User
Pass
2FA
 
 

[REZOLVAT] Dece?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message725
DPRPICIU

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-12-2016 12:59)
Joined: 23 Oct 2015
Posts: 291, Topics: 31
Location: CONSTANTA

Reputation: 147.7
Votes: 6

 
Post Posted: 24-10-2016, 10:51:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dece serveru asta a plecat cu atatea optiuni si iteme si a ajuns..un server normal, s-au scos toate itemele importante death potion si multe altele..dece? daca le-ati pus la inceput stiaticum se va juca..ca multi pot profita de ele..o sa ajungem sa scoate tot...ce rost mai are asa? si la ultimu cu potion sigur a fost pus sa dea doar 5hp din cauza lui tech nu acuz dar...sunt 1000% sigur..pentru ca cu el am jucat si i-am aratat ca nu are ce-mi face si sigur s-a plans pentru ca a vazut ca,chiar nu poate sa ma omoare.in fine nam nimic impotriva nu e serverul meu.dar tot ce era frumos si funny pe serveru asta s-a dus devine server normal.odata ce au fost implementate acele iteme trebuia sa se stie consecintele si daca au inceput asa trebuia sa ramana asa nu sa vezi in dreptul la toate "dezactivate".

Don't drive faster than your guardian angel can fly!
0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
M*A*R*I*U*S

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-12-2016 23:00)
Joined: 11 Aug 2016
Posts: 262, Topics: 51
Location: Galati

Reputation: 53.3
Votes: 3

Post Posted: 24-10-2016, 10:59:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Uni profitau prea mult de ele erau aproape invincibili pe mine ma scos din sarite chestia aia.Pierdeam multi jucatori pentru mine unul e un + pentru sv.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Romania /Sports/

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-01-2017 19:39)
Joined: 01 Jul 2016
Posts: 247, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 58.3
Votes: 2

Post Posted: 24-10-2016, 13:24:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

M*A*R*I*U*S wrote:
Uni profitau prea mult de ele erau aproape invincibili pe mine ma scos din sarite chestia aia.Pierdeam multi jucatori pentru mine unul e un + pentru sv.


+1




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TechWar7

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-09-2017 14:09)
Joined: 20 May 2016
Posts: 271, Topics: 23
Location: Romania

Reputation: 85.9
Votes: 3

Post Posted: 24-10-2016, 16:57:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu nu am zis nimic , daca tu ai prins o smecherie a ta asta e ai bulan eu tot cu poison mergeam ca iti mai creste viata dar la blood mage cu periapt mask numai aveai nevoie de poison sincer , plus ca blood mage si worgen sunt aceleasi numai ca au iteme diferite si nu iti iei banii la fiecare glont tras cum e la blood , in fine eu nu sunt de acord cu scoaterea unor iteme pentru ca serveru este populat iar cine va intra va vedea ca nu vor mai fi itemele care le foloseau la rasele respective..

Freakz.ro
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
jecrysty

[LiKe.FreaKz.Ro]



Status: Offline
(since 16-08-2019 10:08)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 3961, Topics: 127
Location: Spain

Reputation: 3634.6
Votes: 275

   
Post Posted: 24-10-2016, 17:41:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

M*A*R*I*U*S wrote:
Uni profitau prea mult de ele erau aproape invincibili pe mine ma scos din sarite chestia aia.Pierdeam multi jucatori pentru mine unul e un + pentru sv.

+1




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
RoTm#Rayden

[Assasin]



Status: Offline
(since 19-03-2020 17:52)
Joined: 01 Aug 2015
Posts: 3705, Topics: 127
Location: Neamt

Reputation: 82.2
Votes: 65

   
Post Posted: 24-10-2016, 18:20:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TechWar7 wrote:
Eu nu am zis nimic , daca tu ai prins o smecherie a ta asta e ai bulan eu tot cu poison mergeam ca iti mai creste viata dar la blood mage cu periapt mask numai aveai nevoie de poison sincer , plus ca blood mage si worgen sunt aceleasi numai ca au iteme diferite si nu iti iei banii la fiecare glont tras cum e la blood , in fine eu nu sunt de acord cu scoaterea unor iteme pentru ca serveru este populat iar cine va intra va vedea ca nu vor mai fi itemele care le foloseau la rasele respective..

Sunt de acord cu tine Tech



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Syem

[ LiKe.FreaKz.Ro ]



Status: Offline
(since 10-07-2023 16:37)
Joined: 29 Sep 2013
Posts: 1091, Topics: 55
Location: London

Reputation: 581.9
Votes: 26

   
Post Posted: 24-10-2016, 18:41:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ideea e in felul urmator. Serverul nu e conceput sa primeasca reset la 3 luni unde se aduna la gold de va plictisiti. Serverul a fost gandit cu reset la maxim o luna unde te gandesti de 2 ori inainte sa consumi gold-ul.

Acum daca erai invincibil cu potion si vedeai clar ca +35hp e prea mult, puteai sa zici "ma nene, vedeti ca nu e chiar echilibrat item-ul potion, cu bind si putin cap nu te omoara nimeni" si poate il scadeam la 15 sau mai mult, dar in schimb ai preferat sa joci, ai profitat iar acum te plangi? Voi va ganditi doar cum sa faceti scor de scor dar la jucatorii noi intrati nu va duce capul ca zboara imediat de pe server cand vad pe unul ca nu moare deloc.



2 1
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
M*A*R*I*U*S

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-12-2016 23:00)
Joined: 11 Aug 2016
Posts: 262, Topics: 51
Location: Galati

Reputation: 53.3
Votes: 3

Post Posted: 24-10-2016, 19:12:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Un exemplu cand intra AEROI se goleste sv. Se duce in baza peste ei si nu iese nimeni din baza i-am zis sa se mai linisteasca dar nu intelege nu e corect sa nu poti iesi din baza ca sta unu si si omoara tot ce prinde mask+health+bind potian=invincibil



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TechWar7

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-09-2017 14:09)
Joined: 20 May 2016
Posts: 271, Topics: 23
Location: Romania

Reputation: 85.9
Votes: 3

Post Posted: 24-10-2016, 19:32:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Atunci sa se ajunga la o solutie in care poison sa dea mai putin HP , acum daca AEROI joaca asa nu poti scoate itemele din cauza lui sa se incerece cumva a echilibra din nou rasele si totul va fi ok , nu sunt de acord sa se scoata iteme si rase pentru ca va disparea fun'ul serverului... Eu mi-am dat propria idee pentru ca serveru asta este foarte frumos , colegi sunt de nota 10 si ownerii la fel si nu as vrea sa se strice asta din cauza unor rase care mai trebuiesc oarecum echilibrate ..



Freakz.ro
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
M*A*R*I*U*S

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-12-2016 23:00)
Joined: 11 Aug 2016
Posts: 262, Topics: 51
Location: Galati

Reputation: 53.3
Votes: 3

Post Posted: 24-10-2016, 21:11:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Healing Potion: iti vei face viata full ( item-ul se pierde dupa folosire ) NU ITI FACE VIATA FULL?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DPRPICIU

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-12-2016 12:59)
Joined: 23 Oct 2015
Posts: 291, Topics: 31
Location: CONSTANTA

Reputation: 147.7
Votes: 6

 
Post Posted: 24-10-2016, 21:39:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Syem? cum adica am profitat? pai logic ca am profitat de el atata timp cat este pe server doar nu pot sa-l folosesc doar eu si altii nu? trebuie doar sa te duca capu,sii astia noi care vin ce a-r vreea sa vina si din prima sa bata pe toti pai munceste ma nene ma sa ajungi bun.Si zici de mine ca profit sa fac scor mare?pai eu intru o data pe zii nici atunci nu stiu ..adica rar..si atunci stau ca admin...rar intru la joc ca nu sufar de jucat.ideea ca sv a plecat pe un drum si a ajuns pe carare,s-au scos toate...dece un player normal nu are voie la worge? nu e discriminare? daca tot zici ca play-erii nu sunt avantajati astia noi? dece s-a scazut de la 12 k goldu la 6 dece s.a scos death? ala era scump dar bun.totu e sa te duca capu sa cauti in alea 3-4 shopuri nu sa intrii sa tii se dea totu pe tava..dece s.a scos potion?...adica 5hp? poi cf cu 5 hp? mai bine scoti itemu detot.cand s-a facut acest mod trebuia gandit tot ca se poate profita de iteme sau nu,nu venit la cate-va luni cu dezactivari ale itemurilor si sa-mi reprosezi ca dece le folosesc daca ele sunt acolo.Si cu ocazia asta vreau sa mi-i se scoata adminul nu am nimic cu tine syem sau cu alt cineva..dar nu-mi convine ca sunt criticat pentru ceva care nam facut .nam profitat de nimic! sunt acolo le folosesc nu vii si ma critic..ca si cum .... pai imi dai paine si tu imi zici dece mananc paine.Succes si app cand am folosit potion am folosit doar cu alti admini ,nu cu player-ii..gen cand eram doar eu si alt admin.cu toate ca si daca foloseam cu player-ii era perfect corect..nu am furat potion ala...si 2.nu ma plang deloc de player-ii noi...si noi si vechi tot asa sunt...ma uit la ei joaca de juma de an.si nu sunt in stare sa-si iaun helm.mask..si alte chestii.le e greu sa citeasca ca pot cumpara iteme si dupa se plang ca ei mor repede si eu nu..pai ai alea acolo folosestele frate daca ai intrat pe un server cu asemenea iteme.

Don't drive faster than your guardian angel can fly!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Syem

[ LiKe.FreaKz.Ro ]



Status: Offline
(since 10-07-2023 16:37)
Joined: 29 Sep 2013
Posts: 1091, Topics: 55
Location: London

Reputation: 581.9
Votes: 26

   
Post Posted: 25-10-2016, 08:43:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

DPRPICIU wrote:
Syem? cum adica am profitat? pai logic ca am profitat de el atata timp cat este pe server doar nu pot sa-l folosesc doar eu si altii nu? trebuie doar sa te duca capu,sii astia noi care vin ce a-r vreea sa vina si din prima sa bata pe toti pai munceste ma nene ma sa ajungi bun.Si zici de mine ca profit sa fac scor mare?pai eu intru o data pe zii nici atunci nu stiu ..adica rar..si atunci stau ca admin...rar intru la joc ca nu sufar de jucat.ideea ca sv a plecat pe un drum si a ajuns pe carare,s-au scos toate...dece un player normal nu are voie la worge? nu e discriminare? daca tot zici ca play-erii nu sunt avantajati astia noi? dece s-a scazut de la 12 k goldu la 6 dece s.a scos death? ala era scump dar bun.totu e sa te duca capu sa cauti in alea 3-4 shopuri nu sa intrii sa tii se dea totu pe tava..dece s.a scos potion?...adica 5hp? poi cf cu 5 hp? mai bine scoti itemu detot.cand s-a facut acest mod trebuia gandit tot ca se poate profita de iteme sau nu,nu venit la cate-va luni cu dezactivari ale itemurilor si sa-mi reprosezi ca dece le folosesc daca ele sunt acolo.Si cu ocazia asta vreau sa mi-i se scoata adminul nu am nimic cu tine syem sau cu alt cineva..dar nu-mi convine ca sunt criticat pentru ceva care nam facut .nam profitat de nimic! sunt acolo le folosesc nu vii si ma critic..ca si cum .... pai imi dai paine si tu imi zici dece mananc paine.Succes si app cand am folosit potion am folosit doar cu alti admini ,nu cu player-ii..gen cand eram doar eu si alt admin.cu toate ca si daca foloseam cu player-ii era perfect corect..nu am furat potion ala...si 2.nu ma plang deloc de player-ii noi...si noi si vechi tot asa sunt...ma uit la ei joaca de juma de an.si nu sunt in stare sa-si iaun helm.mask..si alte chestii.le e greu sa citeasca ca pot cumpara iteme si dupa se plang ca ei mor repede si eu nu..pai ai alea acolo folosestele frate daca ai intrat pe un server cu asemenea iteme.


Era vorba ca profiti de ceva care te face aproape invincibil iar jucatorii noi ies afara si pe urma tot voi va plangeti ca nu sunt jucatori pe server. Pai cum dracu vreti sa ramana pe server cand unul sta la ei in baza si ii omoara non-stop? V-ati facut de cap, nu va ajunge? O sa ramaneti doar voi astia 10 jucatori pe server care aveti gold si stiti de bind pe potion, pana vi se termina gold-ul, pe urma o sa veniti pe forum ca nu mai vreti admin ca nu sunt jucatori.

Tu ca admin trebuie sa ajuti serverul si sa zici ca asta e o modalitate prin care jucatorii noi intrati NU raman, dar in schimb ai preferat sa-ti "ajuti" scorul. Normal ca esti criticat cand esti egoist si taci din gura. Itemele sunt acolo, le folositi in limita bunului simt, daca descoperiti ceva care NU FACE BINE SERVERULUI, e de datoria voastra ca admini sa "semnalizati", nu sa va doara in cur. Dar in schimb imediat sariti in sus ca de ce sunteti criticati si de ce s-a scos acel item. Hai sa va mai prind cu topic-uri de genul unde va plangeti ca nu mai puteti profita de un item si nu mai puteti DISTRUGE serverul, mai sunteti si admini.

PS: acele rase puse la VIP sunt pentru a incuraja jucatorii vechi sa faca cerere de slot. Daca tu ca admin ceva mai vechi nu stii asta nici pana acum...



2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Syem, 25 October 2016 06:43



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 27-04-2024, 09:33:36
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x