User
Pass
2FA
 
 

Program sala (at home)
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help
Author Message2560
dog.
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-12-2016 22:40)
Joined: 05 Mar 2016
Posts: 163, Topics: 16
Location: hei scrubz

Reputation: 30.4
Votes: 12

Post Posted: 12-05-2016, 20:27:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cm.PuNky wrote:
dog. wrote:
M-am apucat de sala in cele din urma. Folosesc progamul lu punky #mersi
De curiozitate... care is exercitiile care 'forteaza' muschii gatului?


Te referi la cele care ii lucreaza sau la cele care le face rau?

care ii lucreaza

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cm.PuNky

[370HSSV 0773H]



Status: Offline
(online 1 day ago)
Joined: 05 May 2012
Posts: 32814, Topics: 382
Location: Partea radioactiva a Raiului

Reputation: 5160.1
Votes: 729

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-05-2016, 19:23:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dog. wrote:

care ii lucreaza


http://www.topculturism.ro/exercitii-pentru-gat/#.VzYNMGhkjcc

Inca mai exista acest articol, eu folosesc primele 2 exercitii alea cu discul pe frunte si fac 6 serii a cate 16-14-12-10-8-6 si la fiecare serie adaug cate 0.5kg desigur incep cu discul de 1kg pentru ca trebuie avut mare grija cu aceasta grupa musculara care se accidenteaza foarte usor, cam atat - ii destul de simplu.


~Iert dar nu uit~
Life is movement. Once you stop moving, you're dead. Choose life.
- Eugen Sandow
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dog.
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-12-2016 22:40)
Joined: 05 Mar 2016
Posts: 163, Topics: 16
Location: hei scrubz

Reputation: 30.4
Votes: 12

Post Posted: 13-05-2016, 22:02:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cm.PuNky wrote:
dog. wrote:

care ii lucreaza


http://www.topculturism.ro/exercitii-pentru-gat/#.VzYNMGhkjcc

Inca mai exista acest articol, eu folosesc primele 2 exercitii alea cu discul pe frunte si fac 6 serii a cate 16-14-12-10-8-6 si la fiecare serie adaug cate 0.5kg desigur incep cu discul de 1kg pentru ca trebuie avut mare grija cu aceasta grupa musculara care se accidenteaza foarte usor, cam atat - ii destul de simplu.


Mersi mult! Apreciez.
Inca o intrebare.
Sunt cam deficitar la piept. Arata cam naspa in comparatie cu bratele, abdomenul si spatele. Cum il pot ajuta sa tina pasul cu celelalte grupe de muschi?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cm.PuNky

[370HSSV 0773H]



Status: Offline
(online 1 day ago)
Joined: 05 May 2012
Posts: 32814, Topics: 382
Location: Partea radioactiva a Raiului

Reputation: 5160.1
Votes: 729

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 14-05-2016, 22:44:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dog. wrote:


Mersi mult! Apreciez.
Inca o intrebare.
Sunt cam deficitar la piept. Arata cam naspa in comparatie cu bratele, abdomenul si spatele. Cum il pot ajuta sa tina pasul cu celelalte grupe de muschi?


Chestia ii in felul urmator...si eu am probleme cu dezvoltarea pectoralilor si a gambelor dar in ultimul an am facut ceva progrese pentru ca am schimbat tipul si ritmul exercitiilor:

Fac 4 exercitii, primul ii impins de la piept pe banca cu haltera in plan drept, al 2 lea ii impins de la piept pe banca cu haltera plan inclinat, al 3 lea ii impins de la piept pe banca cu ganterele plan semi-inclinat iar la al 4 lea exercitiu fac fluturari cu ganterele plan declinat, deci antrenez pieptul din toate unghiurile iar la exercitii cu ganterele folosesc greutate mica dar fac repetarile concentrat si incerc sa storc toata puterea din muschi, am observat ca functioneaza, incearca si tu -

Poti incerca si sa antrenezi pieptul mai des gen 3-4 ori pe saptamana, poate functioneaza sau sa nu mai antrenezi grupele care sunt deja mari si sa te concentrezi pe grupele care au ramas in urma.


~Iert dar nu uit~
Life is movement. Once you stop moving, you're dead. Choose life.
- Eugen Sandow
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Discussions/Help  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 27-04-2024, 10:54:09
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x