User
Pass
2FA
 
 

Solved : am nevoie de ajutor la mate..

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Homework zone
Author Message1031
voice.wav

[NuclearBlastEurope]



Status: Offline
(since 29-10-2014 17:45)
Joined: 16 Nov 2009
Posts: 170, Topics: 21
Location: Tg.Mures

Reputation: 85.8
Votes: 7

Post Posted: 07-04-2010, 21:01:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Profesorul nu ne-a prea explicat si ne-a dat in ultima ora sa facem un referat despre elemente de statistica matematica.. ne-a zis ce sa facem am cerintele trebuie compusa o problema si rezolvata.. cum eu is bata la mate.. nu stiu .. am venit pe forum sa rog pe cineva .. daca poate sa rezolve iata cerintele sunt destul de mult dar cred ca in 20 min se pot rezolva.. in word..

Cerinte :


• Sa se completeze un tabel care contine rubricile: Nota, Frecventa absoluta, Frecventa relativa, Frecventa Cumulata crescator descrescator . Reprezentarea grafica
• Prin diagrame circulare
• Prin dreptunghiuri de structura
• Prin batoane
• Prin benzi
• Poligonul frecventelor


Am gasit pe net lectia da nu prea am inteles.. care ma poate ajuta cat de putin.. Luni trebuie sa duc proiectul - si nu stiu sa compun o problema si sa fac astea in word.. adica . as sti sa fac reprezentarea grafica dar am nevoie de tabel macar tabelul si problema.. care poate - si care stie multumesc anticipat -

rog sa lase un pm.. care poate si il contactez.. eu...


: Edit : Am reusit sa fac problema si tabelul da nu imi ies reprezentarile grafice - cei care stiu lucra cu microsoft excell.. si ma pot ajuta la asta.. rog pm sau reply..
Edit 2 : am reusit si graficele ma ajutat cineva.. am nevoie de cineva care stie sa calculeze dispersia si abaterea medie patratica - nu inteleg formulele

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by PsychoLove, 25 January 2015 19:54



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Homework zone  


The time now is 28-04-2024, 15:19:41
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x