User
Pass
2FA
 
 

Pareri / Recomandari casti

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions
Author Message1931
Faydwer

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 17-11-2019 19:30)
Joined: 06 Aug 2011
Posts: 7215, Topics: 383
Location: Italy

Reputation: 92.6
Votes: 410

 
Post Posted: 15-08-2016, 23:46:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut.

As dori ceva pareri despre Razer Kraken 7.1 Chroma. Momentan detin MAD CATZ F.R.E.Q. 3 de care m-am cam plictisit.
In principal fac aceasta schimbare pentru a afla cum sta treaba cu 7.1 in casti si pentru ca au microfon extern.

Castile le folosesc pentru shootere ca CS:GO (mai ales cs:go) sau Battlefield si muzica.

MB MSI B150 GAMING M3, banuiesc ca trebuie precizata daca au conector usb.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
M3:
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-08-2016 21:35)
Joined: 23 Jun 2016
Posts: 591, Topics: 145
Location: Bucuresti

Reputation: 2.7
Votes: 14

Post Posted: 18-08-2016, 02:22:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://www.emag.ro/casti-gaming-razer-kraken-usb-negru-rz04-01200100-r3m1/pd/D9YM3MBBM/ Eu mi-am achizitionat acest model cu un an in urma si pot sa-ti zic ca merg super si acum!



This guy izza Layah
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 18-08-2016, 03:38:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu lua castile alea!!!!!! Sunt oribile!!!!

-Build quality inferior pentru suma aia.
-Prea mult bass pe un sunet atat de flat. Avand in vedere ca joci CS:GO ai nevoie de o diferentiere a inaltelor, joaselor, mediilor, in functie de tipul de joc si ce ai nevoie sa auzi (explozii, pasi, etc), plus ca au un soundstage deloc placut. La cat de infundat se aud ... Fara pic de diferentiere a sunetelor.... Le-am trecut si prin interfata audio, AMP/DAC, Placa de sunet dedicata profesionala. Nu ai ce sa scoti bun din ele.
-Drivere din cupe proaste
-Pentru ce joci tu ai nevoie de un sunet Stereo de calitate. Faza cu 7.1 e total bullshit de marketing si virtual "surrounding" care e teribil realizat.

Pe langa castile de le folosesc daily (vezi la sig), open back studio monitors (headphones) si ceva destul de high-end de la Sennheiser, tot open back (gaming headset) am si 2 perechi de HyperX Cloud folosite anterior (HyperX Cloud II 7.1 Gun Metal - 7.1 same shit cu cel de la Razer, dar il poti dezactiva sunetul 7.1 si ai dat banii degeaba in plus cand poti lua modelul normal, HyperX Cloud Black/White/Red, etc). De ce sa-l dezactivezi? Face ce face si Razer prost, putin marketing, alterand sunetul. Asta e singurul downside la castile astea, dar exista prima varianta, fara acel 7.1 de tot rasul.

Exceleaza prin:
-Build Quality fenomenal
-Calitate a sunetului sublima si au un soundstage foarte bun pentru niste casti closed back (pentru pinpointing locations e ideal in gaming sa ai casti cu cupele open back, pentru o dispersie a sunetului uniforma si naturala, fara sa-ti mai bombardeze timpanul).
-Microfon de calitate
-Vine cu multe accesorii foarte utile (Cupe din piele sintetica, plus inca o pereche de cupe din velur, foarte utile cand ai nevoie de putin sound leak in anumite situatii).

Sunt folosite si rasfolosite de atatia pro playeri de CS:GO.

Sa te convingi mai in detaliu (ca nu stau la 5 dimineata sa fac un full review, desi mi-ar placea - ) iti recomand sa cauti mai multe review-uri. (De reamintit ca varianta a 2-a a dat-o in bara cu placa de sunet integrata de pe cablu care face ceva in genul celor de la Razer, un 7.1 Virtual deloc eficient... poate doar la filme, but cmon, it's a gaming headset). Cauta HyperX Cloud (Cloud Core sunt versiunea de la lansare fara accesorii, nu o comanda pe aia din greseala).


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 18-08-2016, 08:57:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut,

Cloud II mai ales ca is la reducere, am incercat razer, is petarde branduite, nu is rele dar mai mult de 150 lei nu merita. Cloud II sunt cele mai bune casti pe care le poti obtine atat pentru gaming cat si pentru auditie muzicala.


>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sNkz03r
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-08-2016 19:51)
Joined: 14 Jun 2016
Posts: 1248, Topics: 123
Location: Galati , Liesti

Reputation: -50.7
Votes: 58

         
Post Posted: 18-08-2016, 19:28:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Iti recoman rezer

Zmx.Freakz.Ro


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Faydwer

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 17-11-2019 19:30)
Joined: 06 Aug 2011
Posts: 7215, Topics: 383
Location: Italy

Reputation: 92.6
Votes: 410

 
Post Posted: 19-08-2016, 05:43:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HyperX Cloud II 7.1 din ce am vazut au doar reviewuri de bine, imi place mult si aspectul lor.
Conform acestui site le folosesc 31 de jucatori profesionisti, asta spune multe, parerea mea xD

Pe langa faptul ca doresc sa se auda bine muzica si in jocuri, vreau sa stiu daca pasii in CS:GO de exemplu se aud din directia in care vine, gen la castile actuale uneori se aude in ambele parti la fel si nu pot face diverenta foarte bine din ce directie vine. Asta e problema principala de care doresc sa scap la casti.

pms, la "Exceleaza prin" te referi la HyperX Cloud II 7.1 ? Sunt putin obosit si vreau sa fiu sigur ca inteleg la ce tip de casti te-ai referit. xD

Daca mai aveti ceva de spus despre aceste HyperX nu ezitati, vreau cat mai multe detalii.

Aviz celor care recomanda ceva, va rog veniti cu argumente nu imi aruncati un nume ca nu ma ajutati absolut deloc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 19-08-2016, 09:59:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ da, la HyperX se referea.

Acum vad ca ai intrebat care ii treaba cu 7.1, pai iti genereaza senzatia ca esti intr-o camera si sunetul vine din aceasta. Totusi in acest proces se pierde din pozitionarea audio precum si din calitatea sunetului si este un feature cel mai bine folosit in filme insa rar in gaming si niciodata pentru auditie muzicala, pana la urme avem 2 timpane, doar 2 stream-uri audio facute bine sunt suficiente si creierul face singurel restul procesarii in mod natural. Test aici.

Ah da, si placa de baza e ok pt cloud-uri.


>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 19-08-2016, 13:03:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

A punctat foarte bine Necris.

De punctat ca au drivere mari si daca nu ma insel sunt facute de Beyerdynamic. Deci, b***h please. -


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Faydwer

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 17-11-2019 19:30)
Joined: 06 Aug 2011
Posts: 7215, Topics: 383
Location: Italy

Reputation: 92.6
Votes: 410

 
Post Posted: 20-08-2016, 02:17:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din ce mi-ati spus si vazut prin diferite reviewuri, se pare ca sunt o alegere buna si le voi cumpara.
Multumesc amandurora pentru raspunsurile oferite, se poate da tc -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions  


The time now is 29-03-2024, 11:17:47
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x