User
Pass
2FA

Kazahstan – România 0-0. Terenul deplorabil a fãcut deja douã victime: Grigore și Chipciu

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports

Votes: 3

Post Posted: 11-10-2016, 19:38:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kazahstan – România 0-0 (azi, ora 19:00, TVR 1)
Minutul 62: 12.300 de spectatori la meci. Gazdele au fãcut prima schimbare: a ieșit Baiyanov, a intrat Nurgaliev.

Minutul 61: Fazã frumoasã a tricolorilor, încheiatã cu un șut la colțul scurt al lui Popa, prins de portarul Pokatilov.

Minutul 52: Adi Popa, mutat în stânga atacului, e cel mai activ, dar nu poate scoate mai mult de un corner.

Minutul 46: A început partea secundã. Daum l-a introdus pe Enache în locul lui Chipciu.

Gabi Enache a intrat dupã pauzã, în locul lui Chipciu

Minutul 45+4: Pauzã la Astana.

Minutul 45+2: Și Chipciu s-a accidentat și va fi schimbat. Se pregãtește sã intre Gabi Enache.

Și Alex Chipciu s-a ”rupt”

Minutul 45: Chipciu a cãzut în careu, dar arbitrul n-a dat nimic! Dacã ar fi acordat penalty, trebuia sã dea și roșu.

Minutul 41: Stanciu a tras din nou din loviturã liberã, din nou alãturi.

Minutul 39: Bogdan Stancu a tras din întoarcere, dar pe lângã poarta gazdelor.

Minutul 31: Stanciu a tras din loviturã liberã, puțin pe lângã poarta kazahilor.

Minutul 28: Rãzvan Marin a tras periculos, dar Pokatilov a respins în corner. În același minut, România a avut prima ocazie uriașã. Hoban a reluat cu capul, dar l-a nimerit pe Adi Popa, care era aproape de linia porții!

Minutul 26: În sfârșit, a intrat Moți. Banderola de cãpitan a fost preluatã de portarul Ciprian Tãtãrușanu. Între timp, Toșca a fost aproape de un autogol.

Dragoș Grigore a fost schimbat

Minutul 24: Iese Dragoș Grigore, care are fracturã de piramidã nazalã, Moți se pregãtește sã intre.

Dragoș Grigore

Minutul 21: Dragoș Grigore a dat pe lângã o minge în careu, balonul s-a lovit de un kazah și s-a dus pe lângã poartã. Dragoș Grigore continuã sã sângereze și va fi, foarte probabil, schimbat. Moți se pregãtește pe margine sã intre.

Minutul 13: Dragoș Grigore a reintrat pe teren.

Dragoș Grigore a stat câteva minute pe margine

Minutul 9: Avem primul coner. Pânã acum nu s-a jucat nimic. Cornerul a fost executat aiurea, dar, în faza urmãtoare, Bogdan Stancu a tras puțin pe lângã poartã. Dragoș Grigore acuzã probleme la nasm, fiind posibil sã fie schimbat.

Dragoș Grigore, accidentat la nas

Minutul 1: Meciul a început. România a avut lovitura de începere. Pe stadion sunt maximum 5-6.000 de oameni. Terenul sintetic e „tocit” prin multe zone.

Echipele de start:

KAZAHSTAN: Pokatilov – Beisebekov, Akhmetov, Malîi, Logvinenko, Șomko – Smakov – Mujikov, Baizanov, Kuat – Kiznicenko. Antrenor: Talgat Baisufinov

Rezerve: Bekbaev – Kislițin, Abdulin, Tagybergen, Suiumbaiev, Nuribekov, Murtazaiev

ROMÂNIA: Tãtãrușanu – Benzar, Sãpunaru, Grigore, Toșca – Hoban, R. Marin – Ad. Popa, Stanciu, Chipciu – B. Stancu. Antrenor: Chrtistoph Daum

Rezerve: Pantilimon – Latovlevici, Moți, Maxim, Bicfalvi, D. Rotariu, Fl. Andone, Alibec, Keșeru

Arbitri: Manuel de Sousa – Alvaro Mesquita, Ricardo Santos . Rezervã: Fabio Verissimo (Portugalia).

Echipele înainte de start

…..

Fotbaliștii echipei naționale a României au ajuns duminicã dimineațã în Kazahstan, acolo unde vor întâlni marți, de la ora 19:00, reprezentativa țãrii gazdã în cel de-al treilea meci din preliminariile CM 2018.

Tricolorii, care au zburat circa trei ore de la Erevan la Astana, au avut parte de un șoc termic incredibil. Capitala Kazahstanului i-a întâmpinat pe români cu o temperaturã hibernalã, de 0 grade Celsius, iar stafful medical al naționalei este în alertã, deoarece tricolorii au fãcut o trecere bruscã de circa 25-30 de grade Celsius.

Kazahstan – România (azi, ora 19:00, TVR 1)

KAZAHSTAN: Pokatilov – Beysebekov, Akhmetov, Maliy, Logvinenko, Shomko – Smakov – Muzikov, Bayzanov, Kuat – Kiznicenko.

Partida Kazahstan – România va fi arbitratã de o brigadã din Portugalia, formatã din Manuel de Sousa – Alvaro Mesquita, Ricardo Santos – Fabio Verissimo.

ACTUALIZARE, marți, ora 17:00 / Vestiarul tricolorilor este pregãtit.

Romania Kazahstan vestiar

ACTUALIZARE, marți, ora 16:00 / Potrivit UEFA, naționala României este neînvinsã de 14 meciuri în preliminarii, exceptând barajul cu Grecia pentru CM 2014.

View image on Twitter
Follow
European Qualifiers ✔ @EuroQualifiers
Romania are unbeaten in 14 qualifiers (W8 D6) - excluding play-off games. 💪
3:37 PM - 11 Oct 2016
33 33 Retweets 52 52 likes
ACTUALIZARE, marți, ora 14.35. Cota la victorie pentru România este în scãdere, conform caselor de pariuri on-line. Tricolorii sunt favoriți, la Astana.

ACTUALIZARE, marți, ora 12:00 / Azi, dupã micul dejun, selecționerul Christoph Daum i-a convocat pe fotbaliștii noștri la o ședințã de antrenament la hotelul în care delegația României este cazatã. Jucãtorii au efectuat exerciții de stretching.

14591607_663602963817317_1233187165420212967_n

ACTUALIZARE, marți, ora 11:30 / Înaintea antrenamentului din aceastã dimineațã, tricolorii s-au fotografiat în holul hotelului Rixos din Astana.

ACTUALIZARE, marți, ora 10:30 / La Astana a început sã ningã. Organizatorii anunțã cã la partida din aceastã searã se vor afla în tribune maximum 15.000 de spectatori. De asemenea, aceștia au decis sã dea drumul instalației de încãlzire. Astfel, la ora meciului, deși afarã va fi o temperaturã la limita înghețului, în interiorul stadionului vor fi 10-15 grade Celsius.