User
Pass
2FA
 
 

[rezolvat]Intrebare

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> CS 2006-2019 (Archived) -> Plugins - Help / Support
Author Message269
Legendary.
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 11-01-2017 15:00)
Joined: 04 Aug 2016
Posts: 110, Topics: 18
Location: Bermudes Triangle

Reputation: 6.3
Votes: 6

 
Post Posted: 04-12-2016, 13:45:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Se da un plugin de nivele cu clase de zm si de human.
Fiecare clasa poate fi schimbata oricand.
Intrebare e cum fac ca atunci cand selectez o clasa de zombie, ea sa fie setata instant, nu runda urmatoare.
Addon zombie plague.
Eu cred ca e de la nativul asta

Code:
public native_set_user_zombie_class(id, classid)
{
   if (classid < 0 || classid >= g_zclass_i)
      return 0;

   g_zombieclassnext[id] = classid
   return 1;
}


EDIT: Am rezolvat cu asta, dar fiecare clasa are modelele ei, iar problema e ca daca schimb clasa nu se schimba si modelele..



Zombie Plague Legendary 8.1
Server original, unicat in Romania.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
destroi112

[DEV]



Status: Offline
(since 12-03-2020 22:13)
Joined: 24 May 2014
Posts: 4042, Topics: 119
Location: ---------

Reputation: 515.9
Votes: 118

   
Post Posted: 04-12-2016, 16:45:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Clasa se updateaza la infect sau la new round trebuie doar sa setezi in loc de g_zombieclassnext[id] = classid ; sa pui g_zombieclass[id] = classid; desigur trebuie sa stergi ce tine de g_zombieclassnext[id] pentru ca o sa devina useless daca clasele se schimba automat.
Idea e ca daca poti schimba clasele cand vrei automat se schimba si puterile la care ai acces si poti face cateva buguri , acum depinde cum ai tu.



Retired from Amxmodx

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Legendary.
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 11-01-2017 15:00)
Joined: 04 Aug 2016
Posts: 110, Topics: 18
Location: Bermudes Triangle

Reputation: 6.3
Votes: 6

 
Post Posted: 04-12-2016, 17:21:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asa facusem si am descoperit ca apar buguri iar intr-un final am renuntat la idee.
Mai am o problema, incerc sa o rezolv si daca nu reusesc o sa revin cu edit curand



Zombie Plague Legendary 8.1
Server original, unicat in Romania.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Legendary.
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 11-01-2017 15:00)
Joined: 04 Aug 2016
Posts: 110, Topics: 18
Location: Bermudes Triangle

Reputation: 6.3
Votes: 6

 
Post Posted: 05-12-2016, 16:52:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Legendary. wrote:
Asa facusem si am descoperit ca apar buguri iar intr-un final am renuntat la idee.
Mai am o problema, incerc sa o rezolv si daca nu reusesc o sa revin cu edit curand


EDIT: Am rezolvat. Am facut topicul mai mult degeaba, dar chiar ma enervasem ca nu-mi dadeam seama unde e "buba".
Problema careia nu-i dadeam de cap era o clasa de zombie care trebuia sa fie transparent dar modelul clasei era stricat si apareau numai entitati din model pe ecran. Pana sa-mi dau seama ca modelul e defect am schimbat pluginuri, module, biblioteci, tot ce mi-a trecut prin cap. Numai ca sa ma uit daca e modelul bun nu m-am gandit. (Noob)
Se poate da t/c.



Zombie Plague Legendary 8.1
Server original, unicat in Romania.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by -P!C@-, 05 December 2016 19:11



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> CS 2006-2019 (Archived) -> Plugins - Help / Support  


The time now is 11-05-2024, 21:05:51
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x