User
Pass
2FA
 
 

Rotatie Frost Dk si altele
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message2021
DmF#Leonardo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-11-2017 21:37)
Joined: 11 Sep 2016
Posts: 61, Topics: 7
Location: Nosghoth

Reputation: -34
Votes: 3

Post Posted: 03-11-2016, 11:52:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut , sunt noob cand vine vorba de dk dar vreau sa invat sa joc bine cu el . ( Level 90 , Frost DK , Plate ilvl 470 , weapon ilvl 450) . Urmatoarea problema este ca , nu am inteles cum sta treaba cu rotatiile , vreau sa dau un damage ok si sa imi tin spellurile active . Stiu ca sunt tutoriale dar nu inteleg nimic , daca se poate sa imi oferiti niste rotatii folositoare sau ceva de genu e ok . Pentru BG / Arena .
A 2a problema este ca , am nevoie de iteme ok pentru a face un damage cat de cat in bg . De unde pot sa fac rost de arma / armura ? Multumesc si doresc sa ma ajutati mai mult pentru prima problema !



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
but#pglist
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-11-2020 18:35)
Joined: 07 Sep 2012
Posts: 2591, Topics: 133
Location: Trollland

Reputation: -105.1
Votes: 171

 
Post Posted: 04-11-2016, 09:04:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

din cate stiu eu nu exista o rotatie " ok " pentru bg-uri sau arene dar e posibil sa ma insel.
din experienta propie stiu ca pvp-ul este spontan.
cand te lupti cu o anumita clasa trebuie sa folosesti anumite skill-uri si cand te lupti cu alta folosesti altele.

Gear-ul il poti cumpara cu honor sau conquest points.

vendorul cu honor este : https://www.wow-freakz.com/npc_finder.php?npc=73146&&name=lok-nor-bloodfist si il gasesti la acele coordonate . trebuie doar sa iei un fly din pandaria catre Serpent Spine.
vendorul cu conquest gear este : https://www.wow-freakz.com/npc_finder.php?npc=73141&&name=doris-chiltonius si il gasesti in acelasi loc cu cel de honor.

cauta ghiduri pe net , ai grija ce gear iti iei , depinde la ce joci ( mastery sau haste sau critical ) si in functie de asta poti sa iti faci o ordine la skill-uri dupa care sa iti creezi niste macro in joc folosind comanda /macro.

un exemplu de macro pentru dk este :

#showtooltip Death Coil
/cast Death Coil
/cast Blood Tap

acest macro iti da posibilitatea sa apesi un singur buton de 2 ori sau de mai multe ori si sa castezi Death Coil daca ai destul Runic power si apoi daca ai 5 stacks de Blood Tap sa activezi Blood Tap.

sper sa fie cu folos mesajul meu - . spor

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DmF#Leonardo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-11-2017 21:37)
Joined: 11 Sep 2016
Posts: 61, Topics: 7
Location: Nosghoth

Reputation: -34
Votes: 3

Post Posted: 04-11-2016, 10:39:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aha ms , acuma mi-am luat trinckete-le (ilvl522) necesare pentru dk frost . Sa inteleg ca pot sa folosesc spell-urile perfect , dar daca am iteme de 2 lei , sa nu am asteptari prea mari , nu ?
Am tot cautat un guide in romana pentru frost dk PvP si nu am gasit . Nici in engleza nu.am gasit ceva perfect ce vreau eu .
In ce ordine se folosesc spell-urile ? Sau care sunt cele mai utilizate ?
Aici nu inteleg , cum imi dau seama , daca folosesc haste sau mastery etc ? Care e mai bun si recomandat ?
Ultima intrebare , dk frost e bun ca spec ? Ma gandeam si la unholy dar nu ai asa de multe chestii cum ar fii "obliterate" , "frost strike" etc. Mersi



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cosmin050895

[Who Cares]



Status: Offline
(since 19-02-2022 21:27)
Joined: 10 Jul 2013
Posts: 656, Topics: 17
Location: Pitesti

Reputation: 365.1
Votes: 27

   
Post Posted: 04-11-2016, 12:17:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Man, niciodata sa nu folosesti macro-ul asta indiferent ca joci Frost sau Unholy (#showtooltip Death Coil /cast Death Coil /cast Blood Tap). Puneti Blood Tap pe un bind separat si foloseste-l cand trebuie -

De asemenea ti-am facut screenshots la bind-urile pe care le am eu in PvP pe spec-ul Unholy (tot ca sa-ti faci o idee pentru fiecare skill).

Link 1 - http://imgur.com/a/vnZpQ

Link 2 (with modifier @ bind 3,4,5) - http://imgur.com/a/kRh5o

Gen pe bind-ul 3 am Festering Strike, iar daca apas Shift+3 dau Blood Boil. Pe bind-ul 4 am Chains of Ice, iar daca apas pe Shift+4 dau Icy Touch. Iar pe bind-ul 5 am Necrotic Strike, dar daca apas pe shift+5 dau Plague Strike.

In PvP se joaca Unholy pe patchul asta si cel mai bun guide pentru a invata Unholy pe Freakz este - https://forum.wow-freakz.com/EN-Unholy-Death-Knight-PvP-Guide-5.4.8-t353134.html (iti arata acolo si rotatie, macros, tot ce e nevoie), dar ai nevoie de timp, unholy e un spec destul de greu de stapanit chiar daca lumea crede ca dai gargoyle si atat -

Legat de rotatie, la inceputul patchului cand am jucat foarte putin PvE, am facut niste filmulete la cativa bossi, poate te vor ajuta sa-ti faci macar o idee, dar nu lua in seama dps-ul (aveam arma din dungeon).

Iti las links mai jos de la inceputul patchului de acum 1 an jucand atat Frost cat si Unholy la primii bossi din MV care erau pe-atunci.


Link 1 - https://youtube.com/watch?v=JiVDpHkuUYI:



Link 2 - https://youtube.com/watch?v=ULxZmUrJM_Q:



Link 3 - https://youtube.com/watch?v=x5RsFid8nBA:



Link 4 - https://youtube.com/watch?v=24Wn9f8sP-Y:



Exorcizare Gets 100.000 Honorable Kills



Last edited by Cosmin050895 on 04-11-2016, 13:23:38; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
but#pglist
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-11-2020 18:35)
Joined: 07 Sep 2012
Posts: 2591, Topics: 133
Location: Trollland

Reputation: -105.1
Votes: 171

 
Post Posted: 04-11-2016, 12:59:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ Cosmin050895 tu i-ai dat skillurile tale si cateva macro dar tu esti un expert sa spunem asa si el saracul este incepator. nici nu stie ce sa isi bage la reforge. crit sau mastery ?

informatiile tale sunt f utile dar nu toti pot sa joace ca tine si sincer sunt prea avansate pentru el. el trebuie intai sa descopere dk-ul,apoi sa descopere fiecare spec , apoi fiecare skill in parte ca sa isi faca o ideea generala despre dk. de abia apoi poate aplica macrourile tale sau ceva asemanator.

iar legat de acel macro pe care i l-am dat....a fost un exemplu.

totusi intrebare : de ce sa nu folosesti blood tap intr-un macro ?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cosmin050895

[Who Cares]



Status: Offline
(since 19-02-2022 21:27)
Joined: 10 Jul 2013
Posts: 656, Topics: 17
Location: Pitesti

Reputation: 365.1
Votes: 27

   
Post Posted: 04-11-2016, 13:05:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut... Te asigur ca nu are macro cu blood tap & death coil.

Eu am incercat sa-l ajut cat de cat, i-am lasat si link de la guide-ul lui Dreadblade unde-i arata tot ce trebuie (rotatie, reforge, absolut tot).

Eu de exemplu pe Exorcizare joc Mastery/Crit - https://armory.freakz.ro/character/genesis/exorcizare, iar pe Nextplease joc Mastery/Haste - https://armory.freakz.ro/character/genesis/nextplease

Oricum trebuie sa ia totul pas cu pas dar guide-ul ala pe care l-a facut Dreadblade e foarte util, nici nu trebuie sa stie engleza pentru ca vede acolo rotatia, reforge, macros, absolut tot.


Exorcizare Gets 100.000 Honorable Kills



Last edited by Cosmin050895 on 04-11-2016, 13:11:58; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
but#pglist
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-11-2020 18:35)
Joined: 07 Sep 2012
Posts: 2591, Topics: 133
Location: Trollland

Reputation: -105.1
Votes: 171

 
Post Posted: 04-11-2016, 13:06:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Spoiler:


si totusi nu mi-ai raspuns la intrebare . De ce sa nu bagi death coil si blood tap in acelasi macro ?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cosmin050895

[Who Cares]



Status: Offline
(since 19-02-2022 21:27)
Joined: 10 Jul 2013
Posts: 656, Topics: 17
Location: Pitesti

Reputation: 365.1
Votes: 27

   
Post Posted: 04-11-2016, 13:10:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Prefer sa-l folosesc cand am eu nevoie, nu e ok sa ti-l foloseasca la fiecare 5 stacks. Poate o sa am nevoie sa opresc un cc sau sa dau un silence si n-am rune (sunt nenumarate exemple si situatii), asa dau blood tap chiar daca e la 10 stacks si am rezolvat problema. E bine sa ti-l pastrezi pentru anumite momente pentru ca o sa ai nevoie, dar evident sa nu-l lasi sa ramana la 12 stacks, intelegi tu ce vreau sa spun. Gen il folosesti cand vrei tu.

Exorcizare Gets 100.000 Honorable Kills

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
but#pglist
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-11-2020 18:35)
Joined: 07 Sep 2012
Posts: 2591, Topics: 133
Location: Trollland

Reputation: -105.1
Votes: 171

 
Post Posted: 04-11-2016, 13:14:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu spre exemplu joc pvp dar nu arene. imi plac mai mult bg-urile si desi am incercat sa joc si haste/master si mastery/crit am impresia tot timpul ca am regen rune prea incet iar in cazul asta consum imediat cum am blood tap pe tava ca sa regenerez runes mai rapid.

am crezut ca este o alta explicatie legata de blood tap in macro. pierdere de timp sau un cooldown mic sau ceva de genul

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cosmin050895

[Who Cares]



Status: Offline
(since 19-02-2022 21:27)
Joined: 10 Jul 2013
Posts: 656, Topics: 17
Location: Pitesti

Reputation: 365.1
Votes: 27

   
Post Posted: 04-11-2016, 13:20:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu d'aia joc Mastery/Crit pe Exorcizare, tocmai pentru ca fac si bgs pe charul respectiv. Fiecare pana la urma joaca cum vrea si cum e obisnuit, dar e foarte simplu sa ai Blood Tap pe un bind separat (exemplu: C) si sa-l dai in loc sa ti-l activeze automat macro-ul ala la fiecare 5 stacks. Nu vreau sa o lungesc ca nu-mi place sa scriu pe Forum, nu prea intru de obicei, dar am zis sa-l ajut cat de cat pe baiatul asta, dar are nevoie de timp. Acel guide al lui Dreadblade il poate ajuta foarte mult. Acum n-are rost sa dezbatem de ce nu e bine sa folosesti Blood Tap in Macro cu Death Coil pentru ca nu asta este scopul pentru care am postat.

Ti-am zis parerea mea, daca tu crezi ca gresesc, e ok, nu-i panica -

hF & gL!


Exorcizare Gets 100.000 Honorable Kills

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DmF#Leonardo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-11-2017 21:37)
Joined: 11 Sep 2016
Posts: 61, Topics: 7
Location: Nosghoth

Reputation: -34
Votes: 3

Post Posted: 04-11-2016, 15:52:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multimesc mult cosmin ca ti-ai pierdut cateva minute din viata sa ma ajuti ! Sfaturile tale m-au facut sa inteleg anumite chestii . Thx . Inca ceva care este macro cosmin ? Ca sa pun pe un buton x,y si sa folosesc cu shift daca vreau aia sau nu? Adica din ce mi-ai spus ?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cosmin050895

[Who Cares]



Status: Offline
(since 19-02-2022 21:27)
Joined: 10 Jul 2013
Posts: 656, Topics: 17
Location: Pitesti

Reputation: 365.1
Votes: 27

   
Post Posted: 04-11-2016, 17:34:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ti-am lasat PM cu toate macro-urile de care ai nevoie, have fun!

Exorcizare Gets 100.000 Honorable Kills

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
jex1000

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-08-2020 07:49)
Joined: 19 Mar 2015
Posts: 38, Topics: 13
Location: Romania

Reputation: 199.5
Votes: 3

Post Posted: 21-11-2016, 01:59:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Defapt nu e faza ca pe patch-ul asta se joaca Unholy si gata ala rupe ca si pe Cata se juca Frost PvP si era chiar bun specu si pe Mop este destul eficient .+ Unholy joaca multi ca au avantaj enorm ca folosesc Gargoyle ,ghoul-ul si au impresia ca Frost Dk e spec noob in pvp,care nu este adevarat.O zic ca stiu cum sa treaba cu asta spec-ul asta ca am jucat pe lich Unholy. Si vad multi Blood/Unholy si cand vad un frost dk in bg gata e noob ca nu foloseste specul lor.Mentalitate tipica de Dk player de pe freakz.
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cosmin050895

[Who Cares]



Status: Offline
(since 19-02-2022 21:27)
Joined: 10 Jul 2013
Posts: 656, Topics: 17
Location: Pitesti

Reputation: 365.1
Votes: 27

   
Post Posted: 21-11-2016, 12:38:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut,

Fiecare joaca ce spec vrea, doar ca daca vrei sa joci PvP la un nivel cat mai mare, este normal sa alegi spec-ul care-ti aduce cele mai multe avantaje. Pentru arene este mult mai bun Unholy pe pachul asta de Mists of Pandaria 5.4.8.

De exemplu pe WOD se va juca Frost in PvP.

Deci in concluzie... In momentul de fata, pe patchul asta, daca vrei sa joci just 4 fun, poti juca si frost... Insa daca vrei sa joci competitiv @ Arenas, joci Unholy deoarece iti aduce cele mai multe avantaje in momentul asta. Cum si Frost iti va aduce cele mai multe avantaje pe WoD.

E foarte simplu de inteles. Nu zice nimeni ca daca joci Frost, esti noob. Iar cei care zic, sa-si vada de treaba lor ca sunt sigur ca daca-si gasesc timp sa fie hateri si sa se uite la alti playeri cum joaca, nici ei nu sunt buni la spec-ul pe care-l joaca. Daca skill nu au, le ramane "hatereala".

Playerii de pe Freakz au darul de a scrie in continuu pe say orice le trece prin mintea aia a lor de copii frustrati. Daca stai sa citesti si sa iei in seama toti ce vezi scris in joc, o sa te imbolnavesti de nervi. Asa ca... Ignora-i man.

Peace!


Exorcizare Gets 100.000 Honorable Kills

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkworld81
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-06-2017 09:31)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 792, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 164.4
Votes: 32

 
Post Posted: 21-11-2016, 14:58:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cosmin050895 wrote:
..Nu zice nimeni ca daca joci Frost, esti noob...!

Ai fi uimit sa vezi cat de frustrati sunt unii ca joci frost, eu nici nu mai dau join la 3v3, m-am saturat sa aud "pff, frost, asta-i ratat", cand nici ei nu sunt mari playeri, cine are nervi tari si rabdare, poate sa joace linistit.
Ca sa fiu in tema, pentru bgs, eu zic sa folosesti talentele astea ca si frost: https://s15.postimg.org/oz2kka8bf/Wo_WScrn_Shot_112116_142848.jpg
La reforge, sa ai cel putin 3% hit si expertise, restul bagi in mastery, nu baga in haste, nu o sa fii mereu langa target ca sa ai nevoie de atat rune regen, pvp-ul e mobil, iti poate face kite si ramai cu runele, cand e la distanta, foloseste Howling Blast sau Icy Touch cand vezi ca are un buff pe el. Foloseste si glyph-ul de Icy Touch pentru a scoate buff-urile de pe target.
Cand sunt mai multi playeri langa tine, foloseste Unholy Blight, ca sa nu te mai complici cu Pestilence. Dupa ce o sa te obisnuiesti mai mult cu specul, poti sa folosesti Plague Leech si folosesti Pestilence in locul la Unholy Blight.
Cand iti vine proc de Killing Machine, foloseste Obliterate daca ai rune, in caz ca nu ai, dai frost strike, pe cloth,leather,mail dai mai bine Obliterate, iar pe plateri, gen warriori sau alt dk mai bine folosesti Frost Strike, nu e un damage lose foarte mare, dar pe cloth si leather dai mereu Obliterate.
Mergi la runeforge si pune Rune of the fallen crusader si fii atent la procs, cand se activeaza bufful de strength+trinketul de pvp foloseste macroul de burst:
wrote:
#showtooltip
/cast Blood Fury(Racial)
/cast blood tap
/use 10
/cast Pillar of Frost
/use Potion of Mogu Power


Acel /use 10 e enchantul de la engineering. Foloseste burstul cat mai eficient, deoarece Pillar of frost mareste strength cu 20% mai mult, daca tu ai procs de trinket si Fallen crusader, o sa se simta foarte mult si poti da pe clother si 120k-150k obliterate.
Fa-ti macrouri, cauta pe google ce sunt ele si cum functioneaza, adapteaza-le stilului tau, cum ti se pare tie ca e mai bine.
Exemplu de macro:
wrote:
#showtooltip
/cast [nomodifier] Frost Strike
/cast [mod:alt] Death Coil


La mine cum vezi in keybinds, pe tasta 1 am Frost Strike, in caz ca targetul nu e langa mine si fuge, fara sa am posibilitate de ai da Frost Strike, apas alt+1 si ii dau Death Coil, primesti si stack de Blood Tap, dupa care ii dau Chains of Ice ca sa ajung la el sau daca e low HP ii dau howling blast.
Vs healer foloseste necrotic strike+howling blast/icy touch+frost strike, dai obliterate la proc de killing machine, foloseste strangulate pe el cand simti ca poti sa il pici, de preferat cand e mai low hp.
Nu folosi macro de blood tap, ai nevoie de stack-urile alea pentru a da un strangulate, un soul reaper sau un necrotic ori un obliterate cand e low hp.
Chiar daca nu e recomandat, ca o idee incearca sa urmezi pasii astia: Sa ai pe tine bufful de Horn of Winter, incepi prin a pune dots pe target, fie prin Unholy Blight, fie cu Outbreak sau dai Icy Touch/Chains of Ice/Howling Blast+ Plague Strike, tine mereu dots pe target, mareste dmg-ul la Obliterate cu 12.5% per dot, in total dai cu 25% mai mult dmg cu obliterate daca ai dots pe target. Dupa ce ai pus dots dai 2 obliterate, iar daca ai proc de Rime dai Howling blast sau Icy Touch, dupa dai 2 frost strike, faci 4 stack de blood tap, daca ai proc de Killing Machine dai obliterate cu alea 2 death runes ce le mai ai si mai dai un frost strike + rime in caz ca ai proc, repeti aceeasi schema, cand ramai fara rune dai blood tap.
Daca e o clasa care isi da heal, dai 2 obliterate, 2 necro, frost strike, repeti.
Nu stiu cum sa iti zic mai la general cum sa faci, asta e doar ca sa iti faci o idee, fa cat mai multe bgs si o sa te obisnuiesti, mop e mai mult despre burst and win, urmareste si tu procurile de killing machine, trinket si crusader si da burstul cat mai util posibil. O sa iti placa mult specul dupa ce o sa pici un target in 3 secunde cu un burst bun. Mult succes si nervi de otel

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 29-04-2024, 01:24:19
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x