor intra pe server vor fi ajutati de cei mai mari si mai vechi, nu cred ca se bucura nimeni daca da pk la un jucator mic cu cateva rr-uri... Sunt pro la partea cu 150 de credite la primul rr, cu blocarea arenei nu sunt pro, pentru ca vom tine pe loc jucatorii mari care vor sa farmeze acolo pentru iteme exc, pentru set, daca blocam arena jucatorii ar putea crede ca se intra acolo doar cu vip, cum am vazut pe multe servere...

Pana la urma toate sugestiile sunt bine venite, iar Wipe va lua in considerare doar pe cele mai bune pentru a face un server aproape perfect, desi gusturile jucatorilor difera

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Wipe, 29 April 2016 20:26



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 14-05-2024, 09:36:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x