User
Pass
2FA
 
 

Primul transfer al iernii pentru Pandurii: "Am venit cu sufletul.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports
Author Message486
Summer :)
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 31-12-2016 13:36)
Joined: 13 Dec 2016
Posts: 1136, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: -351
Votes: 38

 
Post Posted: 28-12-2016, 15:11:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

meninþatã cu falimentul, CS Pandurii Târgu Jiu se va despãrþi în pauza competiþionalã de iarnã de jucãtorii cu salarii mari, precum Lucian Sânmãrtean, Ovidiu Herea, Liviu Antal, George Þucudean sau Filip Mrzljak. Oficialii gorjeni cautã sã-ºi compleze lotul cu jucãtori cãrora sã le ofere maximum 1000 euro / lunã, iar în acest sens s-au gândit la câteva repatrieri.

Astfel, fundaºul Ionuþ Tãtaru, care, în trecut, a jucat mai mult la echipa-satelit a Pandurilor, din Liga a III-a, e primul transfer al iernii. Acesta a jucat în toamnã la liderul din C5, FC Hermannstadt Sibiu, ºi revine la Pandurii dupã o pauzã de 5 ani. “Am venit cu sufletul. M-am întors la echipa din oraºul natal, la care am debutat în Liga I. Echipa trece acum printr-un moment delicat, dar sunt convins cã vom evita retrogradarea. Nu cred cã se va schimba radical lotul ºi am încredere cã domnul Grigoraº poate reconstrui aceastã echipã. Existã mulþi jucãtori talentaþi, de la Pandurii II, care ne pot ajuta. Cred cã vor rãmâne ºi o parte dintre jucãtorii cu experienþã”, a spus fundaºul de 27 de ani.

Dupã despãrþirea de Pandurii, Tãtaru (foto, nr.25) a mai jucat la CS Turnu Severin (liga 1), CSM Râmnicu Vâlcea (liga 2), Metalul Reºiþa (liga 2), Olimpia Satu Mare (liga 2) ºi Hermannstadt Sibiu (liga 3), iar luna viitoare va pleca cu echipa gorjeanã în cantonament, în Turcia. “Nu putem merge în Spania, la un stagiu de 100 de mii de euro. În Turcia, cantonamentul ar costa 25-30 de mii de euro”, a precizat administratorul special Marin Golea.
Atacantul Albert Voinea (Unirea Tãrlungeni) ar putea fi al doilea jucãtor repatriat.


@Summer

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports  


The time now is 30-06-2024, 22:22:59
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password