User
Pass
2FA
 
 

[REZOLVAT] Reclamatie FlameFury & PickaTunder

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Complaints
Author Message1592
IngerDr00gat

[ Brelinydd]



Status: Offline
(since 07-07-2021 10:28)
Joined: 31 Dec 2012
Posts: 9849, Topics: 835
Location: Romania

Reputation: 568.7
Votes: 492

Post Posted: 06-02-2018, 23:24:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nick: (Numele tau din joc): Adderall
Grad: (Accesele tale pe server): Player
Nick-ul reclamatului: FlameFury
Gradul reclamatului: Raducu ft. Adderall ( Eu am cont pe forum, dar ne jucam de la mine din camera )
Motivul reclamatiei: Raducu isi vedea linistit de joc, iar apoi vine FlameFury, il omoara si ii fura itemele.
Regula incalcata: Pvp ilegal
Admini online: (Daca e cazul, specifica de ce nu le-ai cerut ajutorul lor): Wettberlyn, i-am cerut ajutorul, si-a facut treaba dar apoi a aparut un alt conflict si a fost urat pentru toti, mai ales pentru noi care ne vedeam de treaba noastra.
Ora si data: 6 februarie, 22:20
Dovada: (Screen-shot/video): Click
Alte comentarii: (Orice argument in plus va poate ajuta!): Nu ne-am recuperat toate itemele, nici noi nici el.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Nick: (Numele tau din joc) Adderall
Grad: (Accesele tale pe server): Player
Nick-ul reclamatului: PikkaThunder
Gradul reclamatului: Suntem doi player, ne jucam la mine mine acasa.
Motivul reclamatiei: Pvp ilegal, plasarea protectiei astfel incat sa ne incurce activitatea.
Regula incalcata: Pvp ilegal, plasarea protectiei astfel incat sa ne incurce activitatea.
Admini online: (Daca e cazul, specifica de ce nu le-ai cerut ajutorul lor): Wettberlyn, i-am cerut ajutorul, era ocupat. ( Acesti doi playeri il jigneau si se certau ).
Ora si data: 6 februarie, 22:20
Dovada: (Screen-shot/video): In momentul in care incercam sa solutionam conflictul cu FlameFury ( de mai sus ), Xayen/PikaTunder a plasat o protectie la spawnerul nostru iar apoi ne-a santajat ca daca vrem sa o scoata sau sa nu ne distruga spawnerul sa ii dam bani. Noi am pus protectie ( si aici greseala noastra ) doar in camaruta unde cad mobii, nu si la baza spawnerului. Aici dovada santajului . Dupa in bataie de joc, ne-a zis "daca vreti va scot protectia o scot", dovada aici . Noi am acceptat si din nou a venit si iar ne-a santajat. Am refuzat iar apoi ne-a omorat pe amandoi, dovada aici si aici . Nu ne-am recuperat itemele, iar noi chiar ne-am vazut de treaba noastra si chiar am muncit pentru itemele noastre.



Last edited by IngerDr00gat on 07-02-2018, 17:51:34; edited 1 time in total
2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FlameFury(a.k.a Gijel)

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-11-2019 12:20)
Joined: 17 Jan 2017
Posts: 61, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 25.3
Votes: 6

Post Posted: 07-02-2018, 00:38:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din moment ce ati murit pe protectia lui pikka nu vad rostul acestei reclamatii

FlameFury
0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
IngerDr00gat

[ Brelinydd]



Status: Offline
(since 07-07-2021 10:28)
Joined: 31 Dec 2012
Posts: 9849, Topics: 835
Location: Romania

Reputation: 568.7
Votes: 492

Post Posted: 07-02-2018, 05:46:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai in primul rand protectia a incalcat regula "plasarea intentionata a protectiei in apropierea constructiei altui jucator in vederea in vederea compromiterii acestuia", iar in al doilea rand putea sa ne zica sa plecam ( desi practic era locul nostru din primele zile de la wipe ), nu avea niciun motiv sa ne omoare, noi nu l-am jignit, nu ne-am certat si nu i-am facut nimic.

Connect Mc.Freakz.Ro


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wettberlyn

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-04-2021 22:06)
Joined: 02 Mar 2015
Posts: 78, Topics: 14
Location: instagram.com/wett.cb

Reputation: 311.2
Votes: 9

Post Posted: 07-02-2018, 06:49:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am fost acolo sa rezolv mica problema in legatura cu pvp-ul comis. Situatia insa continua pe un subiect despre care nu mi-a fost atrasa atentia.
Pentru ca nu intelesesem de ce va certati -

Acum am inteles despre ce era vorba.

Lasand la oparte amenintarile aduse fata de Adderall (A6)
PikkaThunder a incalcat regula A27 care are ca pedeapsa pana la 5 zile de ban.
Plasarea intentionata de protectii in apropierea proprietatii altor jucatori, cu intentia de a ingreuna sau impiedica expansiunea proprietatii acestora este interzisa.
Dovezile sunt suficiente.

Am retinut faptul ca i-ati omorat pe Adderall si Raducu pe protectia lui PikkaThunder in ultimele momente.
Acum ca toti am inteles in ce fel obraznic a ajuns protectia aia acolo Pikka, sunteti rugati, tu si Flame, sa le dati itemele cat si spawner-ul inapoi, dupa care sa va scoate-ti sethome-ul de acolo. (asta pentru a nu va ingreuna banul)

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Danut..

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-09-2018 08:06)
Joined: 09 Apr 2017
Posts: 102, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: -55.5
Votes: 4

Post Posted: 07-02-2018, 11:05:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wettberlyn wrote:
Am fost acolo sa rezolv mica problema in legatura cu pvp-ul comis. Situatia insa continua pe un subiect despre care nu mi-a fost atrasa atentia.
Pentru ca nu intelesesem de ce va certati -

Acum am inteles despre ce era vorba.

Lasand la oparte amenintarile aduse fata de Adderall (A6)
PikkaThunder a incalcat regula A27 care are ca pedeapsa pana la 5 zile de ban.
Plasarea intentionata de protectii in apropierea proprietatii altor jucatori, cu intentia de a ingreuna sau impiedica expansiunea proprietatii acestora este interzisa.
Dovezile sunt suficiente.

Am retinut faptul ca i-ati omorat pe Adderall si Raducu pe protectia lui PikkaThunder in ultimele momente.
Acum ca toti am inteles in ce fel obraznic a ajuns protectia aia acolo Pikka, sunteti rugati, tu si Flame, sa le dati itemele cat si spawner-ul inapoi, dupa care sa va scoate-ti sethome-ul de acolo. (asta pentru a nu va ingreuna banul)

Ba minte de copil, copil nu esti dar ai o minte... ala e spawner meu, vine flame sa il facem si vine adderal si raducu sa dea in flame si o vrut sa-l omoare si am sarit si eu, i-am omorat pe amandoi, tu ce tot te bagi atat ? De la mine nu vedeti nimic daca nu spune NFK sau NewBest sau Kent_HD, oameni care au habar de ce fac, nu Wettberlyn builder cu apucaturi de moderator.
Edit: am scos protectia din acel loc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IngerDr00gat

[ Brelinydd]



Status: Offline
(since 07-07-2021 10:28)
Joined: 31 Dec 2012
Posts: 9849, Topics: 835
Location: Romania

Reputation: 568.7
Votes: 492

Post Posted: 07-02-2018, 11:32:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Uite cum minti, auzi ca era spawnerul tau si ca ai pus dinainte protectia..
Noi am facut spawnerul ala acum ceva timp, e muncit de noi. Avem protectie unde cad mobii ( se poate verifica ).
Sper sa se poata verifica cine a pus protectia primul.

https://imgur.com/a/cGyrl
Aici unde cad mobii si protectia pusa de noi acum mult timp: https://imgur.com/a/Ja6xU

Si nu inteleg ce zice acest fost moderator: https://imgur.com/a/kOqh7

Suna tentant 2 spawnere si itemele inapoi, dar eu vreau doar ce este al meu de drept si vreau ca playerul ca acest player Xayen/PikkaTunder sau cum il cheama sa fie sanctionat conform regulamentului. ( cu riscul ca o sa-mi pierd ferma de scheleti, vreau totusi sa nu renunt la reclamatie pentru ca nu mi se pare corect ).

Later edit: Da.. ai scos protectia dar ai spart spawnerul.. atat hal de rautate si prostie nu am vazut. Aia e, imi este invatatura de minte sa pun protectie peste tot.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
NewBest

[MC Freakz Staff]



Status: Offline
(since 30-01-2023 00:15)
Joined: 21 Sep 2014
Posts: 1210, Topics: 70
Location: Alba Iulia

Reputation: 1148.5
Votes: 115

   
Post Posted: 11-02-2018, 00:16:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cei doi au fost gasiti vinovati, s-a tinut cont de aceasta reclamatie aici: https://forum.wow-freakz.com/Reclamatie-FlameFury-t510360.html

Closed.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by NewBest, 10 February 2018 22:17



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> mc.freakz.ro -> Complaints  


The time now is 28-03-2024, 11:17:28
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x