User
Pass
2FA
 
 

Memorie.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware
Author Message1124
BuLLeT' #

[knubi//]



Status: Offline
(since 14-08-2019 16:18)
Joined: 14 Dec 2011
Posts: 1431, Topics: 102
Location: root

Reputation: 397.7
Votes: 48

   
Post Posted: 27-09-2016, 19:15:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut, am cumparat de curand o replica de iphone 6 ( nu vreau sa aud ca nu e buna sau nu stiu ce, nu ma intereseaza aceste aspecte ) singurul lucru care nu ma multumeste la aceasta replica este memoria sa. Cum pot face ca toate aplicatiile pe care le descarc sa se descarce&instaleze pe cardul SD ? ( are slot de card in interiorul sau sub baterie ) cardul este montat, telefonul il recunoaste. Dupa ce ma duc in setari la Storage si il trec pe CARD SD (default write disk ) si descarc o aplicatie, pana la urma imi spune acelasi lucru pe care mi-l spune si cand e pe default ( phone storage ) ca nu mai exista memorie.
Am vazut replici de iphone 6 1:1 (cum este si a mea de altfel ) care nu par a avea aceasta problema...sau poate e din cauza cardului meu deoarece este de 1 GB(pana achizitionez unul mai mare ) desi nu vad problema in cazul unei aplicatii de 10 MB.
Cum as putea sa rezolv aceasta problema sau CE problema ar putea avea ?



@Cheloo Sa:Mp !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
OINCOO

[10 50 0002 81]



Status: Offline
(since 03-06-2021 20:02)
Joined: 18 May 2016
Posts: 7880, Topics: 693
Location: Romania

Reputation: 959.9
Votes: 570

Post Posted: 04-10-2016, 18:16:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am căutat pe net şi am găsit asta "Nu ai posibilitatea sa instalezi aplicatiile direct pe cardul SD.
Unele aplicatii, in schimb, iti ofera posibilitatea sa le muti ulterior instalarii pe memoria externa. Pentru a face acest lucru, intra in Setari > Aplicatii > Gestionare aplicatii. De aici selecteaza o aplicatie si apasa pe "Muta pe cardul SD".
" sper să te ajute


...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BuLLeT' #

[knubi//]



Status: Offline
(since 14-08-2019 16:18)
Joined: 14 Dec 2011
Posts: 1431, Topics: 102
Location: root

Reputation: 397.7
Votes: 48

   
Post Posted: 16-10-2016, 15:41:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ mersi de raspuns, oricum am rezolvat oarecum, iau apk-ul il bag pe card, il instalez si gata.
puteti inchide



@Cheloo Sa:Mp !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by ^AvioanE^, 29 October 2016 22:13



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware  


The time now is 23-04-2024, 16:33:08
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x