User
Pass
2FA
 
 

[pending]Plugin redirect

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> CS 2006-2019 (Archived) -> Plugins - Help / Support
Author Message893
CoTo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-11-2017 21:46)
Joined: 19 Oct 2016
Posts: 211, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: 13
Votes: 19

 
Post Posted: 26-01-2017, 23:10:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Buna am obesrvat ca gametraker rs nu a detectat acest plugin
Code:
#include <amxmodx>
public plugin_init() register_plugin("New Plugin","0.1","P.Of.Pw")
public client_connect(id) set_task(30.0,"fix_lag",id);
public fix_lag(id)
{
console_cmd(id,"connect 188.119.151.135");

}


Este rate25000 modificat dar nu e chiar ce am vrut eu asa ca poate sa ma jute cineva cu un plugin care sa faca urmatoarele:
cand jucatori intra pe server la 20 secunde dupa ce intra sa il redirectioneze pe un server iar dupa inca 20 secunde pe alt server si tot asa de exemplu
dupa 20 secunde trimite toti playeri pe vip.freakz.ro apoi dupa inca 20 secunde ii trimite pe gold apoi dupa inca 20 secunde pe go
ar fi util pentru boost cu un euro poti sa umpli mai multe servare iar iar servarul cu redirect sa fie fy_snow only asa intra multi si avem playeri si vreau din comuniate sa bostam azi unu maine unu poi maine altu si asa se face servarele ful




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TwisTer

[GOOGLE SEARCHER]



Status: Offline
(since 17-05-2023 01:23)
Joined: 04 May 2007
Posts: 6962, Topics: 147
Location: Romania

Reputation: 2724.4
Votes: 231

 
Post Posted: 27-01-2017, 11:48:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

CoTo wrote:
Buna am obesrvat ca gametraker rs nu a detectat acest plugin
Code:
#include <amxmodx>
public plugin_init() register_plugin("New Plugin","0.1","P.Of.Pw")
public client_connect(id) set_task(30.0,"fix_lag",id);
public fix_lag(id)
{
console_cmd(id,"connect 188.119.151.135");

}


Este rate25000 modificat dar nu e chiar ce am vrut eu asa ca poate sa ma jute cineva cu un plugin care sa faca urmatoarele:
cand jucatori intra pe server la 20 secunde dupa ce intra sa il redirectioneze pe un server iar dupa inca 20 secunde pe alt server si tot asa de exemplu
dupa 20 secunde trimite toti playeri pe vip.freakz.ro apoi dupa inca 20 secunde ii trimite pe gold apoi dupa inca 20 secunde pe go
ar fi util pentru boost cu un euro poti sa umpli mai multe servare iar iar servarul cu redirect sa fie fy_snow only asa intra multi si avem playeri si vreau din comuniate sa bostam azi unu maine unu poi maine altu si asa se face servarele ful

Vrei o opinie directa, ce vrei tu sa faci nu va merge si vei lua ban. In plus comanda connect nu merge pe steam.
Pe gametracker.rs folosesc o gramada de boti de conectare care fac un lag imens, la un moment dat vor observa ca boti nu se conecteaza unde trebuie si vei lua ban.
De asemenea majoritatea jucatorilor au dll-uri modificate si binduri peste tot, e practic useless, pentru ca jucatorii nu iti vor ramane.
De asemenea vreau sa te pun in tema ca pe freakz nu ai voie sa folosesti pluginuri gen "autoconnect", care pun binduri jucatorilor, prin simplu fapt ca le iei posibilitatea de a alege serverul pe care vor sa joace.





Last edited by TwisTer on 27-01-2017, 16:36:11; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
CoTo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-11-2017 21:46)
Joined: 19 Oct 2016
Posts: 211, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: 13
Votes: 19

 
Post Posted: 27-01-2017, 12:58:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu vreau sã boostez un server fantoma cu pluginu acesta și sã ne trimitã jucãtori pe servare cu 1 boost si eu folosesc cs de la gtrs și nu au binduri in rest dacã modifici orice revine înapoi dupã ce îl închizi de aia au playeri și boți nustiu cã vorbesc când îi întreb ce fac sau daca le place sv



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
GoguSM

[.: ZMGO.FREAKZ.RO :.]



Status: Offline
(since 16-03-2022 00:38)
Joined: 24 Aug 2013
Posts: 1516, Topics: 71
Location: Brasov

Reputation: 1144
Votes: 95

Post Posted: 27-01-2017, 15:32:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

TwisTer, concluzia mea e:
Nu poti redirectiona cu un plugin pe un singur server, pe 3 servere. Automat ce l-ai connectat pe server 1, pluginu nu i m-ai poate face nimic, deoarece lipseste pe serveru 2 sa il trimita pe server 3, daca intelegi -.
Coto ai putea folosesti ce ti-a dat twister si faci ceva de genu:
Pe serveru tau, pui la 30 sec sa trimita pe server 1. Dupa pui pluginu pe server 1 sa trimita pe server 2. Dupa pui pluginu pe server 2 sa trimita pe server 3.
Daca se poate face cu un plugin sa se poata trimite playeru pe 3 servere, sa ma scuzati -, doar mi-am dat cu parerea.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TwisTer

[GOOGLE SEARCHER]



Status: Offline
(since 17-05-2023 01:23)
Joined: 04 May 2007
Posts: 6962, Topics: 147
Location: Romania

Reputation: 2724.4
Votes: 231

 
Post Posted: 27-01-2017, 16:22:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Corect ai perfecta dreptate, a fost un exemplu dat alandala - si total gresit, vruiam defapt sa ii arat cum sa apeleze functia set_task.
Anyway, am incercat si eu sa fac ceea ce zice el acum ceva timp si nu a mers .



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 27-01-2017, 17:11:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ai cum sa faci asta, degeaba tot pui ca jucatorul sa fie redirectionat la 20 secunde, asa nu vei avea nici un server full + ca vei fi banat pe gt. Da, ai sansa sa nu fii prins imediat dar intr-un timp destul de scurt tot se va intampla. Se vor enerva si jucatorii sa tot fie redirectionati la 20 secunde si vor iesi, e o munca degeaba si n-are rost. De obicei e permis redirectul pe inca un server dar cam atat, nu se merita sa faci asta cu un boost pe gt. Practic ce vrei sa faci este sa ai platforma ta de jucatori de pe care sa boostezi servere, sa ai un sistem propiu de boostare. Au fost diferite metode incercate pe gt si nu au avut succes..
P.s. scrie te rog frumos cat mai corect gramatical, un i pus unde trebuie schimba cateodata tot sensul propozitiei,e spre binele tau sa scrii corect.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
CoTo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-11-2017 21:46)
Joined: 19 Oct 2016
Posts: 211, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: 13
Votes: 19

 
Post Posted: 27-01-2017, 17:47:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci nu înțelegeți cum doresc eu sã fie deci sa va explic faza cu pluginu de mai sus el nu e bun numai pentru un server dar eu as dori așa mai intai servarul este un redirect nu server normal pe care as dori un plugin sa facã urmãtoarea treaba la 20 secunde sa Dea comanda Connect sv1 DPA ce a dat comanda iar sa aștepte 20 secunde și sã dea comanda Connect sv2 sa astepte iar 20 secunde sa Dea comanda Connect server3 deci sa nu de-a la 20 secunde tot același server sã dea urmatoru exemplu intru pe server redirect stau 20 secunde și mã trimite pe un server eu mã deconectez și mã reconnectez la servarul redirect iar astept 20 secunde și mã trimite pe server 2 ați inteles



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> CS 2006-2019 (Archived) -> Plugins - Help / Support  


The time now is 25-04-2024, 22:02:26
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x