User
Pass
2FA
 
 

Steliºtii dau vina pe City pentru egalul cu Dinamo: "Am fost obosiþi!"

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports
Author Message296
Freakz*DuLceTeL

[S3X*p3rMaN3nTy; x ]



Status: Offline
(since 09-04-2022 10:29)
Joined: 27 Jun 2015
Posts: 15862, Topics: 2099
Location: TG-Mures

Reputation: 964.9
Votes: 668

     
Post Posted: 24-08-2016, 13:42:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Steaua ºi Dinamo au încheiat din nou egale derby de România, scor 1-1, chiar dacã vicecampioana a dominat copios partida, în special în repriza secundã. Totuºi, bãieþii lui Laurenþiu Reghecampf n-au avut suficientã luciditate sã facã diferenþa ºi au gãsit repede explicaþia.

Tehnicianul roº-albaºtrilor crede cã efortul din meciul cu englezii, din play off-ul Ligii Campionilor, ºi-a spus cuvântul, storcându-i de energie pe Stanciu ºi compania. "Am încercat sã facem presiune, ei s-au aparat foarte bine, într-adevar este pãcat cã primim gol la singurul corner pe care cei de la Dinamo l-au avut. O neatenþie din partea lui De Amorim, trebuia sã stea mai aproape de Rotariu. Dar e bine ca am revenit în joc, am marcat un gol, dupã care am mai avut câteva ocazii bune, cred cã încet-încet ne facem o echipã competitivã ºi reuºim sã-i introducem ºi pe cei care au venit de curând la echipã. Pe mine mã intereseazã rezultatul ºi evoluþia echipei. Mã bucur pentru Willi cã a reuºit sã marcheze, mã bucur de jocul facut de Ricky Boldrin, deci lucruri pozitive. Dar trebuia sa mai marcheze un gol, trebuia sã aibã mai mult rãbdare, le-am explicat cã asta se va întâmplã la meciul de astãzi. Am pierdut foarte multe mingi, deci trebuie sã înveþe sã aibã mai multã rãbdare.

Trebuie sã vã gândiþi cã am inceput pe 17 iulie ºi astãzi suntem în 20 august, avem deja 8 meciuri oficiale jucate, e foarte greu sã joci din trei în trei zile. Cei doi jucãtori care au venit de la Astra s-au prezentat foarte bine la antrenamente, mi-a placut foarte mult cum s-au comportat si de aceea am hotãrât sã începem cu Boldrin în poziþia respectivã. Nu-mi place sã vorbesc despre obosealã la echipã, dar e greu sã joci din 3 în 3 zile. La noi se resimte mai ales rezultatul meciului cu Manchester City", a declarat Reghecmapf la finalul meciului.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports  


The time now is 04-07-2024, 22:16:58
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password