User
Pass
2FA
 
 

Recrutari

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message4653
madau

[the Insane]



Status: Offline
(since 11-11-2021 17:01)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2813, Topics: 137
Location: Romania

Reputation: 742.9
Votes: 97

   
Post Posted: 29-06-2017, 00:02:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Inainte de a aplica este necesar sa stiti cateva lucruri despre Unleashed:

1. Guilda doreste sa continue progresul avut pana acum si sa devina una dintre cele mai bune care au existat pe server
2. Atmosfera este deschisa si relaxata.
3. Raidurile se fac din placere nu din obligatie.
4. Daca nu sunteti deacord cu oricare punct din Regulament nu mai aplicati.
5. Nu ne intereseaza Recountul si suferinta.
6. Dorim playeri activi, nu facem afk army.



Ce asteptam de la cei care aplica:


1. Seriozitate in timpul raidului.
2. Sa fi sau sa incerci sa fi printre cei mai buni pe spec-ul/clasa ta.
3. Sa ai contul de joc legat de contul de forum altfel vei fi respins.
4. Minim 860 ilvl.
5. Minim 28 traits pe arma.
6. Sa completezi corect si complet modelul de mai jos




Model de aplicatie


Quote:
1. Nume IRL:
2. Varsta:
3. Localitate:
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.)?
5. Main Spec/OFF spec:
6. Link Armory*:
7. Screenshot cu Interfata**:
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm, MoP).
11. Foste Guilde (prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)***
12. Detalii PC****.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Care sunt asteptarile tale si ce anume consideri important intr-un guild PVE?
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
15. Alte mentiuni (pe care le consideri importante).
16. PS artefact

*Linkul va fi postat de genul acesta: https://armory.freakz.ro/character/genesis/hac (asigura-te ca ai main spec si pve items echipate cand dai logout).
**Screenshot-ul trebuie sa fie dintr-un raid in care sa se observe in totalitate interfata.
***Incercati sa nu activati casute ale guildelor prin care ati fost. Dorim sa stim perioada cat ati activat in acele guilde si motivele pentru care ati decis sa le parasiti.
****Detaliile importante doar. Nu puneti full pc/laptop specs, nu de acest aspect suntem interesati. Nu recrutam playeri care nu pot avea un fps decent intr-un raid de 20-30 nu au microfon functional sau internet stabil.


Persoanele avizate de a raspunde in aceasta sectiune sunt:
Hac, Xeleron.




Vengeance is in my heart, death in my hand,
Blood and revenge are hammering in my head.



Last edited by madau on 30-07-2017, 01:14:50; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cyuty2013

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-08-2017 14:10)
Joined: 28 Feb 2012
Posts: 25, Topics: 1
Location: Constanta

Reputation: 50.4
Votes: 2

 
Post Posted: 29-07-2017, 23:55:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume IRL: Andrei
2. Varsta: 19
3. Localitate: Constanta
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.)? 4-5 ore
5. Main Spec/OFF spec: arcane/frost
6. Link Armory*: https://armory.wow-freakz.com/character/felsong/guster ,am 867 ilvl
7. Screenshot cu Interfata**: http://imgur.com/wEyt4d0 , am binduri si pe bara de sus da de la elvui nu mai scrie acolo dar imi merg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? pentru ca da bine si single target si aoe
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm, MoP). :am jucat pe tbc si cataclism pe 4.0.6 si acum 3 saptamani am inceput sa joc pe legion si as vrea sa progresez la mitice
11. Foste Guilde (prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)*** am stat 2 saptamani in exile war si s a destramat
12. Detalii PC****. 6gb ram, 2 gb placa video , i3
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Care sunt asteptarile tale si ce anume consideri important intr-un guild PVE? doresc sa ma alatur guildei deoarece vreau sa progresez in pve si sa invat de la cei mai buni ,consider ca intr un guild pve bun iti trb oameni de treaba ,civilizati si pusi pe rupt bosi
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Am terminat clasa a 12 a acum si mai trebuie sa dau bacu la biologie inca o data pentru diploma de bac si ma bag la Academia navala ,timpul liber al meu care este foarte mare - il pretrec cu prietenii si la computer jucand wow desigur ,am si un off char holy priest
15. Alte mentiuni (pe care le consideri importante). nu mai am nimic de mentionat

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
madau

[the Insane]



Status: Offline
(since 11-11-2021 17:01)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2813, Topics: 137
Location: Romania

Reputation: 742.9
Votes: 97

   
Post Posted: 30-07-2017, 01:13:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@guster - Acceptat



Vengeance is in my heart, death in my hand,
Blood and revenge are hammering in my head.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lockherx

[Gladiator]



Status: Offline
(online 3 weeks ago)
Joined: 03 Mar 2015
Posts: 465, Topics: 52
Location: Allstar Randoms

Reputation: -29
Votes: 25

 
Post Posted: 04-08-2017, 08:54:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume Lockherx
2. Varsta: 23
3. Localitate: Sibiu
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.)? 2-3 ore in timpul sapt, cat vreau sambata si duminica
5. Main Spec/OFF spec: Affliction sau Demonology
6. Link Armory*: https://armory.wow-freakz.com/character/felsong/lockherx (am 856 doar ca sunt pe demo acum)
7. Screenshot cu Interfata**: -
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? e singurul care funcioneaza
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
...... nu sunt multe de zis, avand in vedere ca are 4 butoane de dps

10.Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm, MoP).

tbc si wotlk am jucat cu colegii de liceu
cata - full progress + singurul care facea ds25h global inainte de bufful de dmg increase si faceam deseori full run. )ajutat desigur de mai multi colegi de guilda)
mop - pe mop prima mea guilda a fost Unleashed imediat dupa ce s-a destramat Allstar randoms. Am fost invitat in Unleashed la 1 luna dupa infiintarea guildei si am stat in guilda pana cand nu mai era activitate mare (hac avea 2 grupe de 10h , si a renuntat la 1) . Am avut full progress cat timp am jucat pve in Unleashed ((mv,toes,hof) si in guilda aia de terminati numita, Deathwi$h (soo) pe care i-am carat la multe raiduri si o pot dovedi oricand. Apoi am facut PvP 1 an si ceva si am obtinut Challenger, Rival si titlu de rank 1 la 3vs3 (Prideful Gladiator) - https://armory.wow-freakz.com/pvp/old/prideful_2/3v3.html

11. Foste Guilde (prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)*** am fost in Unleashed pe un char de lvl 10 dar nu am mai intrat sa fac lvl pt ca ma ocupam cu charul de la A dar acum mßam transfert, am fost in Deathwi$h si am primit kick pt postul asta pe care l-am facut despre Unleashed https://forum.wow-freakz.com/view-post-5581337.html

12. Detalii PC****. amd quad core 4 gb ram dd3
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Care sunt asteptarile tale si ce anume consideri important intr-un guild PVE? vreau sa ma las de PvP pt ca nu imi mai face placere si sunt prea putini playeri care mai joaca pvp pe Legion pt ca nu merg clasele cum trebuie in PvP.
Vreau sa ma axez pe PvE deoarece nu mai am nicio motivatie in PvP

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) lucrez, sunt o persoana mai dificila dar in Unleashed sunt persoane care ma agreeaza asa cum sunt

15. Alte mentiuni (pe care le consideri importante). sunt membru vechi al guildei si am fost acolo la try,uri cand guilda a avut nevoie de mine (HoF, Sha of Fear), am multe de datorat acestei guilde pt ca vroiam sa ma las de WoW la inceput de MoP, am intrat cu 470 ilvl in Guilda si am obtinut full HC
Daca o sa fiu acceptat promit sa ma comport civilizat si sa nu fac flame sau sa ma leg de membri

16. PS artefact - am 32 traits


 
Staff message (Denim):
 
Inceteaza cu flame-ul odata, last warning. Deja o dati in copilarii cu hate-ul asta.





Am toate titlurile PvP pe Freakz, am jucat in echipa cu toti Gladiatorii de pe Freakz si impotriva lor. Am fost foarte bun!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
madau

[the Insane]



Status: Offline
(since 11-11-2021 17:01)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2813, Topics: 137
Location: Romania

Reputation: 742.9
Votes: 97

   
Post Posted: 04-08-2017, 10:57:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

lockherx acceptat - /w ingame un ofiter



Vengeance is in my heart, death in my hand,
Blood and revenge are hammering in my head.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eXTeSyZ

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-06-2021 12:55)
Joined: 07 Apr 2013
Posts: 336, Topics: 28
Location: UnderWorld

Reputation: 275.2
Votes: 7

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-08-2017, 00:00:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Teo
2. Varsta: 20
4. Localitate: Bucuresti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.)? : 3-4 ore zilnic
5. Main Spec/OFF spec: holy/shadow
6. Link Armory*: https://armory.wow-freakz.com/character/felsong/nasture (863 ilvl) - aproape perfect stats!
7. Screenshot cu Interfata**: http://imgur.com/a/SHZkO
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? : Mi-a fost dor sa ma reintorc la prima mea clasa de cand m-am apucat de wow in wotlk.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). : Mastery=>crit>haste>versatilty / talentele se aleg in functie de boss fight, raid etc. , rotatia nu are relevanta.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm, MoP). : Am inceput sa joc cand a aparut wotlk, am facut tot ce exista content PVE de atunci pana in prezent, cu toate ca am fost mai mult orientat spre PVP, dar nu am neglijat PVE-ul(totusi este povestea jocului). Pe legion am EN mythic full, TOV mythic full. (retail desgiur) m-am oprit la 7.1.5 prin ianuarie.
11. Foste Guilde (prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)*** : acum pe legion am fost in evolution unde am fost si in cataclysm , dar din lipsa de oameni cu experienta ne-am destramat si am mers in class ified unde am fost dat afara din simplul motiv ca am plecat de la raid, dupa ce am anuntat cu 4 ore inainte ca nu pot sa stau dupa o ora anume(merg pe principul VIATA PERSONALA>UN JOC). Am primit chiar si confirmarea de la marele "lider" ca nu e problema, dar tot am fost dat afara. Astea fiind spuse sper ca nu sunteti ca acei "oameni" care intra doar cand se face raid ca robotii teleghidati, unde intra toti pe ts, dar toata lumea sta cu mic pe mute si nu zice nimic, doar "smecherii" vorbesc si se cearta care da dps. Pe scurt, se intra la raid>boss down> pa. Tin sa mentionez ca nu am primit gkick niciodata de cand joc WOW. Oriunde am fost si pe orice server am jucat , chiar si pe retail ori am decis eu sa plec ori s-a destramat guild. Deci acesti "indivizi" au fost primii. Dupa ce am renuntat toti la guild evolution sa mergem la ei, ne-au dat afara ca pe niste "sclavi" . Nu erai din familie, PA!.
12. Detalii PC****. : 4gb ram , placa video 2gb , procesor AMD X2 3,3ghz. Nu am probleme cu jocul se misca 90fps+ . Doar loading screen in dalaran dureaza umpic mai mult.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Care sunt asteptarile tale si ce anume consideri important intr-un guild PVE? : Am vazut ca sunteti niste oameni capabili care va tineti de joc, dornici de progres si respectuosi. + Imi plac standardele pentru aplicatie . Asta da dovada ca va alegeti bine oamenii recrutati.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) : Student anul 2 , nu lucrez docamdata, iar timpul liber mi-l petrec in mare parte cu prietenii seara cu masiniile si cu wow pe timpul zilei.
15. Alte mentiuni (pe care le consideri importante).: : Mai am 2 offcar paladin si warlock. Paladinul nu mai joc pe el il tin doar ca am AK 25 pentru ca a fost primul character facut pe legion. Doar pe warlock mai joc.
16. PS artefact : 29 traits holy ( char fiind facut al 2 lea nu am avut cum sa mai multe traits. pe paladin cat am jucat am ajuns la paragon)

Multumesc anticipat!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Visan15

[Ambassador]



Status: Offline
(since 09-12-2019 20:20)
Joined: 18 Mar 2012
Posts: 988, Topics: 111
Location: United Kingdom

Reputation: -167.4
Votes: 67

Post Posted: 09-08-2017, 14:00:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ eXTeSyZ /w in game unui ofiter .
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lesk

[Padgod]



Status: Offline
(since 27-01-2019 15:05)
Joined: 10 Jul 2017
Posts: 61, Topics: 18
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 24
Votes: 4

 
Post Posted: 16-08-2017, 16:52:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Cristian
2. Varsta: 23
3. Localitate: Cluj
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.)? 7-8 ore* / zi
5. Main Spec/OFF spec: Retribution
6. Link Armory*: https://armory.wow-freakz.com/character/felsong/lesk
7. Screenshot cu Interfata**: http://i.imgur.com/6Y49wO7.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Joc ret de un an imi place kitul destinat pentru burst si suport

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).

Eviti mastery pe cat posibil, fara haste esti mort pentru ca nu generezi destul holy power si judgment nu se sincronizeaza cu cheltuiala de holy power ( nu prea am gear optimizat momentan ). Consumi holy power doar pe Judgment debuff. Enchant: Hidden Satyr pe neck, Strength pe spate, Haste pe inele. 1 Gem 200Str, restul cu haste

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm, MoP).
Joc WoW de 5 ani. Momentan sunt activ pe w******, Lordareon si Freakz. Am progresat pe Lordareon 11/12 hc ( guilda Archetype ) momentan lucram la LoD miercuri, joi,duminica si luni. La fel ca si pe freakz sunt Ret main core member
Pe Freakz EN 5/6 HC, 1/6 mythic EN cu Ten Inches Unbuffed

11. Foste Guilde (prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)*** Vreau sa ma alatur unei ghilde cu mai mult de 4 player buni.
12. Detalii PC****. GTX1060 , i5

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Care sunt asteptarile tale si ce anume consideri important intr-un guild PVE?
in special pentru mythic+ dar voi fi prezent la raid cand nu am program pe w******

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Nu mai sunt student, ma ocup de firma familiei. Gaming ca si hobby

15. Alte mentiuni (pe care le consideri importante).
Youtube Archetype https://www.youtube.com/channel/UCDjC3XAFm2mEUvRPjvptW6Q

Armory w****** http://armory.w******.com/character/Brightness/Lordaeron/summary

16. PS artefact http://i.imgur.com/aFxQEOS.jpg

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Daeron

[Death's Demise]



Status: Offline
(since 28-10-2022 08:33)
Joined: 28 Sep 2012
Posts: 3091, Topics: 115
Location: Craiova

Reputation: 1140.9
Votes: 149

   
Post Posted: 16-08-2017, 17:40:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Lesk Acceptat.
/w ingame unui ofiter.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Visan15

[Ambassador]



Status: Offline
(since 09-12-2019 20:20)
Joined: 18 Mar 2012
Posts: 988, Topics: 111
Location: United Kingdom

Reputation: -167.4
Votes: 67

Post Posted: 09-02-2018, 14:43:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Update cerinte :

4. Minim 900 itemlvl.
5. Minim 54 traits pe arma.



Progres actual : EN 7/7 M / ToV 3/3M / NH 9/9 M !



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 28-03-2024, 14:51:38
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x