User
Pass
2FA
 
 

[REZOLVAT] Reclama

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Complaints
Author Message1378
Deko08

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-05-2017 20:01)
Joined: 06 Jan 2017
Posts: 14, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 5.5

Post Posted: 06-01-2017, 20:15:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nick: Deko08
Grad: Player
Nick-ul reclamatului: CristianNFK
Gradul reclamatului: Builder
Motivul reclamatiei: Pvp ilegal
Regula incalcata:B dar defapt eu m-am aparat fiindca am vrut sa ii inapoiez itemele iar ToBi m-a atacat, aproape ca ma omorat si ce era sa fac sa imi pierd itemele din cauza lui. Dupa ce am reusit sa scap a intrat CristianNFK mi-a zis sa ii inapoiez itemele si a facut aceeasi chestie, si tot eu am fost cel care a trebuit sa plateasca.
Admini online: Da
Ora si data: 20:04
Dovada: mi-a dat ban instant fara sa apuc sa fac vreo poza
Ate comentarii: Vreau sa mi se ridice banul deoarecae mia fost dat pe nedrept, deoarece playerul care a spus ca l-am omorat nu are dovezi ca eu am savarsit aceste fapte.Multumesc!

[i]Update @ 06-01-2017, 20:15:25[/i]

Astept dovada CristianNfk.



Last edited by Deko08 on 06-01-2017, 20:25:35; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Andrucel

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-10-2023 19:23)
Joined: 23 Dec 2015
Posts: 370, Topics: 14
Location: Prima la dreapta.

Reputation: 234
Votes: 8

   
Post Posted: 06-01-2017, 20:17:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sustin un mare CONTRA colegului meu din staff deoarece te-am vazut incercand sa il omori pe ToBi pe protectia sa, stand la panda. Raised eyebrow




Casuta vocala "deiu".
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Deko08

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-05-2017 20:01)
Joined: 06 Jan 2017
Posts: 14, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 5.5

Post Posted: 06-01-2017, 20:19:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da dar mai vazut incercand nu si ca l-am omorat cand si unde! Vorbele sunt spuse doar asa eu vreau dovezi!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Andrucel

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-10-2023 19:23)
Joined: 23 Dec 2015
Posts: 370, Topics: 14
Location: Prima la dreapta.

Reputation: 234
Votes: 8

   
Post Posted: 06-01-2017, 20:23:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Omule, intelege ca ToBi striga dupa ajutor pe chat,am dat rapid si eu si Cristian tp la el , tu incercai sa te ascunzi dupa casa.Astept un raspuns din partea sefiilor.Scuzati-mi x2 post.




Casuta vocala "deiu".
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Deko08

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-05-2017 20:01)
Joined: 06 Jan 2017
Posts: 14, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 5.5

Post Posted: 06-01-2017, 20:24:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

V-am spus vreau dovezi nu vorbe asa pot sa reclam si eu.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NFK

[MC BUILDER]



Status: Offline
(since 29-03-2020 01:45)
Joined: 23 Sep 2014
Posts: 216, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 242.3
Votes: 15

Post Posted: 06-01-2017, 23:09:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Avand deosebita placere sa raspund la o reclamatie adusa mie dupa atata timp ( nici nu imi amintesc ultima reclamatie pe care am avut-o,daca am avuto-o) o sa tratez subiectul cu deosebita seriozitate si un usor aer de comic neamuzant avand de data aceasta o situatie deosebit de "importanta". In primul rand, mi-ar placea sa-mi cer iertare pentru ca nu am raspuns mai repede la aceasta reclamatie, unul din putinele motive este acela ca nu am avut chef.
In al doilea rand, acum ca tot suntem aici, sa vedem daca intr-adevar adminul cu numele nu prea cunoscut, CristianNFK, a accesat comanda de ban pentru ca asa i s-a sculat lui si a banat un jucator, pe numele sau, Deko08, care isi vedea de treaba sa linistit la el acasa , fiind iata, intrerupt de acest admin.
Imi revine deosebita placere sa postez o dovada, mai intai, legata de atitudinea de superioritate a domnului in cauza, Deko08, care, dupa parerea mea, este o atitudine de pustan de 14 ani, cu putine informatii la mansarda. Tin sa adaug faptul ca mi-a promis ca iau remove.



In continuare sa aducem in discutie vorbele ownerul care sustin, pe buna dreptate, ca regulamentul nu poate sa cuprinda orice situatie intalnita pe server. Si iata ca daca stand la 2 blocuri distanta de protectia unui player, in aer deasupra protectiei, pe un copac jumatate taiat, este legal, atunci este vina ownerului pentru nementionarea acestui aspect in regulament. Trista intamplare face ca insusi Player Deko08 a recunoscut incalcarea regulamentului, in mod indirect prin predarea itemelor ce apartin domnului ToBi, acesta fiind omorat in repetate randuri pe sau de deasupra protectiei sale, reclamand pe chat si pe /ac. Fiind un admin de treaba, am trecut cu vederea primele dati, dar vazand ca sentimentul de plictiseala apasa greu asupra playerului Deko08 si fiind amenintat cu remove, am aplicat sanctiunea in consecinta, sanctiune pe care trebuia sa o aplic poate ieri cand domnul Deko08 pandea deasupra case domnului ToBi.



In concluzie tin sa mentionez, cu foarte mult patos, ca sunt satul pana peste cap de acest tip de playeri, care incearca sa gaseasca "portite" sau care incalca regulamentul dar vin totusi cu un deosebit curaj sa faca o reclamatia strigand in gura mare "vreau dovada" in speranta ca nu are nimeni dovezi.

Si iata va multumesc pentru timpul acordat citirii acestui post, vreau sa-l anunt pe domnul Deko08, ca cei ca el nu pot sa aiba succes cu astfel de scamatorii in cazul in care intalneste admini din staff care sunt cunoscuti de catre owner, owner care stie despre acela ca nu e dus cu capul sa da comenzi de dragul de a da. Am 10 ani de jocuri si tot atatia de forumuri si discutii. O mica parte din experienta mea se observa si in acest post, post care imi dovedeste valoarea si , in cazul acesta, lipsa deosebita de modestie.

As putea sa continui asa pana maine dimineata, dar dat fiindca , timpul meu e deosebit de important si limitat mai nou, o sa ma opresc aici, iar in cazul in care nu a-ti ras destul cu acest report foarte "original" cel putin pentru mine, va mai bag si eu o duma acum: Deko08 astept sa vad cum iau remove.
ps: scuzati-mi atitudinea de ingamfare de la final.



3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Deko08

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-05-2017 20:01)
Joined: 06 Jan 2017
Posts: 14, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 5.5

Post Posted: 07-01-2017, 19:19:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai pus pozele in ordinea gresita deci te rog sa fii corect in privinta asta si in plus ti-am zis si eu am spus acolo ca o sa il omor dar din nou sunt doar vorbe imi pare tau pentru incercarea ta de a minti. Nici macar nu aveai dreptul sa imi dai ban deoarece mi-ai dat ban inainte sa pot face ceva si oricum nu o faceam fiindca atunci dadeam/home. Deci te rog daca tot dai dovezi dale in ordinea corespunzatoare.

Update @ 07-01-2017, 19:19:14

Si apropo de comportamentul meu nu iti perimit sa ma jignesti deoarece eu nu am adus cuvinte urate la adresa ta deci te rog foarte frumos ca as avea si eu niste cuvinte despre tine dar imi pastrez respectul fiindca nu meriti atentia mea si cu asta am incheiat-o. Oricum m-ai banat decat 3 zile marti ne revedem si o sa imi para rau de ce se va intampla cu ToBi care cica este victima, dar nimeni nu stie ca el mi-a facut trap de nenumarate randuri a venit 30 de caini sa ma omoare. Cand pe mine m-a omorat pe protectia mea nimeni nu ma bagat in seama si aveam iteme dupa parerea mea bune. Dar vad ca unui baiat de 11 ani ii acordati atentie fara dovezi clare. Dami poze cand il bateam asa cu arcul pot sta spre oricine fara sa trag.
Si avand in vedere cu ce vorbe imi vorbesti nu ai o mentalitate dezvoltata pentru a putea discuta in liniste si cu calm aceasta discutie asa ca te rog frumos sa nu mai aduci vorbe urate la adresa mea. Multumesc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NFK

[MC BUILDER]



Status: Offline
(since 29-03-2020 01:45)
Joined: 23 Sep 2014
Posts: 216, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 242.3
Votes: 15

Post Posted: 22-01-2017, 12:41:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

poate nu am fost destul de pregatit data trecuta ce-i drept.....
dar lupul isi schimba parul.....

vorbe goale?....dovezi?....11 ani?....ban pe nedrept?
despre asta e vorba in aceasta "reclama"?





ps: pt owner: 22/1/2017 .... 12:25 - 12:30



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Andrucel

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-10-2023 19:23)
Joined: 23 Dec 2015
Posts: 370, Topics: 14
Location: Prima la dreapta.

Reputation: 234
Votes: 8

   
Post Posted: 22-01-2017, 12:47:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da, ai facut din nou pvp ilegal, am fost cu Cristian acolo . S-au apucat 4 noi de srv mai putin (justmine10) si nu ii lasai sa faca nimic, ai venit si cu potiuni , de tate...




Casuta vocala "deiu".
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alextkd97

[MC Freakz Staff]



Status: Offline
(since 19-02-2024 11:46)
Joined: 20 Nov 2011
Posts: 318, Topics: 25
Location: Brasov

Reputation: 272.9
Votes: 11

         
Post Posted: 22-01-2017, 13:01:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da, nu e prima oara cand face acest lucru, si nici prima oara cand ameninta un membru staff ca ia remove, si eu am patit la fel, dar atunci New a fost indulgent si te-a iertat domnule deko, cu toate ca ti-a zis ca iti da ban 7 zile, dar te-a iertat, acum repeti aceleasi greseli, si iara esti tu superior, eu cred ca de data aceasta New nu te va mai ierta si te va lasa cu acel ban, deoarece nu intelegi ca avem un regulament, pe care nu l-ai citit !

O zi frumoasa, ti-a pus si dovezi, deci dupa mine esti sanctionat corect de catre NFK !

Helper
SnowHD





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
zeoz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-12-2019 23:35)
Joined: 12 Feb 2015
Posts: 37, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 177.4
Votes: 5

Post Posted: 22-01-2017, 13:45:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca tot vrea pvp hai ca ii fac eu o vizita !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NewBest

[MC Freakz Staff]



Status: Offline
(since 30-01-2023 00:15)
Joined: 21 Sep 2014
Posts: 1210, Topics: 70
Location: Alba Iulia

Reputation: 1148.5
Votes: 115

   
Post Posted: 22-01-2017, 15:24:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am analizat cazul, si cu exceptia banului care a fost dat pe o perioada prea lunga, CristianNFK a actionat corect.
Cum si ban-ul a fost scos in urma unei cereri de unban, consider reclamatia rezolvata.

Closed.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by NewBest, 22 January 2017 13:24



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Complaints  


The time now is 14-05-2024, 13:52:35
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x