Location: Romania

Reputation: -351
Votes: 38

Post Posted: 21-12-2016, 22:11:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai întâi, organizatorii au încercat sã transforme gazonul impracticabil în unul cât mai puþin periculos folosind uree ºi nisip, apoi arbitrul Iulian Cãlin a anunþat cã nu va da startul meciului din cauza echipamentelor celor douã echipe, care semãnau foarte mult. Dupã zeci de minute de incertitudine, partida a început cu fotbaliºtii timiºoreni îmbrãcaþi în tricouri albe, de bumbac, pe care ºi-au scris singuri numerele de joc, dar condiþiile au dus la un alt episod neobiºnuit.

Dupã aproximativ 17 minute, la scorul de 1-0 pentru ACS Poli, Pedro Mingote, portarul lui ASA, i-a transmis arbitrului Iulian Cãlin un mesaj clar: "Dacã mã accidentez, vã dau în judecatã", au fost cuvintele goalkeeper-ului mureºean, care l-au fãcut pe Iulian Cãlin sã opreascã meciul pentru câteva minute.

Dupã altã sesiune de parlamentãri, la care au participat antrenorii ºi cãpitanii celor douã echipe, s-a luat decizia cã meciul poate continua, chiar dacã terenul îngheþat îi împiedicã vizibil pe fotbaliºti. La pauzã, ASA ºi ACS Poli sunt la egalitate, scor 1-1, dupã reuºitele lui Artean (16) ºi Ciolacu (23).