User
Pass
2FA
 
 

Ce cred bãrbații.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Health zone
Author Message1087
SENTI#Chris

[▲]



Status: Offline
(since 12-12-2021 16:11)
Joined: 25 May 2015
Posts: 3735, Topics: 257
Location: Romania

Reputation: 228
Votes: 284

 
Post Posted: 29-12-2016, 23:49:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ªtiu cã mulți o sã zicã cã nu are legãturã cu sãnãtatea, dar țin sã vã contrazic. O sã vorbesc despre un subiect pe care foarte mulți bãieți sau chiar bãrbați îl evitã: aspectul fizic al unei persoane de sex feminin.






”E departe de a fi perfectã!”
"Sânii ei sunt prea mici!"
"Are fundul plat!"
"E prea grasã!"
"E prea slabã!"
"E urâtã!"
"Uitã-te la dinții ei!"
"E prea scundã!"
"E prea înaltã!"
"Se îmbracã asemenea unei curve!"
"Nu știe sã se îmbrace!"
"Vergeturi! Ce scârbos!"
"Are pielea prea închisã la culoare!"

Dar, existã un lucru pe care-l nu-l vedem niciunul dintre noi.
Este un om.
Are emoții.
Comentariile noastre o fac sã se simtã nesigurã.
O doare.
Chiar și fãrã remarcile noastre, ea știe deja aceste lucruri. Subliniindu-le, nu facem nimic altceva decât sã-i facem și mai mult rãu. Poate cã nu recunoaște, dar ea crede lucrurile ce le aude. Nu doar cã-i frângem inima, ci îi frângem întreaga ființã. Și o ființã frântã se vindecã mai greu decât o inimã frântã.
Nu va fi perfectã.
Nici noi nu vom fi vreodatã.
Doar pentru cã ea nu corespunde ideii noastre de frumusețe, nu înseamnã cã e urâtã. Fiecare femeie este frumoasã în felul ei.

P.S: acest text nu-mi aparține, ci este o traducere, o parte dintr-un citat.


-Back soon
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OINCOO

[10 50 0002 81]



Status: Offline
(since 03-06-2021 20:02)
Joined: 18 May 2016
Posts: 7880, Topics: 693
Location: Romania

Reputation: 959.9
Votes: 570

Post Posted: 30-12-2016, 00:00:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E şi chestia asta ,sau poate dacă îi spuni într-un fel mai subtil o ajuți. Dar să o iei pe ocolite şi să îi spui cât mai frumos posibil,nu sa fi un arogant şi să îi spui nişte vorbe ,înaine să spui ceva trebuie sa gândeşti ce spui,mai ales în probleme delicate ca astea .
Spoiler:


...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Summer :)
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 31-12-2016 13:36)
Joined: 13 Dec 2016
Posts: 1136, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: -351
Votes: 38

 
Post Posted: 30-12-2016, 18:33:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok, sa zicem ca "noi" credem asta despre ele dar ele ce cred despre noi?

-"Voi nu stiit ce inseamna sa aveti ciclu"
-"Voi daca va ingrasati nu zice nimeni nimic"
-"Pe voi nu va intereseaza de nimic, mergeti la petreceri si va imbatati si dupa va caram noi acasa"
-"Noi suntem carpele voastre"

Ideea e ca un om destept nu judeca pe cineva dupa chestiile astea, toti avem defecte, poate suntem grasi, nu tocmai cei mai frumosi oameni, toate cele. Dar in viata ai orice drept sa iti alegi stilul. Daca imi fac 100 de tatuaje si imi iau cercei( ca baiat) toata lumea ma va judeca, dar sunt si oameni desptepti pe care nu ii va interesa, pana la urma nu e problema lor ce fac eu cu viata mea, si eu am orice drept sa nu ma intereseze ce cred ei -. Cred ca am spus totul prin asta..


@Summer

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Health zone  


The time now is 29-03-2024, 13:26:16
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x