User
Pass
2FA
 
 

[REZOLVAT] Reclamatie

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Complaints
Author Message1894
M4sterDeath

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-08-2016 12:44)
Joined: 10 Aug 2016
Posts: 15, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 0.5

Post Posted: 23-08-2016, 16:52:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nick: (Numele tau din joc) M4sterDeath

•Grad: (Accesele tale pe server) Player

•Nick-ul reclamatului: 1: elsa05 2: vivi36 3:BoyakaBo 4: andy

•Gradul reclamatului: (Accese pe server ale reclamatului) 1: Player 2: Player 3: Player 4: Moderator

•Motivul reclamatiei: Intr-o zi un prieten ( nume123) de-al meu facea trade cu elsa05 si eu am mers la el sa iau niste dmd si elsa05 a facut deja trade cu nume123 si eu l-am omorat pe elsa05 ( pe protectia prietenului meu) pentru ca ca nu a vrut sa plece de la nume123 din casa, si dupa elsa05 , vivi36 si BoyakaBo si-au facut iteme ca sa ma omoare pe mine si dupa vreo 20 de minute de la incident dupa multe ijuraturi pe chat m-am trezit cu astia 3 la mine acasa... si pe elsa05 l-am omorat... dupa a intrat andy pe server si l-am omorat si pe vivi 36 doar BoyakaBo a ramas in viata , si dupa andy m-a pus sa ii dau itm inapoi si nu am acceptat pentru ca ... au venit peste mine in casa sa ma omoare adica frate.. totusi , si dupa multe certuri si altele elsa05 a pus mai multe protectii langa casa mea doar asa ca sa nu ma pot eu extinde si il tot omoram pe elsa05 si andy zicea sa nu il omor ca elsa e pe protectia lui si eu am zis : Da sa sa-si mute protectiiile ca is prea aproape de mine " si el andy a zis ca imi da ban daca il mai omor si am luat ban pe PVP Ilegal 24 H ! Pentru Andy: ai vazut fix cand ai intrat tu ca ei erau la casa mea lor dc nu le dai ban?

•Regula incalcata: Pvp illegal ca au venit peste mine in casa sa ma omoare + si-a pus protectia prea aproape si el are alta casa si-a pus-o doar sa ma incurce pe mine!

•Admini online: (Daca e cazul, specifica de ce nu le-ai cerut ajutorul lor) andy ce ajutor sa ii cer? ca andy tine cu ei ca ei is 3 cu el 4 eu is singur!

•Ora si data: 15:00-17:30

•Dovada: (Screen-shot/video) nu am multe dovezi dar nimeni nu poate nega ce s-a inamplat acolo pentru ca asa a fost. http://imgur.com/a/ceeuK http://imgur.com/a/UywaH

•Ate comentarii: (Orice argument in plus va poate ajuta!) Frate eu ma joc vreo 6 ore iin fiecare zi chiar mai mult si nu am mai patit asa ceva pe nicii un server.. adica frate te omor odata vi cu tot teamu tau sa ma omori.. si dupa tot tu faci fuguri, noroc ca eu am itm bune dupa cum am zis joc destul de mult pe sv + is priimul in /jobs gtop , si dupa tot ei fac figure si eu pe elsa05 il omor pe protectia lui dar eu is pe amea ca a pus protectiile alea doar sa am enerveze!

Si acuma in timp ce eu am ban ei adica vivi36 BoyakaBo si elsa05 imi construiesc pe langa casa...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NewBest

[MC Freakz Staff]



Status: Offline
(since 30-01-2023 00:15)
Joined: 21 Sep 2014
Posts: 1210, Topics: 70
Location: Alba Iulia

Reputation: 1148.5
Votes: 115

   
Post Posted: 23-08-2016, 16:59:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ai nicio dovada relevanta fata de incidentul descris (eventual ai dovata sa iti iei mute pentru limbaj).
O sa astept un raspuns din partea reclamatilor sau dovezi noi pentru a putea lua vreo actiune...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Andrucel

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-10-2023 19:23)
Joined: 23 Dec 2015
Posts: 370, Topics: 14
Location: Prima la dreapta.

Reputation: 234
Votes: 8

   
Post Posted: 23-08-2016, 17:02:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Frate , ti-am dat ban pt ca era pe protul lui ... Inteleg ca joci mai mult ca altii dar asta nu inseamna ca esti mai breaz !




Casuta vocala "deiu".
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
M4sterDeath

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-08-2016 12:44)
Joined: 10 Aug 2016
Posts: 15, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 0.5

Post Posted: 23-08-2016, 18:33:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

aducel si lor dc nu le-ai dat ban? pentru ca si ei au fost pe protectia mea si vivi36 cu elsa05 veneau in conitnuu trebuia ban 24 de ore si se linisteau!
+ newbest nu am dovezi dar andy are? ca mi-a dat ban? si lor nu? ai un staff care nici nu stie ce face dar face!
Nu ca doar eu iau ban eu care is printre cei mai active doar mie imi da ban cred ca va dau in judecata in real ca deja.. parca e pre de tot!
Vreau si eu sa ma joc si vin aia 3 si imi distrug toata ziua !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hellsing

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-12-2019 23:07)
Joined: 24 May 2015
Posts: 168, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 302.6
Votes: 10

Post Posted: 23-08-2016, 19:51:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

M4ster nu are rost sa comentezi pentru ca ti-a dat ban pentru pvp ilegal ... ti-a zis sa stai cuminte dar tu nu te-ai oprit , am fost martor daca tu nu intelegi de buna voie este problema ta andy nu a gresit cu nimic . tu ai continuat sa ii bati si pe protectia lor si ai facut scandal pe tot chatul.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
M4sterDeath

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-08-2016 12:44)
Joined: 10 Aug 2016
Posts: 15, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 0.5

Post Posted: 23-08-2016, 20:02:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

frate problema mea ii urmatoarea: eu il omoram pe ala pentru ca era prea aproape de casa mea si, andy lor dc nu lea dat ban cand au venit la casa mea( ala nu e pvp illegal?) erau amandoi si veneau in continu fara armuri doar asa sa vina si nu lea dat ban inca lu vivi36 ia dat itm ! frate te rog fain adica pune-te in situatia mea tu te joci bine mersi si vin 3 peste tine... vor sa te omoare dar nu o pot face ca tu ai armura si itm bune ii omori tu pe 2 dintre ei si aia 2 vin dupa in conitinuu al casa ta fara nici un motiv doar sa te enerveze si dupa ce tot vin tot vin vine 1 si pune mai multe protectii fix langa casa ta... adica totusi frate cat creiere trb sa ai sa faci asta? mai bine isi cereau fain scuze ca au venit peste mie le dadeam iitm inapoi si gata.. dar ei m-au si injurat dar pacat ca nu am poze dar oricum cine a fost pe sv stie...doar eu is de vina pentru tot doar eu merit ban 24, andy ar fi trebuit sa le dea ban fix cand erau toti la casa mea ca ala e pvp illegal sa vina peste tine in casa sa te omoare ... nu ce am facut eu ca l-am omorat pentru ca si-a pus la misto 2 protectii si nici itm nu aveam ! voi ganditi putin? dc l-am omorat? ca nu omor pe nimeni fara motiv dar mna.. csf daca toti is prosti.. merg in alt loc unde is alti mai destepti o sa vand tot armura full prot 4 cu mending si umb 3 si alte bonusiri pe casca si papuci si tot ce am eu si dupa sa vad.. cati player o sa aveti ca o sa fie aiai 3 prosti pentru care am facut reclamatia si o sa ii omoare pe toti si sv se duce fix pe pl! BAFTA PA!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Andrucel

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-10-2023 19:23)
Joined: 23 Dec 2015
Posts: 370, Topics: 14
Location: Prima la dreapta.

Reputation: 234
Votes: 8

   
Post Posted: 23-08-2016, 21:42:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ei nu erau pe protectia ta pt ca aveai anti-pvp si grief . anti-pvp iesea din grief si te duceai cam 10 blokuri deci nu erai in protectii ! +Poti sa zici ca acum nu ai dar ai scos-o ! De cate ori te-am avertizat si am luat-o cu frumosul ?




Casuta vocala "deiu".
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
M4sterDeath

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-08-2016 12:44)
Joined: 10 Aug 2016
Posts: 15, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 0.5

Post Posted: 24-08-2016, 10:46:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

si ce frate? eu is blocat sa stau pe anti pvp? sau cum? daca ieseam de pe anti pvp veneau dp mine ala e CAMP adica il campezi pe unu adica : Stai si il pazesti pe unu pana ce vine si cand vine il omori! totusi frate lasa-ma nu zic sa le dai 24 de ore dar macar 2 drq sa plece de acolo ca nu au dat cu /tpa si mie nu imi convine sa stea acolo dea-ia i-am omorat dar oricum ma las de sv ca doar copi de 10 ani bagami-as toata **** in natia lor! PA!

si nu inteleg ceva daca eu am anti pvp trebe sa vina tot sv la casa mea? sau cum ca nu inteleg. I-am omorat sa plece si dupa cand elsa a pus protectii langa casa mea... dc le-a pus? ca el are casa! Bag **** in tot sv puli si in toate familile voastre de retardati!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ionut Dinca

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-02-2022 13:37)
Joined: 27 Jun 2015
Posts: 35, Topics: 7
Location: Netherlands

Reputation: 53.7
Votes: 2

Post Posted: 26-09-2016, 18:28:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ce limbaj de taran ai.. e mai bine ca am scapat de unu ca tine
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by NewBest, 09 October 2016 15:23



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Complaints  


The time now is 29-04-2024, 19:38:21
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x